Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ujjszopás vagy cumi? Szerintet...

Ujjszopás vagy cumi? Szerintetek melyik "jobb"?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 16:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Jobb? Egyértelműen az ujj.
2011. febr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem az ujjszopás jobban bejött, 12 évig abba se hagytam :D:D
2011. febr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Cumi, mert az el lehet fokozatosan venni, és akkor kénytelen leszokni róla.

De mint az előző válaszoló is említette az újja akár tizen valahány éves koráig is rendelkezésre áll, még leszokik róla

2011. febr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ki melyikre esküszik. Nekem van egy ismerősöm, aki nem hagyta a gyerekének, hogy az ujját szopja, mert nehéz leszokni róla. Szerintem inkább az ujj, mint a cumi. Az mindig kéznél van, nem hagyja el :)
2011. febr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

[link]

Egyik se vagy csupán az egyik.. Babafüggő, melyiket szereti meg, igényli-e egyáltalán, Mindkettő mellett lehet érveket és ellenérveket felsorakoztatni. Az a fontos, hogy ha rászokik az egyikre azt ne pótcselekvésként alkalmazza, hanem tényleg szükség esetén. Az ujjszopásról nehezebb leszokni, hiszen mindig "kéznél" van, ám keresgélni se kell állandóan,mint a cumit épp ezért..

2011. febr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a cumi, ha már választani kell, de egyik se jó.Az én lányom 5 hónapos, de még nem szopja az ujját.A cumi csak elalváshoz kell neki, egyébként messzire röpül, úgy kiköpi.De nincs azzal bajom, hogy elalváshoz megkapja.A védőnőnk se cumi ellenes, mondta, hogy ő is adta mindhárom gyerekének.Amiért jobb: a cumit bármikor el tudom tőle venni, az ujját nem! És az ujjszopástól jobban elállnak a fogak szerintem.És gyakori, hogy még iskolás korukban is ujjat szopnak, és ez ellen nem is tehetsz semmit.
2011. febr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
cumi bezavarhatja egyes babáknál a szopit. úgyhogy ujj. én még nem láttam egy 14 évest sem aki az ujját szopta volna még, ergo le lehet róla szokni :)
2011. febr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik sem túl jó, de a kényszer nagy úr. az ujját nem akarta szopizni, azt nem is engedtem volna, de sirt igy jött a cumika. bátyám 4 évig szopizta az ujját, és olyan csúnya lett a hüvelykujja, a csont megerősödött a szívástól.
2011. febr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ezzel húztak be a csőbe, az 1. gyerekemnél.

Vegyünk neki cumit, mert jobb, mintha a z ujját szopná. (ferde fogak, a cumit el lehet venni)

Na eljött az idő, mi buzgón nyomogattuk a szájába a cumit, amit nem akart elfogadni. Sebaj, cumi vissza.

Kár volt, szerencsére fél éves korában végleg kihajította.


2. gyereknél résen voltunk, nem vettük be a maszlagot.

Ja és se ujj, se cumi.

2011. febr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ujj. :) Ne lehet elvesziteni, mindig keznel van, nem kell sterilizalni, keresgelni. Ejszaka a baba automatikusan bekapja ha egy kis szopival tud csak visszaaludni elenben a cumival ami kiesik es vissza kell dugdosni foleg az elso honapokba. Mas gyerek nem kapja ki a szajabol es falja be (rendeloben jartunk igy amig varakoztunk, mire ugrottunk mar keso volt :) )
2011. febr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!