Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggodalomra okot ad?

Aggodalomra okot ad?

Figyelt kérdés

7.5 hónapos a fiam és eddig annyi ,hogy forog hátról hasra és vissza, kinyomja magát a karjaival, de ennyi. Nem kutyázik, nem megy 4kézlábra és billegeti magát, meg fog meg a kezeivel semmi ha hason van, nem is nyúl semmiért (oldal és hátán fekve igen).

Te vinnéd ezek alapján konduktorhoz?


2011. jún. 7. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
én igen, már csak azért is, hogy ha minden rendben van akkor megnyugtasson.
2011. jún. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
meg fog meg= nem fog meg. bocsi, elírtam
2011. jún. 7. 13:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj! Az én lányom egy hete elmúlt 8 hónapos, és ő sem áll négykézlábra, nem kúszik, nem mászik, de legalább próbálkozik.Hason ős is kinyomja magát, a hasán körbe forog, és úgy 6 hónaposan kezdett hason tárgyak felé nyúlni.Ez az egy, amit már csinálnia kéne a babádnak, a többi nem gond! Ahhoz, hogy kutyázzon, meg kell erősödnie az izmoknak, egyáltalán nem könnyű nekik ez.Az már jó jel, hogy kinyomja magát hason, mert ahhoz már csak fel kell térdelnie a négykézlábhoz.A legtöbb baba ezt 8-9 hónaposan csinálja.Most ne a kis zsenikre gondolj, akik születésük óta éjjel-nappal hason voltak, és már 6 hónaposan kutyáztak.Az én lányom mindig is utált hason lenni, számítottam rá, hogy ezek késni fognak.Keze-lába kúszik már, de nem mozdul el:( A kezére támaszkodva ül, innen próbált mászni, de nem lett belőle semmi.Még!Mondanom sem kell, hogy azoknak a babája, akikkel egyszerre szültünk, már másznak, ülnek, felállnak..Nekem is rossz érzés!Én elvittem Dévény tornára, eddig 3-szor voltunk.Sokat erősödött azóta.Viszont a gyerekorvos elmondta a véleményét arról, hogy egy gyógytornász diagnosztizál.Mert hivatalosan ennek az lenne a menete, hogy ha a gyerekorvos valami gyanúsat észlel, elküld fejlődésneurológiára, és ők tovább küldenek tornára.Nem egyből tornára rohangálni!De én akkor sem bántam meg, hogy elmentünk,annak ellenére, hogy a doki szerint nincs gond az izmaival.Vidd el, ha attól megnyugszol!
2011. jún. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mindenképp vidd orvoshoz!
2011. jún. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egyetlen, amit már kellene csinálnia az a játék utáni nyúlás hason fekve.A többi nem gond, majd csinálja, ha az izmai megérnek rá.Nézz utána, a négykézláb helyzet ráér 8-9 hónapos korban.Az a gond, hogy az ember halálra rémül, mert a szomszédjának, vagy a barátnőjének, vagy akárkinek a gyereke már 6 hónaposan kutyázott.Ne ezekből indulj ki!!Azok a babák, akik nem szeretnek hason lenni, ezekkel a dolgokkal késnek, és ez nem gond.Az én babám 8,5 hónapos és még mindig nem "kutyázik".Azt mondta erre a gyerekorvosunk, hogy nagyon tágak a határok, hogy egy gyerek megcsináljon valamit.Természetesen, mint anya, én is csak akkor nyugodtam meg, amikor egyenesen Dévény szakgyógytornászhoz vittem.Mivel soha nem küldtek minket fejlődésneurológiára, és a gyerekorvosunk is mindig mindent rendben talált,kénytelen voltam.Ki is derült, hogy egy picit lazábbak az izmai, de ez nagyon jól reagál a tornára.Most másztatnom kell itthon, és én billegtetem amikor négykézláb van.Ha elengedem, megtartja!Nem magától csinálja, és nem örömmel, hanem én tornáztatom, és sír, de úgy vagyok vele, hogy ha egy hajszál híja van ennek, miért ne segítenék neki??Ha attól megnyugszol,vidd el, mutasd meg szakembernek!
2011. jún. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi voltam ki mit mond. Az nagyobb gyerekem is pontosan ugyanígy haladt aztán 9 hósan kezdett kúszni, 12 hósan mászni és 16 hósan járt. Vele végig jártam fejlesztősökhöz, konduktorhoz és senki nm talált nála semmilyen gondot.
2011. jún. 8. 12:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Na látod! Ne aggódj!Fog mindent csinálni, ha az izmai képesek lesznek rá.Nekem mondta a gyógytornász, hogy teljesen mindegy, hogy egy baba 8, vagy 11 hónaposan mászik,csak lehetőleg másszon.Az én lányom fél éves kora óta alig csinált valamit.Azt mondta erre, hogy ő ezekben a hónapokban értelmileg fejlődött, az agyának az a része érett eddig.Mert a mozgás és az értelmi fejlődés nem megy egyszerre.Ezt ő mondta!És azt is, hogy a nagyon okos babák cserébe kicsit lemaradnak a mozgással.Én meg is nyugodtam!Majd beindulnak egyszer, és nem győzzük kapkodni a fejünket, mert mindent egyszerre fognak csinálni!Utolsó voltam.
2011. jún. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!