Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kisfiam még nem ül...

10 hónapos kisfiam még nem ül fel magától és nem mászik. Eddig türelmes voltam, de már aggódok. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. márc. 18. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3%
10 hónapos gyereknek már kapaszkodva járnia kellene
2009. márc. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A miénk 9 hós és Ő sem ül fel magától. Hogyis ülne hiszen általában a mászásból huppannaka afenekünkre.

Kislányom is kb. 2 hete kúszik-mászik. Ez is elég későinek mondható, már azt hittem sosem mozdul meg. Nem kell minden babának 6 hósan másznia.

Mindenki a maga ütemében fejlődik. Ha egyébként egészséges szerintem nem kell aggódnod. Van aki 11 hósan már szalad, van aki 18 hósan inogva jár.. Az is későn van nem? A végén mindegyik meg tud mindent csinálni. Ne aggódj!

A páromnak 7 gyermeke van (utolsó a közös) és amikor paráztam h nem fejlődik elég ütemben kinevetett hogy hagyjam ezt a hülyeséget, előbb utónbb mindegyik tud járni, szaladni, ülni, enni, wc-re menni.

Nem kell aggódni! engem meggyőzött a 30 év tapasztalata :)))

2009. márc. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nincs olyan anyuka akinek a babája ilyen idősen ezt tudja.Értem,akkor jogos az aggodalmam.
2009. márc. 18. 19:47
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Mi is 10 hósak vagyunk, és nem mászunk. Két hete állt fel a kisfiam. Én is sokat paráztam, de ez van, mit csináljunk. Ahogy az előző válaszoló is írta, előbb-utóbb mindenki megtanul járni, stb. Vannak ilyen kis lusti babák. Én óvónéni vagyok és nem volt olyan gyerek a "kezem" alatt, aki nem mászott, ment volna. Ha előbb is tanul meg a gyerkőc menni, később úgy is mászni fog, pl. egy kis autó, labda után. Ne aggódj!

2009. márc. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem lassan kezdj aggódni. Tudod a közmondás is azt mondja inkább félni mint megijedni.Én voltam annak idején gyógytornásznál a gyerekkel és ott azt mondták, hogy tíz hónapos koráig kell megtanulni a mászást.Kérj beutalót a gyerekorvostól.
2009. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Így látatlanban nem lehet ezt egy értelműen megítélni. Nem biztos, hogy gond van és az sem, hogy biztos nincs semmi gond. Nekem mindig azt mondták, hogy ha valamit én nem jónak találok akkor arra, ne fogadjam el magyarázatnak azt, hogy majd kinövi, vagy lusta. Lehet, hogy ez így van, de nem biztos. Én is hajlok afelé, hogy inkább mutasd meg szakembernek, azzal a Te aggódásodat is el tudod oszlatni. Ha feleslegesen látja szakember abból nem lesz semmi baj.
2009. márc. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Jajjj de szeretem az ilyen kérdéseket, mert ugyis olyan vàlaszok jonnek rà, hogy " jajjj de ez nagy baj, egy 10 honaposnak nemhogy màsznia kell, de màr triatlonozni is, meg a màsodik doktorijàt megvédeni"

Az én fiam is 10 honapos, jo, félig kuszàs-félig màszàs amit csinàl, és kb egy hete kezdett el felàllni( de elég nehezen megy még). El is vittem 9 honaposan az orvoshoz, " jajjaj, meg kell nézetni a gyereket mert nem àll fel még kapaszkodva". Erre annyit mondott, ha megtudja, hogy valami ilyen témàju netes oldalt olvasgatok, kitekeri a nyakam. SEMMI BAJA NINCS!!!!

Megnyugtatàsul: a sogornom kislànya 10 honapos koràban nemhogy felulni nem tudott, nem is forgott!!!!!!!!Most egy éves, két honap alatt mindent behozott, és màr ugyesen lépeget a kezét tartva.

2009. márc. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk már korábban kiderült, hogy gondok vannak a babámnál. 6 hónaposan mentünk DÉVÉNY terápiára. Egy évig jártunk. Azt nem tudom, hogy ettől (=mivel nehéz lenne kontroll csoporttal ellenőrizni a hatékonyságát), de minden okés a lányommal (5 éves lesz). Viszont a lányom oxigénhiányosan, 6/8-sa Apgar-ral született. Kb. másfél éves korára hozta be a nagymozgásban elmaradt dolgokat.

Esetleg:

www.deveny.hu

2009. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
kisfiam a 35.héten 7/8-as apgar értékkel született.Járunk fejlődésneurológiára,de a legutóbbi alkalommal azt mondta a doktornő,hogy teljesen rendben van.Most jövő héten lesz esedékes a következő,de aggódom,hogy valami gond van.Szerintem a Dévény tornát majd említem.De csak észrevennék ott ha gond van.Nem?
2009. márc. 18. 21:07
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Dévény módszert mindenképp ajánlom! veszíteni nem veszítesz vele semmit( csak pénzt sajna). Nekem ikreim vannak és 3 hónapos koruk óta járunk, szemmel látható az eredmény, még fogom is őket járatni egy ideig, mert nagyon jó hatással van mind az idegrendszerükre, mind a mozgásukra!

budapesti vagy? tudok ajánlani jó gyógytornászt!

2009. márc. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!