Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális az első napokban?

Ez normális az első napokban?

Figyelt kérdés
1 hete jöttünk haza a kislányommal a kórházból, és azóta mindig, mindenért sír :( A védőnő szerint ez normális, később elmúlik, de azt nem mondta hogy mikor. Más kisbabája is sír mindenért? Ha felveszem sír, ha leteszem sír, ha fürdetem sír, csak evés után csak egy picit, és elalvás előtt. Ez tényleg normális? Meddig tart? :( Minden újszülött ilyen?
2011. jún. 6. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, vannak ilyen sírósabb babák (az én legidősebb gyerekem is ilyen volt). Lehet, hogy te is kicsit idegesebb, feszültebb vagy és ő erre reagál. De az is megeshet, hogy kicsit mohóbb és fájdogál a pocija... Esetleg így zárja ki a külvilágot, ha elfárad. Hogy meddig tart, az egyénileg változik. Lehet, hogy ha te megnyugszol, nála is elmarad a sírás, de ahogy növekszik, biztosan kevesebb lesz a sírás is.
2011. jún. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nyugodj, meg biztosan minden a legnagyobb rendben van! egyik ilyen, másik olyan, mindannyian mások vagyunk! nyyugi és boldog babázást!
2011. jún. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, viszont kívánom! És a válaszokat is köszönöm, csak amíg sír nem tudok megnyugodni mert olyan rossz sírni látni szegénykét :((
2011. jún. 6. 17:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Én végigbőgtem az első félévemet, anyám majd megőszült... Nyugi, egyszerűen érzékenyebb baba.
2011. jún. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár az én kisfiam csak akkor sírt, ha éhes volt, de a szomszéd baba gyakorlatilag amikor csak ébren van. Ez most még normális, próbálj nyugodt maradni és sokat pihenni, akkor a baba is nyugodtabb lesz egy idő után. Meg kell szoknia a kintlétet és össze kell hangolódnotok, minden rendben lesz hamarosan! :) Minden jót és boldog, nyugodt babázást kívánok!
2011. jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen volt az első hetekben, teljesen kivoltam tőle. Így utólag már tudom, hogy szegényeknek nagyon nehéz most, nemrég jött ki a pocakodból, most hideg van, erősek a zajok és a fények, idő kell, amíg hozzászokik. Próbálj nyugodt maradni (tudom, mondani könnyű...), vigasztald meg, ha kell, ne fél attól, hogy "fel lesz kapatva", és meglátod, idővel könnyebb lesz mindkettőtöknek.
2011. jún. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
figyelj arra, hogy miket eszel, ha szoptatsz.Ne igyál szénsavasat, ne egyél káposztát, paprikát, csokoládét, ne kávézz. A tej összetétele is befolyásolhatja a babád hangulatát.És a legfontosabb, hogy ne stresszelj, hidd el minden rendben lesz.Gyermekágyas vagy, pihenj jókat, egyél bőségesen, hogy legyen tejed és hogy a szervezeted regenerálódjon.Ágynyugalom mindkettőtöknek.Első babád, ugye?Gratulálok! Lehető legjobbakat kívánom mindnyájatoknak.
2011. jún. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki, hogy felül melltartóra vetkőzöl, és a mellkasodra fekteted, még jobb, ha rajta sincs sok ruha (egy vékony pléddel takard be). A szívdobogásod valószínűleg megnyugtatja majd. Ha van hintaszéketek, ülj bele, és ringatózzatok együtt.

Ne várd, hogy valamitől egy pillanat alatt megnyugszik. Még pár ötlet: tedd úgy a kiságyába, hogy pólyába vagy vékony plédbe bebugyolálod (a karjait is). A babahinta sem hülyeség, de ilyen pici babát még csak óvatosan ringasd. És nem utolsósorban az első hetekben szoptasd meg ahányszor csak kéri.

2011. jún. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!