Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinőhető a kötött csípő?...

Kinőhető a kötött csípő? Mennyire súlyos és milyen kezelési módjai vannak?

Figyelt kérdés

Nekem volt kötött csípőm, kengyelem is volt de ezelőtt 25 évvel. Most egészen más terápiás eszközöket alkalmaznak, a tornáztatás és hason fektetés ami maradt. 5 hónapos kisbabámnak is ezt írta elő az orvos és kapott terpesz rugit. (Azt hiszem így hívják pontosan.) Erről szeretnék minél több mindent megtudni, akinek volt, légyszi írjatok róla, minden érdekel. Hogyan kezeli, mik fordulhatnak elő viselése közben? Mennyi ideig célszerű, hogy a babán legyen naponta, milyen mellékhatást vagy nem kívánt hatást figyeltetek meg használata közben, stb.?

Köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 7. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, lehet ennek is vannak fokozatai. De az én lányom nagy volt és kötött csípővel született. Mi nem kaptunk terpeszakármit, hanem egy kicsivel szélesebb pelust adtam rá és hordoztam tehát eleve szét kellett raknia a lábát.


Születésétől fogva napi három alkalommal tornáztattam. 1 éves korára már semmi baja nem volt, sőt 11 hónapos korától önállóan járt.


Torna énekkel ami az ütemet adja. Bocsi én csak ennyit tudok mondani.

2011. jún. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Mennyi idős korától tetted őt hordozóba? Nekünk kengurunk van és szeretném én is abban vinni őt, mert abban biztosan terpeszben van. A tornáztatást én is csinálom neki, minden pelenkázásnál.

2 pelenka hasznos lehet?

2011. jún. 7. 11:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is felítrák a terpeszpelust, de helyette egy textilbugyipelenkát tettem rá a ruhájára kívülre, ez szépen eltartotta a lábát. Egész anp rajta volt. Ezen kívül mi is tornáztattuk, és hordoztam is.

A kenguruban biztosan terpeszben van a lába? A miénkben lógott, ezért nem is használtam (kölcsön kaptuk, de csak a helyet foglalta) Fontos hogy a térdénél derékszögben álljon és a csípője vonalában v feljebb legyen a térde. Erre a hordozókendő vagy a mei tai kiváló.

Kicsit forcsállom h 5 hónaposan jutottatok ide a babáddal. Mi két hónaposan voltunk csípőszűrésen, és 4 hós akorában már el is felejtettük az egész terpeszpelus-kötött csípő dolgot. Bár valszeg szerencsénk is volt.

2011. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de a kezelési mód még ma is ugyanaz , mint 25 évvel ezelőtt.

Kislányomnak is kötött volt a csípője és nem volt neki elég a terpeszpelenka. Azt tanácsolom, amikor csak lehet legyen rajta , akár egész nap. Hidd el ez még mindig sokkal jobb , mint a kengyel, ebben még tud forogni, de a kengyelben nem.

Kislányomnak 5 hós korában kellett kengyel és 8 hónapos koráig volt rajta. szerencsére jól viselte, pedig pont nyáron kellett viselnie, éjjel-nappal. Mozgásban nem maradt le, kengyelben kezdett el hátrafelé kúszni, felülni. Miután lekerült róla, másnap rendesen felült , két héttel később már mászott. A járás ami kicsit később tanult meg de az sem volt vészes, mert15 hónaposan elindult.

Ha van hordozókendőd abba is belerakhatod, nekünk a kezelőorvos kimndottan ajánlotta.

2011. jún. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Hordozókendőben hordtam születésétől fogva. Kenguru nem igazán tart jól, a fazonjától is függ. A kendőben pedig úgy kötöd, ahogy akarod a megfelelő szélességűre, és rád simul a baba teste.


Mielőtt akadékoskodna valaki, júniusban született a babám, mégsem izzadtuk agyon egymást :)

2011. jún. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, elmegyek és körülnézek a baba boltban kendő ügyben.

Ezelőtti csípőszűrésen még negativ volt. A háziorvos most vette észre, hogy mégsem tartja helyesen a lábát.

2011. jún. 8. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!