Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van-e olyan anyuka aki cerazet...

Van-e olyan anyuka aki cerazettet szed, már nem szoptat, de nem menstruál? Állítólag ez normális, de engem aggaszt. Van ilyen helyzetbe még valaki?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Nekem azt mondta a doki, hogy a Cerazette kizárólag(!) csak addig szedhető, amíg szoptatsz!!!
2011. jún. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
A Cerazett csak szoptatás alatt véd!
2011. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Cerazette az kifejezetten szoptatós fogamzásgátló!
2011. jún. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is ezt szedtem.

Csak addig szabad szedni, amíg szoptatsz, ezt már írták előttem.

Állítólag az normális, hogy nem menstruálsz, amíg szeded. Nálam is így volt kb. 10 hónapig. De aztán meg vérzés zavarokat okozott, először csak egy-két napig vérezgettem egy kicsit, majd egy hétig, következő alkalommal 2 hétig menstruációs ciklus szerint, de mindig csak keveset. Ekkor mentem el a dokimhoz, aki azt mondta, hogy elkezdtett "teljes" üzemben azon dolgozni a testem, hogy helyreálljon a ciklusom, ne fogjuk vissza. Így én akkor abba is hagytam a szedését, és a következő menszeszem már normális volt.

2011. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem csak szoptatás alatt véd,és nem csak arra az időre szedhető.Ezt írják fel azoknak is akiknek trombózisa volt,mint pl nekem.Csak arra volnék kíváncsi jár-e hasonló cipőben valaki.
2011. jún. 7. 19:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, jól tudod. A Cerazette nem csak szoptatás alatt véd. A Cerazette ún egyfázisú fogamzásgátló, nincs benne ösztrogén, ezért szedhetik szoptatós anyák IS, meg trombózisra hajlamosak IS, meg olyanok IS, mint én, akiknek lelkiismereti problémát okoz az, hogy a kétfázisú, hagyományos tablettákban beágyazódást gátló anyag is van, azaz a már megfogant életet nem engedi megtapadni.


Nem állítólag, hanem tényleg normális, ha nincs mellette vérzésed. Az orvosod is mondta, a betegtájékoztatóban is benne van. Akkor nem értem, mi miatt aggódsz? Nincs ovulációd, ezért nincs vérzésed sem. Ennyi az egész.

2011. jún. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok,elnézést kérek a félretájékoztatásért,nekem az orvos a lelkemre kötötte,h csak addig szedjem amíg szoptatok,mert különben nem véd.De úgy látom,másnak is ezt mondták.:(
2011. jún. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]

Egy szóval sem említi a haszut, hogy csak szoptatás alatt védene.


Ellenben ez egyike azon kevés fogamzásgátlóknak, amit szoptatás alatt is lehet szedni.

2011. jún. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

Pontossabban: azt mondta a doki, hogy ez a gyógyszer és a szoptatás együtt adja a fogamzásgátlást. Ha már nem szoptatok, akkor jóval nagyobb az esély a teherbeesésre. De szegény kérdező nem ezt kérdezte.

2011. jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A szoptatás önmagában nem fogamzásgátló hatású, csak ha az anyuka éjjel is szoptat, és két szopi között nem telik el több, mint 6 óra.
2011. jún. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!