Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggodalomra ad okot a lányom...

Aggodalomra ad okot a lányom mozgásfejlődése?

Figyelt kérdés
Most múlt 5 hónapos, még nem fordult a hasára, a hasáról a hátára sem (erre jelenleg semmi esélyt nem látok, mert nincs módja próbálkozni, mert nem szeret hason lenni) Úgy érzem le van maradva. Fogni már tud szépen, de lusta a dolgok után nyúlni. Az a legjobb neki, ha fekszik, és anya vagy apa szórakoztatja. Oldalra fordul, játszik a lábacskáival, szopogatja a lábujját is ha olyanja van. Mit lehetne tenni, hogy saját magát elfoglalja? A kiságyban van mikor elvan 10-15 percet, de olyan is van, hogy ha eltávolodom tőle akkor már sír is. Sokszor érzem magam rossz anyának, keresem, hogy mit rontottam el hogy a fejlődésünk ilyen lassú.
2008. nov. 10. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden baba egyedileg fejlődik.

Az viszont fontos lenne,h fektesd gyakrabban hasra.Ha csak 10-15 percre is,akkor is.Erősödnek tőle az izmai.Az én lányom kb 4 hetes korától csak hason volt,így nem volt még 3 hónapos,amikor hasról hátra fordult(és azóta is csinálja).Viszont hátról hasra,meg csak 5 hónaposan kezdett,de azóta nincs egy perc nyugtom se,mert hol kukázik,valami más izgalmas "játékot" talál.


HA nem tetszik neki a hason lét,akkor is tedd úgy.Ha sír,akkor is.1-2 nap alatt szépen megerősödik,és szeretni is fogja.

2008. nov. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg én rontottam el a dolgot, mert mindig nagyon sírt ha hasra tettem... Ha jó kedve volt azért nem tettem hasra, ha rossz, akkor minek kínozzam, evés után meg nem raktam hasra, mert mindent visszabukott... mostmár rendszeresen hasra szoktam fordítani, remélem használ majd neki a torna! :-)
2008. nov. 10. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Isten őrizz hogy magadban keresd a hibát. Vannak babák akik lusták. Az én nagyobbik fiam önállóan felült és csak utána kezdett el forogni. 10 hónapos volt amikor elkezdett mászni és 15 hónapos amikor elkezdett járni. Most 5 éves vidám, eleven, mozgékony kisfiú.

A kisebbik fiam is lusta, 7 hónapos a hátáról a hasára tud fordulni de vissza még nem. Ő sem szeret hason lenni, csak 5 percet visel el hason, hát én azt az 5 percet használom ki napjában többször hasrafordítom, és ha elfárad akkor visszafordítom. Játékokat teszek az orra elé, így egy kicsit mocorog, meg rugdalózik hasonfekve, kinyomja magát, tartja a fejét, így is erősödik a nyaki és a hátizma. Ha rövid időt van el a kicsid a kiságyba, hát tedd bele naponta többször rövid időre. Vagy a kiságy helyett egy vastag pokrócra is teheted a földre, bekapcsolhatod neki a mesecsatornát és oda fog fordulni mert színes és kedves hangokat hall a tv-ből. Vagy tegyél köré színes párnákat, és hagyd hogy odaficánkoljon érte hogy megérinthesse.

Naponta tornáztasd meg, forgadt át, az én fiam szereti ha "gyúrom" mint a nudlit, nagyokat kacag mikor hempergetem, így szokja a mozgásformát is.

Ne aggódj, és nyugodj meg, játszatok gurogjatok-hemperegjetek nagyokat és meglátod hamarosan eljön az ideje minden mozgásformának.

És annak is eljön az ideje mikor már majd egyedül elmókol, eljátszogat, addig meg babázzál boldogan mert gyorsan tovaszállnak ezek a bájos hónapok.

2008. nov. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy rossz anya!Én is aggódtam mert az én kisfiam is lusta!6 hónaposan kezdett forogni,pedig hason aludt 2 hónapos kora óta!Most 9 hónapos de még nem mászik és nem állt fel!Istenem,nem vagyunk egyformák!Majd behozzák aztán meg azon leszünk hogy csak egy kicsit üljön nyugtom! :-))

Hamarosan forogni fog,én is azt hittem sosem fog aztán egyszer csak megcisnálta kb 3szor aztán egy hétig nem is próbálkozott aztán tökéletesre fejlesztette a mutatványt!

2008. nov. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, kiváncsi vagyok, hgoy alakultak a dolgok. Nekem most öt hós a babám, dettó ez a gondom. Második babám Ő már, és az első ilyenkor már ült és állt is tök egyedül, szóval tudom, hogy másmilyenek a babák, de mégis aggódom.

Mi lett Veletek? HOgy haladt a babó?

2010. febr. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!