Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek 2-2,5 év különbség...

Akinek 2-2,5 év különbség volt a babái között hogy bírta? Mennyire nehéz az első pár hónap?

Figyelt kérdés

Kislányom most 1,5 éves és hamarosan kistesót szeretnénk. Mennyire nehéz a két gyerekkel ekkora korkülönbséggel?


Előre is köszi a válaszokat!


2009. nov. 2. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Első két gyermekünk közt 25 hónap van.Mikor haza jözzünk a kórházból onnantól 3 napot mindhárman bőgtünk!Nem tudtam melyiket részesítsem "előnyben"!Aztán minden ment a maga útján,szépen belejöttünk mint mikor az első megérkezett!Nagyon klassz(igaz sokat számít a gyerekek vérmérséklete),én imádom!Olyannyira,hogy már úton van a 3. csemete akit remélhetőleg dec.végén már magunkhoz ölelhetünk:)Így a 2. és 3. közt lesz 28 hónap:)
2009. nov. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, és gratula a 3. babához! :-)
2009. nov. 3. 14:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A mi gyermekeink között 2 év van. Szerencsére a nagyobbik lányunk imádja a kicsit, egy-két hétig volt látványosan féltékeny, főleg amikor szopiztattam.Úgy oldottuk meg, hogy itt volt pár napot anyum, aztán anyósom, s ők addig játszottak mellettünk,vagy odaült mellénk és közben hozzánk bújt,vagyis mindkét karommal öleltem egy gyerkőcöt :-))

Amikor a kórházból hazajöttünk, akkor hoztunk egy ajándékot a nagyobbiknak, és úgy adtuk oda, mintha a pici hozta volna neki a kórházból, hogy érezze, mennyire szereti a őt kistestvére. Nálunk ez egy kistányér volt, amiből imád enni a mai napig. De van aki plüssjátékot adott, olyanról is hallottam.

A pici nagyon nyugodt, jó kisbaba és sokat alszik, így jut időm a nagyobbikra,amikor alszik. Amikor mindketten alszanak, akkor csinálom a nagyja házimunkát (reggel és ebéd után). Persze pihizek is egy fél órát ilyenkor velük, hogy ne legyek kimerült és legyen tejcsim.

Nagyon szervezetten kell működtetni a dolgot,és akkor minden símán megy, és óriási boldogság, amikor két pirinyó szempár összemosolyog :-))) A pici mindig keresi a nagyot és vigyorog, a nagyobbik meg sokszor ugyanazt játsza, amit én csinálok a babával.Oltári.

Mindent összevetve kicsit nehéz, de minden megoldható.A legnehezebb elindulni valahová, mindig leizzadok, mire kiérünk a kapuhoz :-)))))) De aztán visszagondolva vicces,hogy mindig rájövök, hogy jobban jártam volna, ha még hamarabbi időben összepakolok mindent, amit vinnünk kell magunkkal.... Utólag jókat derülök, mit össze nem kínlódtam. De Te biztosan ügyibb leszel ;-)

Mondjuk az is biztos nehéz, amikor egyik iskolás és talnulni kell vele, a másik meg pirinyó.

Üdv,és sok boldogságot nektek!

2009. nov. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 21 hónap lesz, de még a pocakomban van a 23 hetesem) Én is félek tőle, de azzal bíztatom magam, hogy másnak is sikerült már, kisebb korkülönbséggel is, nekem is fog.

Férjem és bátyja között pont 2 év van, pár óra híján, anyósom szerint semmi gond nemvolt, a kicsit beillesztette a nagy napirendjébe és minden ugyanúgy ment tovább, csak ketőtt etetett, kettőt altatott...

Egy mások rokonnál is 22 hó van, ő azt mondta, az első év nehéz, de utána már jó:)

És ezt sokaktól hallottam, hogy az első egy-mésfél év nehéz, amíg a kicsi el nem indul, és kicsit nem lesz önálló, de szerintem jobb, ha így nőnek fel.

Öcsém és köztem 6 év van, nagyon sok...nálunk nem jött be.

2009. nov. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!