Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz szokás, vagy mi?

Rossz szokás, vagy mi?

Figyelt kérdés

A kislányom egy éves. Gyakran kap zabkekszet rágcsálni.

Egyik nap azt vettem észre, hogy a kiságya lábán másznak fel a hangyák.

A kiságya három részből áll: egy behajtogatott gyapjútakaró, egy matrac, egy lepedő.

Mondom, nehogy oda fészkeljenek, meg már úgyis ideje, kiszellőztetem az ágyat. Mikor a kislányom meglátta, hogy az ágyában matatok, megiállt síkongatni, földhözkente magát, és mikor látta hogy ez nem haszlál a terítőtt rángatta és a szemetest is kiöntötte.

Rájöttem mi a baj. A matrac alatt félig megevett kekszek, babapiskóták éltek boldog harmóniában a hangyákkal. Fúj.

Persze azonnal nekiálltam kitakarítani, de a kislányom mélységesen fel van háborodva, hogy beszüntettem a tartalékait.

Amúgy valamelyik este mintha hallottam volna félálomban hogy ropogtat, de azt hittem ébredés után, hogy képzeltem.


2011. nov. 18. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez Rajtad múlik. Én még a 4 évesem evését is kontrollálom itthon, vagyis napi 5x kap enni, és azt is az asztalnál. Lakásban kajával rohangálás nincs. Ha esetleg közben kap valamit, arról is tudok. Szóval ilyesmi nem igazán fordulhatna elő. Maximum olyan van, hogy az asztal alatt nem takarítottam még össze, és játék közben találnak valami maradékot a gyerekeim és azt majszolják...


Minden estre én nem csodálkozom azon, hogy mérges lett, hiszen nem érti, hogy miért szüntetted meg a kis birodalmát, eddig gond nélkül csinálhatta, most meg nem?


Rajtad múlik, hogyan folytatjátok. A kicsik ennyi idősen még könnyen tudnak alkalmazkodni az új szabályokhoz.

2011. nov. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de meg kell zabálni!!! A kis gyűjtögető!!!
2011. nov. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon édes, a kis hörcsög. :D
2011. nov. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

:) gyűjtöget. Én 14hós lányom is ezt csinálja, csak nem a kajával, hanem a játékokkal :))

Ne adj neki nasit, vagy ne az ágyba

2011. nov. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem:

1. az az övé (védelmezi)

2. szokás = rituálé, (bizonyos időben rágcsa) = kiszámíthatóság, biztonság.

2011. nov. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ami a vicces, hogy soha nem az ágyban kapja.

Naponta kétszer két Győri Zabkekszet kap, főleg a rost miatt.

Meg szépen megtanult vele rágni.

Általában ezt a játszósarokban kapja, ami csak pár méterre van az ágyától.

Nekem is a hörcsög jutott az eszembe.

Anyukám szerint én a rántotthúst tettem a szekrénybe, a ruhák közé...

2011. nov. 18. 15:06
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

:-DDDD ezjó!

Akkor kedves kérdező, ne csodálkozz. Volt kitől örökölnie :-)))))))))))

De cuki! Szinte elképzeltem mindkettőtöket :D

2011. nov. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
De édes :) Jót nevettem :)
2011. nov. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg anyukádat, ő hogy szoktatott le erről?
2011. nov. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Anyukám nem szoktatott le. Álítolag, mikor majdnem a nyakamba mászott a rántotthús az ágy alól, magamtól leáltam.
2011. nov. 23. 05:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!