Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért mutat ilyen banális...

Mért mutat ilyen banális értéket a babamérleg?

Figyelt kérdés

6napja 4800volt a baba-ami jónak tűnik,mert hízott amennyit szokott-ma viszont 4590et mutatott!Ugyanúgy,ugyanakkor mértem.Azért 210g fogyás csak feltűnne,nem??Utááálom a mérleget,mindig kiakaszt!Nem változott semmi a babán,nem éhesebb mint szokott,nem sír többet mint eddig.Ránézésre se látok rajta fogyást.

Szerintetek aggódnom kellene?

legszívesebben sose mérném és akkor nem lenne aggódás!:(


2011. jún. 5. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
én sose mértem, nem is volt aggódás.
2011. jún. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

en sem mertem soha otthon

eleinte hetente vittem meretni, aztan egyre ritkabban

mar csak 2-3 havnta szoktam


15 honapos

2011. jún. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ugyanabban a ruhában mérted? Pelus volt rajta a legutóbbi mérésnél? És most? Vagy meztelenül tetted a mérlegre? Egy teli pelus is sokat nyomhat a latban. Ha viszont mindent ugyanúgy csináltál, akkor szerintem rossz a mérleg, mert kizárt, hogy minden tünet nélkül egyszer csak fogyni kezdjen...
2011. jún. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Nekünk kölcsönzött mérlegübk, volt és néha hülyeségeket mutatott az is. pl.: evés előtt többnek mérte,mint evés után.

Én arra fogtam, hogy a kölcsönzött mérlegek sok kézen átmennek és nincsennek a legmegbízhatóbb állapotban.

2011. jún. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
én sem kínlódtam vele,kölcsönzött volt.hamar vissza is adtam
2011. jún. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én ezért nem vettem mérleget.

3-4 hetente elviszem a védőnőhöz és ott megmérjük.

2011. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A digitális márcsak ilyen. Mérd meg 2-szer, főleg ha ilyen nagy eltérést mutat. Gondolom mocorog a mérlegen a babád, így nem biztos, hogy pontos súlyt mutat a mérleg. De ha szépen fejlődik és jó étvágya van, akkor heti 1-szer is elég lenne mérned.
2011. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi is megvettük drágán a Momert mérleget..........borzalmasan bánom, és nem az ára miatt.

Mára már 15 hónapos a Kicsikém, de állítom, hogy nagyban közre játszott a mérleg használat abban, hogy 4 hónapos korában elapadt a tejem.

Össze vissza méregetett, főleg amikor már jobban és erőteljesebben mocorgott rajta. Totál kicsinált idegileg.

Hiába mondták nekem az okosabb, tapasztaltabb anyukák, hogy hagyjam a fenébe, én nem hallgattam rájuk, és jól be is stresszeltem.

Bátran hallgass az anyai ösztönökre. Ha látod, hogy elég a tejed, ha látod, hogy körülbelül eleget szopizott, akkor nem lehet baj. A súly alapján még nagyon picuri lehet a babád (még csak pár hetes) és tudom, hogy ilyenkor szerencsés nézni, hogy mennyit evett, de próbálj ne rágörcsölni a mérlegelésre.

Hidd el, jelezni fogja ha éhes, vagy nem elég neki a tejed. Ne méregesd, mert téged is kicsinál az, hogy mindig mást mutat.

2011. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

16 hetes a baba,már nem olyan kicsi.Épp ezért is gondolom, hogy nagy már ő ahhoz,hogy "éhezni hagyja magát".Úgy értem,hogy nem jelzi,hogy nem lenne elég a tejcsi.Persze most ebben a nagy melegben gyakrabban és tovább szoptatom,dehát sokat izzad.

Nekem is mutatott már olyat régebben,hogy kb fél óráig evett-láttam,éreztem,hogy jön a tej-és azt mutatta a mérleg,hogy 10got evett.Nah,akkor jól kiakadtam.

Gyakran van,hogy elalszik szopi alatt-után,éjszaka is jókat alszik,képtelenség,hogy ennyit fogyott,ugye??

Kölcsönzött mérleg,de már jó sokszor kidobtam volna az ablakon.

Pucéran mérem,este,fürcsi előtt.

2011. jún. 5. 21:18
 10/13 anonim ***** válasza:
Tessék szépen abbahagyni a méregetést, főleg ha már ilyen nagy baba. Biztos, hogy jelezné és látnád, ha valami nem lenne oké. Ne mérd minden nap, bőven elég, ha egy héten egyszer ráteszed. Nincs ott semmi baj, szerintem a mérleg vacakol.
2011. jún. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!