Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 10. hetes várandós voltam,...

10. hetes várandós voltam, amikor spontán vetélésem volt. Az orvos 6 hónap "pihenőt"javasolt a következő próbálkozásig, a védőnő és egy másik orvos pedig 3 hónapot. Van lényegi különbség a javaslat között?

Figyelt kérdés
2009. aug. 15. 13:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
79%
szerintem a 3 hnap ideális a szervezet regenerálódása miatt. Nekem egy éve volt vetélésem, de csak most érzem lelkileg késznek magam arra, hogy próbálkozzunk. Én mondjuk szeretem betartani az orvos utasításait, így a 3 hónapot biztos kivárnám, és nem vállalnám be már egy hónap múlva mint ahogy egyesek teszik.
2009. aug. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
67%
Nekem 3 hónapja volt vetélésem. Nekem a dokim azt mondta akkor kezdjünk újra próbálkozni ha lelkileg érzem hogy oké vagyok. Amúgy a vetélést biólógiailag nem kell kiheverni hiszen ez olyan mint a menzesz. Minden hónapban vérzel mégse vársz évekig. Csak akkor kell várni fizikálisan is ha már nagy volt a magzat mikor elvetéltél.
2009. aug. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
37%
14:00 vagyok újra. Mi már újra próbálkozunk és lelkileg teljesen jól vagyok. Hiszen aki igazán akar babát hamar túlteszi magát rajta. Hiába sírok hónapokig ha már az a magzat elment. Lesz másik én így fogom fel. Nem szabad idegeskedni emiatt. Én már többször kaptam ilyenek miatt idegösszeomlást. Most már látom semmi értelme nem volt. Nyugodtnak kell lenni és jön minden magától a maga idejében.
2009. aug. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
25%

"Hiszen aki igazán akar babát hamar túlteszi magát rajta."


Hát köszi! De milyen jogon írsz ilyet? Honnan tudod, hogy a másikban mi játszódik le??? Ezek szerint én nem akarok igazán babát????? Amíg tartott a terhességem egész végig rossz érzésem volt. Fogalmad sincs milyen amikor elmondod vkinek az érzéseid (pl itt) de mki leszól érte, pedig Te tudod, h igazad van. Nem beszélhettem meg senkivel, mki hülyének nézett. Aztán egyik napról a másikra közölte a doki, h meghalt a babám és ez van. tudod mit éreztem? Mintha a szívemet tépték volna ki. A kórházban (amikor 3nap múlva bementem, mert ömlött belőlem a vér) úgy bántak velem mint egy utolsó senkivel. És miért? mert vasárnap este 7kor nem pihenhetett a doki, mert velem kellett foglalkoznia. Lecseszett azért, mert mielőtt elkezdtem vérezni, azelőtt pár órával ettem. Mintha tudtam volna, hogy mikor kezd el belőlem ömleni a vér. Úgy műtött, hogy el sem altatott, mikor felnyúlt a méhembe totál éreztem mindent, hogy küretkanállal kaparja ki a babámat a méhemből. Persze , h fájt. Fájt lelkileg és testileg. Erre a kedves asszisztens nő alkezdett velem üvöltözni, hogy én még gyerek vagyok, nekem nem is való gyerek és ő nem hiszi el, hogy a kaparás az fáj. Szerinted mit éreztem? Nem elég, hogy akkor tudatosult bennem, hogy meghalt a gyermekünk, akire mindennél jobban vágytunk, de még a kórházban is sza.rrá aláztak. Amikor kitoltak a műtőből utána felém se néztek. Hát bocs, hogy ez engem megviselt! és itt most nem a kórházi "élményeken" van a hangsúly, hanem mindent együttvéve ez nekem olyan trauma volt, amit nem kívántam esetleg 3hó múlva újra átélni. És sajnálom ha neked ez azt jelenti, hogy nem igazán akarok gyereket. De kívánom, hogy neked sose legyenek ilyen tapasztaltaid!!!!!!!!

2009. aug. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
78%

Másnak is van traumája. Még akkor is ha csendesebb nálad. Ez nem egy ki-dolgozza-fel-hamarabb verseny.


Igazat adok annak, aki lapozni akar egy vetélés után. Az élet élni akar és fog is. Úgy gondolom, hogy amelyik gyermek elmegy, annak el kellett mennie.

2009. aug. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
18%
Hát te tiszta hülye vagy. Nem érted amit írtam?????? Én is VETÉLTEM 3 HÓNAPJA és idegösszeomlást kaptam. De az már a múlt én a saját tapasztalatomat írtam le magamról beszéltem. Az hogy te hogy gyógyulsz a te dolgod hiszen minden ember más. Minek írsz erre az oldalra ha nem bírod mások véleményét elfogadni. Ez erről szól. Nem hiszem hogy bántottalak volna. Én öngyilkossággal is megpróbálkoztam én is nagyon kiborultam. Úgyhogy jó lenne ha nem cseszegetnél. Mert én már túl vagyok rajta nem tudok ezen változtatni viszont a következő terhességen igen. Azzal ha nyogodt maradok. Te meg tauld meg a nyelvtant mert rólad nem írtam semmit. Magamról írtam le hogy én hogy jártam. Te NAGYON OKOS!
2009. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
14:00 voltam 14:41-kor is én voltam.
2009. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
21%
hát ez jó... én tanuljam meg a nyelvtant. "aki igazán akar babát, az hamar túlteszi magát rajta" Ez nyelvtanilag nem úgy tűnik, mintha magadról írtad volna, inkább általánosítás, de nem fogok veled vitatkozni!!!! Úgyis Te vagy az okos, én meg a hülye... úgyh innentől no comment!:-)
2009. aug. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
28%
Miért te szeretnéd a következő terhességet is elveszíteni? Mert most affelé tartasz. És bocs ha tanácsot adtam mert nem tudom nem mondták ez az oldal erre való!!!!!!!!!! Te tényleg gyerek vagy még terhesnek lenni ahogy a nővérke is mondta. Nem tudod még felfogni a dolgokat!!!!!
2009. aug. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
hiszen hülye vagyok... de majd tanulok Tőled Okoska!!!
2009. aug. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!