Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-1,5 éves kisfiatok, milyen...

1-1,5 éves kisfiatok, milyen játékot kapott utoljára? És mi a kedvenc játéka?

Figyelt kérdés

Már rég vettünk a kisfiunknak játékot, ötleteket szeretnék meríteni. Ami játékai vannak, szinte nem is foglalkozik egyikkel sem. Az erkélyen a szélforgót szereti forgatgatni legjobban. Vannak labdái, 1-2-öt belerúg és megy tovább. Eddig kisautókat szeretett húzni, de már azt is unja. Könyveket szereti nézegetni, mondani kell neki, hogy mi van rajtuk, de mostanában már azokat sem veszi elő. A formabedobót is egyszer rakjuk össze és megy tovább...


Légyszi adjatok ötleteket, mit vegyünk neki???


2011. jún. 3. 20:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként 16 hós múlt a kisfiunk.
2011. jún. 3. 20:46
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a lufi nagyon bejön. Meg a mágneses rajztábla. A szájába veszi, firkál vele. Amúgy a testvéréjé.
2011. jún. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és a hinta, meg a gyerekházikó.
2011. jún. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A hinta sem sajnos, a mamáéknál van, kb. 20 másodpercig van el benne, a játszón sem sokkal tovább. Egy lufit kaptunk a múltkor, azzal tényleg el volt egy kicsit, na majd beszerzek újra abból.
2011. jún. 3. 20:58
 5/9 anonim ***** válasza:

A héliumos nagy sláger, és nem is drága, csak nehéz beszerezni.

Amúgy ennyi idősen ilyenek, nem sokáig játszanak a dolgokkal.

2011. jún. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne várd el, hogy percekig játékkal játszon. Nálunk is vannak játékok, de a legjobb játék a fiamnak a használati tárgyak: műanyag dobozok, fakanállal kalapálni a zománcos edényen, kulcsok minden mennyiségben a kulcslyukba dugdosása, szekrény ki bepakolás (zoknik, alsógatyák) stb. De ezeket szerintem te is tudod és tapasztalod.

Ne várd el, hogy ilyen kicsin neked percekig fog ülni a formabedobó felett, vagy a pohártornyot rakosgatni.

A fiam ennyi idősen amivel tényleg percekig elvolt pl. (mértem, mert felvettem egy részét videóra, csak a videó volt 10 perces): ült a földön, és a radiátoron megszáradt narancshéjdarabokat leszedte, bepakolta a műanyag tányérjába, fakanállal néhányszor megtömködte, kiborította, és újra előröl egyesével bepakolta, megtömködte, kiborította.... :o)

Most 18 hónaposan rájött, hogy ki tudja nyitni az ajtót kilincsel, becsapja, kimegy a másikon, és kinyitja...


De amit most vettünk neki játék, és elvan vele pár percet, nagy sláger a fa vonat sínnel. Mi ikeában vettük, de lehet kapni tescoban is. Az is azért tetszik neki, mert most a lépcső és domb-lejtő mánia van, és ebben van emelkedős-lejtős rész ahol fel meg lemegy a vonat.


Nálunk ez van, én is tudnék neki vásárolni mindenfélét ami még nincs neki (fejlesztőt, nem FP játékokat) de most nem teszem, mert sokat játszózunk, alig vagyunk itthon.


Ja, fejlesztő még náluk, ha veszel dobozokat, különböző méretűt, vagy egyszerűen csak keresel otthon, és sok sok kis kütyüt hagysz neki, nagyon szeretik egyikből a másikba pakolgatni a dolgokat. Erre nagyon jók az építőjátékok is.


Valamelyik nap pl. a fiam segített borsót pucolni. Olyan ügyesen tette az borsót az egyik tányérba, a héját meg a másikba... aztán persze a borsót kiszórta, majd visszapakolgatta.... Szóval ilyenek.

2011. jún. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Dömper a kedvenc játéka,hatalmas,1 m hosszú.Kötöttünk rá madzagot,úgy húzgálja,vagy beleül a testvére és húzza őt,vagy csak én tologászom oda-vissza.Imádja.Talicskája is van,azzal is szeret "dolgozni".Vannak készségfejlesztők is persze,vtech fa volt az utolsó amit vettünk neki.Galaxy webáruházban hétfőn ingyen szállítási nap lesz ha jól tudom,tök jó,rengeteg nagyon klassz játékuk van,sokat vettünk ott,nézz szét ha gondolod!
2011. jún. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

legutoljára fakopáncsból vettem fa kirakót :)


kedvenc játékok: kismotor, bébitaxi, dömper (nagyon nagy),fakopáncsos maci öltöztetős( nem rakja ki csak pakolássza a kis fa ruhadarabokat). minden autót imád még, mindent aminek kereke van. a legjobb ha fel lehet húzni és akkor nézi ahogy forog a kereke :D nagyon pasis.


még a fiókokat szereti pakolászni, a konyhában a mindenes fiókot meg a zoknikat, vasalatlan ruhákat kipakolja a kosárból, beleül, magára pakolja a ruhákat, 20 percig is elszórakozik ilyenekkel :)

2011. jún. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ezt a pakolászást már megunta, régebben a konyhában pakolt ki állandóan, volt egy fiókja, de már hetek óta nem foglalkozik vele, meg az előszobában is, szóval adtam neki ilyen lehetőségeket. A múltkor 2 lábast adtam neki fedővel, azzal is jól el volt, rakosgatta a fedőket egymásra és pakolászott az edényekbe golyókat. Már húzni sem nagyon szokta az autóját, cicáját. Az a pakolászós torony abszolút nem érdekli, a mamánál van, de szinte hozzá sem nyúl. Egyszóval semmi sem érdekes már, ami itthon van. Ne értsetek félre, eddig sem volt el sokáig, de most mintha semmit sem tudna csinálni, mintha mindent unna. Olyan nehéz kitalálni, hogy mi az, ami tényleg érdekelni is fogja.

Vagy az is lehet, hogy nő a foga és csupán nyűgös és ezért nem érdeklik a játékok, kisebb baja is nagyobb most? Talán mintha most jobban megviselné, mint eddig a fogzás. Na majd csak túl leszünk ezen is. Egy dömperen gondolkodom, azt szokták szeretni a kisfiúk. Na meg pancsolni szeret, lehet a régi kiskádját majd kiviszem az erkélyre.

2011. jún. 4. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!