Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babám még magától...

10 hónapos babám még magától nem állt fel, de már tud állni, ha fogom a hóna alatt, vagy a kezét, ugy lépegethet a földön?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem érdemes erőltetni,csak ártasz vele.
2011. jún. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
elméletileg nem...gyakorlatban szerintem néhány lépegetéstől nem lesz baja.....
2011. jún. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szia!

Ha nagyon ritkán és rövid ideig csinálod, akkor nem hiszem, hogy ártasz vele. Bár -szerintem- használni sem használ. Úgy tudom, hogy a legjobb, ha hagyjuk a saját tempójukban fejlődni a piciket. Ha szeretnéd a gyakoroltatást, akkor szerintem várj addig, amíg magától fel tudja magát húzni.Miért gondolod, hogy ez szükséges egyébként?Nincs lekésve a babád semmiről.

Nekem most lesz 9 hónapos a kislányom és csak gurul és kúszik. A kúszást csak nemrég kezdte el. Anno az átfordulásban is késett egy kicsit.A lényeg mindig az, hogy saját magához képest fejlődjön. Nálunk az ülés hasonló, mint nálatok a járás: nem tud egyedül felülni, de például a fürdőkádban kapaszkodva nagyon szépen ül. Majd magától is fog, kivárom. Bár nehéz;-))

2011. jún. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kapaszkodva már tud állni?

Én azért nem sétáltatom, mert egyrészt előbb-utóbb úgyis megtanulja magától, és nem akarom siettetni, másrészt ha megszokja, akkor állandóan sétáltatni kell majd, és nem lesz kedve önállóan próbálgatni.

Az én kisfiam is 10 hónapos, egy kézzel támaszkodva már egész stabilan áll.

2011. jún. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én azt nem értem, hogy ha nem szabad így sétáltatni, akkor miért vannak a járássegítők?Azok is segítik a járást úgy, hogy még nem tud járni a baba, ráadásul gyorsak, így pipiskedni kezd a baba, ami szintén nem jó...nem mellesleg drágák!szóval nem értem.....

(második voltam)

2011. jún. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lányom is 10 hónapos (igaz két hónappal született hamarabb). éppen ma van a hónapfordulója és éppen ma indult el négykézláb. nem áll és nem is "álltattam" még. a gyógytornászunk sem ajánlotta, sőt azt mondta hagy kusszon másszon minnél tovább.


szóval én nem erőltetném. tényleg az van hogy hagy fejlődjön a saját ütemében.

2011. jún. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat :)
2011. jún. 6. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!