Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolják a felnőttek,...

Miért gondolják a felnőttek, hogy vicces, ha sejpítve beszélnek a gyerekemhez?

Figyelt kérdés
Megőrülök, hogy a cs és sz helyett c-t mondanak, így gügyörésznek neki.
2009. márc. 19. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt ne engedd.Attól,hogy pici rendesen kell vele beszélni. Ne szokja meg ha nem muszáj. Én sem engedtem soha.
2009. márc. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de nekem sem szimpatikus. Gügyögni én is néha szoktam a kisfiamnak, de mindig rájövök, hogy ezt nem szabad. Legalább itthon mi ne tanítsuk meg rosszul beszélni a gyereket...
2009. márc. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Régen nem volt ekkora hangsúly ezen, pedig teljesen logikus, hogy ha idétlenül beszélünk folyamatosan a kicsihez, helytelenül fogja ejteni a szavakat, hisz mindig úgy hallotta, ahogy nem kellett volna. Elég rossz szokás. Egyébként a kicsik nem debilek, hogy így beszéljünk hozzájuk:) bár aki így közelit felé, valószínű kedvességből teszi, ezért meg ne adjunk feketepontot senkinek;) a lényeg, hogy az anyukája nem igy fogja megtanitani beszélni:)
2009. márc. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én attól megyek a falnak, mikor azt mondják a gyerekemnek (főleg anyósom): "dönörű vadok", de édesz, alanosz vadok (!). (-gyönyörű vagyok, de édes, aranyos vagyok)

Jaj, ez nagyon irritál, pedig tudom, hogy nem rossz szándékból teszik ezt. (Annak ellenére, hogy már szóltam ez miatt.)

2009. márc. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Tényleg hülyeség gügyögve beszélni, de néha olyan nehéz megállnom hogy ne menjek le bugyutába mikor összevissza puszilom a kis gyönyörűségemet.
2009. márc. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én gyerekeimmel valaki így beszélt, mindig rászóltam, hogy mi nem szoktunk vele így beszélni és nem is érti, ha így szólnak hozzá. Nem tudom miért beszélnek a picikhet az idősebb emberek gügyögve, selypegve.. pedig nem hülyék ők, csak gyerekek..
2009. márc. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
szó szerint én is mindig ezt mondom: nem hülyék ők, csak gyerekek! ez az alanosz vadok.... úristen..
2009. márc. 19. 17:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Na ettől akarok hülyét kapni! Anyósomnakmarha nagy szokása. Még a navét is úgy mondja: Bajázska.

Még eddig türtőztettem magam, de nem tudom meddig megy.

2009. márc. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!