Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idősen lehet hozzászokt...

Milyen idősen lehet hozzászoktatni az egyedül alváshoz és hogyan?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kisfiam.Csak cicin alszik el.Ha esetleg szopi után fél órával elálmosodik,akkor inkább hisztizik 2.5 órát de akkor is kivárja a következő etetést.
2009. márc. 18. 18:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát én szerintem minél hamarabb egyedül kell szoktatni, mert minél később próbálod, annál nehezebb. Viszont 6 hónaposan, még annyira nem lakik jól, hogy mondjuk, 10-12 órát végigaludjon, vagyis estétől reggelig. Kb 9-10 hós koráig még egy késő esti(22 óra) kaja van. Van olyan baba, aki addig alszik, van olyan, amelyik nem. Az én lányom 14 hónapos és nagyon nehezen de lassan már egyedül elalszik. Már január óta próbálkozok és már nem is én altatom, hanem a mamája, mert tőlem mindig cicit akart és amikor még 2 óra múlva sem aludt el, akkor azt mondtam, hogy már nem bírom és anyukámnak 10 perc alatt elalszik. Tehát mamás altatás van, mert apuka nincs velünk. Javaslom az apukás altatás, még egy 6 hónapos babánál szerintem egy hét alatt sikerül megtanítani neki az önálló alvást. A délutáni alvások azok mennek nekem is, de éjjel állandóan kérte volna a cicimet. Nagyon fárasztó volt már, mert ő óránként szopizni akart, így szinte semmit sem aludtunk és már nem bírtam. Nagy sírások árán, de legkésőbb fél óra alatt elalszik.

Nagyon nagy kitartás és határozottság kell hozzá, tehát ha elkezditek, akkor ne adjátok fel, mert ha megszánod és megsajnálod, kiveszed, ringatod, vagy cicit adzs neki, akkor bizony úgy veszi majd, hogy előbb-utóbb úgy is az lesz amit ő akar, tehát sírással mindent elér. Nehéz lesz nagyon, mert szívszorító, de muszáj!! Az alvást is tanítani kell, nem csak az evést.


Minden jót!!

2009. márc. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!