Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi vagy ujjszopás jobb...

Cumi vagy ujjszopás jobb kisbabánál? (Majdnem 3 hónaposnál)

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Szoptatott babánál nemigazán jó a cumi. Az én kislányom szopja az ujját, megzabálom:)

Tápszeresnél nem tudom, hogy mi a helyzet cumi ügyben.

2011. jún. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

az én kisfiam tápszeres.cumis és nagyon jól áll neki :)kis cumihuszár♥

de persze csak alvásnál és babakocsis sétához kapja meg :)

2011. jún. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
szoptatok és nagyon szépen cumizik kisfiam:)Én szeretem, mert tökre megnyugtatja!Azt se bántam volna, ha az ujját találja meg, de mivel nem kezdte el szopizni, maradt a cumi.De szigorúan csak alváshoz, pihizéshez kapja meg, játszás időben nem lóg a szájában.Ja és csak elalváshoz kell neki, utána kiköpi.Szerintem próbálkozz nyugodtan, ha nem szopizza az ujját:)
2011. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
34%
Nem jó, ha az ujját szopja. El deformálódik. A miénk is cicizik és semmi gond a cumival. Ha nem fogadja el a cumit, az lehet azért van, mert nem olyan a cumi alakja (a fogszabályzósat nekünk se nagyon akarta elfogadni) vettünk hagyományosat és semmi gond. Cicizik rendesen és a cumival is elvan. Az első gyerek tápszeres volt és ő is elfogadta a cumit. Szóval az ujj szopásról mihamarabb le kell szoktatni. Láttam már szopott ujjú gyereket is... no comment
2011. jún. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

enyém cumis, én örülök neki. nappal elveszem tőle, csak alváshoz kapja meg és ha nyűgös. ezt az ujjával nem tudnám megtenni ugye ;)

igaz én úgy gondolom, hogy ezt nem a szülő dönti el, ha az ujját akarja szopni, a fejed tetejére is állhatsz se tudsz cumit nyomni a szájába :D

2011. jún. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én megbolondulok, hogy nem fogadja el a cumit, csak az ujját akarja. Egyszerre 3-at. :D Néha, ha nagyon ideges, akkor elfogadja (hasfájásnál). Próbáltam 3 félét már.

Én azért nem akarom, hogy ujjszopós legyen, mert ha pl. homokozóban eltörik a mécses, vigasztalásul a koszos ujját veszi a szájába? Inkább szaladnék a cumival.

2011. jún. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Nem jó, ha az ujját szopja. El deformálódik"

Bocsi de ez nem igaz....2 öcsém és 1 húgom szopizták az ujjukat(egyik öcsém hüvelykujj, másik mutató ujj, húgom középső és gyűrűs ujj)és mindegyiknek szép az ujja, foga:)

2011. jún. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezt úgyis a gyerek dönti el.

Mindkét gyerekem ujjszopós, a cumit mindig kiköpték.

Nem én akartam így, ez lett és kész.

Amúgy teljesen mindegy, egyik sem rosszabb a másiknál.

Előbb-utóbb úgyis leszoknak róla.

2011. jún. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen a gyerek egyértelműen rájön neki melyik válik be. NÁlunk a kisfiunk az ujját szopizza, dugogattuk neki a cumit, de kiköpte, majd rátalált az ujjacskájára, látszott, hogy az ám az igazi. Kislányunk viszont cumis.

Szóval ők döntik el ezt a részt.

Egyébként pedig a technikájuktól függ az ujjasoknak, hogy előre fog e állni a foguk vagy sem. Én felnőtteket is ismerek akik nem tudtak leszokni, de meg nem mondanám a fogukról, hogy szopiznak. Szóval mint látod az ujjszopásnak e hátránya meg van, hogy örökös lehet. Cumi egyszercsak eltűnik és kész. De ha valamelyiket igényli míg pici, meg kell adni neki a kívánalma szerint.

2011. jún. 6. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Én nem szoptam az ujjam soha, és cumim sem volt. Nem értem miért akartok függőséget kialakítani a gyereketeknél.
2011. jún. 6. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!