Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő laza csípő esetén?...

Mi a teendő laza csípő esetén? Ugyanis a doki nem mond semmit.

Figyelt kérdés

A kórházi hazaengedés után azt mondta minden rendben a csípőjével, egy plusz ránc van, de az elhanyagolható. Tegnap az egy hónapos státuszon már azt mondta, nagyon laza a csípője, teljesen le lehet nyomni az asztal laphoz és már hátul a plusz ránc sem jó.

Azt mondta a héten kérjek időpontot, de hogy hová azt sem mondta. Mikor kérdezni mertem annyi volt a felelete, "most nem hallom".


2011. szept. 7. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Gyermek ortopédiára kérj időpontot, nálunk az SzTK rendelőben van, persze lehet, hogy nálatok mondjuk a kórházban van a rendelés.

A laza csípő jót szokott jelenteni, nem pedig bajt, nem értem, mi a gondja.

2011. szept. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha túl laza a csípője lehet, hogy az ízület vápája (amibe a combcsont feje illeszkedik) nem elég "mély", így megnő az esélye a luxációnak (kifordul a combcsont az ízületből). Az asszimetrikus ráncolat a popsija alatt is erre utalhat. A kérdés tényleg az, hogy milyen ott az anatómia. Ez városonként eltérhet hogy hol és ki csinálja, ja,és, hogy mit szeretne a "kedves" doktorod. Csípő ultrahangot? Azt ugye radiológus csinálja. Vagy ortopédiai vizsgálatot? Nálunk( Szeged) ezt az ortopédián vagy a gyermeksebészeten végzik. Hogy nálatok hol...??? Erőszakosnak kell lenni és felhívni!...hátha akkor meghallja...
2011. szept. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van, nem szabad annyiban hagyni. Én majdnem mindent 5ször mondok el pl. a gyermekorvosunknak, mert vagy nem hallja(mi ez? orvosbetegség, hogy nem hallanak???), vagy én nem értem mit mond, mert a bajsza alatt beszél. Az én babámnak is laza volt a csípője, és nem értek egyet azzal, hogy EZ JÓ. Ne ijedj meg, nem is nagy tragédia, pár hét-hónap alatt rendbe jön általában. Gyermekortopédiára kell időpont, nálunk ott helyben meg is röntgenezik, havonta kellett mennünk, a 4 hónapos kontrollon már azt mondták minden rendben van, helyrejött a kis csípője. Ehhez hordanunk kellett a terpeszpelenkát, és tornáztatni kellett.
2011. szept. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én babám 11 hetes. Magánortopédusnál voltunk augusztusban,mert amúgy októberre kaptunk időpontot. Nagyon aranyos doki volt. Ő is lazának találja a lánykám csípőjét, ezért terpeszpelenkát javasolt. Megmutatta,hogy tornáztassuk pelenkázásnál. Jövőhéten megyünk csípő Uh-ra,majd vissza a dokihoz. Majd kiderül javultunk-e?!
2011. szept. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Kértem időpontot, egy hónappal hamarabb kaptam a vártnál, ugyanis annyit elmondott a doki, hogy 4 hónaposan aktuális a vizsgálat, ez decemberben lenne. Novemberre kaptuk az időpontot.

2011. szept. 7. 13:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a doktornö még anno, hogy laza a csipője a kislányomnak ,terpeszpelust használtunk elövigyázatosságból ,nem tudom az hatott- e de most voltunk egy hete ortopéd szakorvosnál és hála istennek minden rendben van vele . De minket nem küldtek ultrahangra csak röntgenre , vagy ez városfüggö ?
2011. szept. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!