Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan kezdtétek el...

Mikor és hogyan kezdtétek el mosni a babátok fogát?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem mostam. 1 évesen oda adtam a fogkefét,had ismerkedjen vele. Reggelente velem jöttek, látták hogy csinálom,majd az első lányunk 15 hónaposan,a másik 18 hónaposan kapott rá fogkrémet,és akkor önállóan próbálkoztak. Mivel nem érintkezik olyan sok káros/cukros dologgal a foguk,így feleslegesnek tartottam hogy előbb találkozzanak a fogkefével,fogkrémmel.
2011. jún. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
AHOGY KIBUJT A FOGACSKAJA A KEZEBE ADTAM A FOGKEFET ES RAGOGATTA MOST 13HONAPOS 4FOGUNK VAN ES VELEM EGYUTT MOSSUK A FOGACSKAKAT FOGKREMMEL NAGYON ELVEZI ES JOL IS CSINALJA NAGYON EDES
2011. jún. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az első fogak kibújásától kezdve ÁPOLNI KELL!!! Ha csak nem akarja az ember, hogy kirohadjanak a kis tejfogak...


Amikor 2 foga volt kisfiamnak, ujjra húzható, benedvesített fogtörlő textilt használtam neki, azzal törölgettem le (müllerben vettem), majd mikor kijött még 2 foga, onnantól kezdve fogkefével, fogkrémmel mossuk neki - gyerekfogkefe, és Nenedent fluoridmentes fogkrémmel először, most már 20 hónaposan 14 foga van, és Homéodent homeopátiás gyerekfogkrémet használunk, ez már minimális fluoridot is tartalmaz.

2011. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És miért is kell ápolni már az első tejfogakat is,ha egyszer nem adsz a gyereknek olyat,ami rontja a fogát? Tudom,hogy mikortól kellene,de a szülőnek szíve joga eldönteni,hogy van e értelme,vagy nincs... Ahogy a sok fogmosás-sok fogkrém is rontja a fogat! -vagy ez már nem köztudott?
2011. jún. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ergo nem eszik - nem iszik semmit, fénytáplálkozik???? Nem a cukortól romlik a fog, ezt nem kellene elfelejteni. Hanem attól romlik, hogy az ételtől-italtól a fogakon lepedék képződik, amely lepedékben elszaporodó baktériumok okoznak fogszuvasodást. Legalább olvasnál utána, mielőtt hülyeségeket állítasz. Tehát ezért kell ápolni már az első fogakat is!!!
2011. jún. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe: "A fogszuvasodást savképző baktériumok okozzák, azáltal, hogy bizonyos szénhidrátokat lebontanak, mint például cukor, fruktóz, glükóz, stb. Ezekből az anyagokból a baktériumok melléktermékként savat képeznek, mely károsítja az alacsony pH-ra érzékeny fogfelszínt demineralizáció által. Ha megfelelő időn belül a szájüreg pH-ja megemelkedik, akkor a kioldott szervetlen anyagok a nyálból visszaépülhetnek (remineralizáció)."


Fruktóz, glükóz a gyümölcsökben van. Vagy tán nem adsz a gyereknek gyümölcsöt??? Nem csak a normál kristálycukor okoz fogszuvasodást!!!

2011. jún. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

ez a fogápolás is olyan,mint az,hogy most az étolaj,vagy a zsír az egészségtelenebb... meg hogy x dolgokat ne adjunk a gyerkőcnek x hónapos koráig. Idővel mindig változnak a "felfedezések". Ezen nem kell vitázni- oktatni a másikat. Egészségesek a gyermekeim fogai, pedig "későn" ismerkedtek meg a fogápolással.

Amúgy a sok fogkrém tényleg roncsolja a fogakat. A gyermek fogkrémeken olvasható.

2011. jún. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ilyen felfedezést nem tett senki, hogy nem kell fogat mosni, ez a te agyszüleményed, már bocs. Meg hogy nem adok olyan kaját a gyereknek, ami roncsolja a fogat, akkor tök egészséges marad minden fog... aha. Nem tudom, honnan vettél ekkora sületlenségeket, de gratulálok hozzá. És hogy a gyerekeid fogai egészségesek, pedig sokáig nem mostak fogat? Akkor marha nagy mákod van, és melléd állt a genetika is.

De sajnos láttam én már olyan 4 éves kisfiút, akinek minden este az anyukája fogpiszkálóra tekert vattadarabkával mélyen felnyúlva az ínybe tisztította a fogcsonkjait, amik megmaradtak a kis tejfogaiból.

Mivel nem vagyunk hűűű, de jó fogúak, nagyon nem szeretném, hogy az én gyerekem is így járjon, és bizony fogmosás van minden nap 2x. Borsónyi mennyiségű fogkrémmel, ami most már fluoridos ugyan, de sokáig fluoridmenteset használtunk. Ha ezt te soknak találod, ismét csak gratulálni tudok.

2011. jún. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm mindenkinek, amúgy pl. az anyatej is tartalmaz cukrot, így azután is érdemes lenne fogat mosni, főleg már 2-3 éves korban,szóval az nem volt kérdés, hogy kell, csak arra lettem volna kíváncsi, ki hogy kezdte. Még egyszer köszönöm:)!
2011. jún. 8. 10:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Az anyatejben,és gyümölcsben található cukrok nem össze keverendőek azokkal,amiket az ételekbe tesznek.
2011. jún. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!