Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tápszert kap 1 hónap...

Milyen tápszert kap 1 hónap körüli babátok? Ilyen pici babáknak való tápszerek íze között van különbség? Van, amit kifejezetten nem szeretnek a babák?

Figyelt kérdés
2011. jún. 4. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi ennyi idősen Beba HA-t ittunk, szerintem nincs ízesített, főleg HA-s. Nagyon minimális eltérés azért van az ízeik között. Most Milupát ír fel a doki. Volt egy idő, hogy nem igazán itta, akkor váltottunk, de aztán végül az idő segített szerintem, nem a váltás.
2011. jún. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyan a gyermekorvosok HA-s tápszereket ajánlanak fél éves korig, mi 1 hónapos korában váltottunk nem HA-sra. Felesben azért akkor még anyatejet is kapott, de amellett napi egyszer Hipp Plus-t kapott/kap (probiotikumot tartalmaz), és a fennmaradó étkezésekben meg Mildibé 1-et (prebiotikumot tartalmaz). Van ízkülönbség a tápik között, de a kisfiamon nem vettem észre, hogy bármelyiket is utálta vagy jobban szerette volna, talán azért, mert többfélét is kap, így megszokta, hogy nem mindig ugyanolyan az íze.
2011. jún. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tapszert kap a kezdetektol. Milumill. HA-t is kiprobaltuk de nem tetszett neki, a normalt kapja, 19 hos es 1 ev utan a tejitaljat issza a Milumillnek (Milupa), de vegig mentunk egy abszolute nem volt semmi baj, szepen gyarapodott es soha nem volt hasfajos.
2011. jún. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat.

Kisfiam 3 hetes, egyenlőre még csak anyatejet kap, de sajna nem mindig elég neki(pl. mikor csak 60-at tud kiszívni), ilyenkor próbálom kínálni tápszerrel, de nem fogadja el, még a cumi érintésétől is írtózik, és mérgesen sír. Ha a tápszer a szájába kerül, akkor meg fintorog, öklendezi...szóval utálja. Hipp HA plust használunk. Szerintetek érdemes lenne valami másfajtát kipróbálni?

Annyira jó lenne, ha több tejem lenne és nem kéne ezen szenvedni, úgy sajnálom szegényt, mikor szívná még, de nincs mit, és evés után állandóan keres, nincs az a megnyugvás az arcán, mikor pl. 110-et ki tud szívni(ritka pillanatok egyike).

2011. jún. 5. 00:26
 5/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Én is vettem egyszer Hipp HA Plus-t, de mikor elkészítettem, majdnem felfordult a szagától a gyomrom. Olyan iszonyatos záptojás szaga volt, nem beszélve az ízéről... :S Nem is adtam oda a kisfiamnak. Mondjuk Ő lehet, hogy nem utálta volna, de ha én viszolyogva adtam volna Neki, szerintem nem falatozott volna valami jót. Egyébként állítólag a HA-s tápik nem minden babának jönnek be, mert keserűbbé válnak a gyártás ("HA-sítás") során. Ha babád nem fogadja el ezt a tápit, és a tejcsit sem sikerül felszaporítanod, akkor sajna nem tehetsz mást, mint elkezded próbálgatni, melyik tápit fogadja el, és szépen fejlődik-e tőle... Még annyit, hogy nálunk 1 hónaposan dőlt el, hogy inkább az a fontosabb szempont, hogy pro-/prebiotikumot tartalmazzon a tápi, semmint, hogy HA-s legyen. Nem bukós, nem érzékeny, szépen fejlődő, mosolygós, mozgékony baba. :) HA-s, probiotikus tápik még a Humana meg a Beba, ismerősöméknek a kettő közül a Beba jött be, a Humana-t nem ette meg a kislányuk.
2011. jún. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Milumil Ha-t írtak fel nekünk, de bukós volt, nagyon sok visszajött így azóta a Humana Baby fit 1-et eszi.

Most 5 hónapos.

2011. jún. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!