Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy az ismerőse...

Miért van az, hogy az ismerőseim az első baba után nem vágynak másikra?

Figyelt kérdés

Sok anyukával találkozok,akikkel szinte egy időben szültem(8 hónapja) és már olyanokat mondanak,hogy ő nekik nem kell második,meg hogy ez az egy is kitesz kettőt stb....

Mi meg alig várjuk már h legyen tesó,de persze mi se most azonnal,de már úgy gondoljuk,hogy jövőre jöhetne.


2011. jún. 7. 22:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

Nos nem tudom, neked mennyi segítséged van (Mama stb,), de nekem nem volt, és én is úgy voltam vele, csak legyen 3 éves, hogy oviba mehessen. Szó ami szó, elég egyszer átvészelni ezt a babakort ilyen monotonitásban (minden napod ugyanaz), és örülj, ha Te nem így érzel.

Nem akarlak bántani, mi építkezünk-férj dolgozik állandóan, szóval csak magamra számíthattam. Az

2011. jún. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki más. Nekünk 3 gyerekünk van, a legkisebb 4 hónapos.

De nem mindenki vágyik több gyerekre, ez ember-függő. Ha ők nem akarnak, akkor nem akarnak. Az ő dolguk, nem is igazán értem, hogy ez neked miért olyan furcsa.

2011. jún. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát akkor meg fogsz lepődni,semmi segítségem sincs!De ezt szó szerint értsd.Anyukám már gyerekkorunkban lemondott rólunk,fél évente ha eljön megnézni bennünket 1 órára.Tesóimra abszolút nem lehet számítani,pedig közel lakunk 1máshoz,de csak babalátogatóba voltak.Apumra se lehet számítani.Páromnak az anyukája falun lakik és ő is elég ritkán jön.Ja és párom 12 órát dolgozik minden nap.7 napból 5-öt,szombat és vasárnap is dolgozik 8 órában.
2011. jún. 7. 22:25
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem azt furcsállom,hogy nem akarnak,hanem az okokat,hogy virgonc,eleven stb.Pedig az én fiam is szeleburdi:)
2011. jún. 7. 22:26
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szívből örülök, hogy vannak, olyanok mint Te, hiszen ha rajtam múlna és a barátnőiden, kihalna Magyarország (nincs annyi utánpótlás).

Ezt nem gúnynak szántam, hanem komolyan!

Szerencsére vannak olyan nők, akik jobban babázósabbak, én sajnos nem. Persze imádom a fiam,és a világon semmiért nem cserélném el, de tényleg csibészke... :)

2011. jún. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk. :) Egy rendkívül problémás (koraszülés és ami ezután jött) szülés után szeretnénk, ha jövőre születne a kistesó. Nem mondom, hogy nem fordult meg a fejemben a kórházban töltött öt hét során, hogy köszönöm, ez épp elég volt egyszer, de hamar elhessegettem a gondolatot. Ja, és segítség nálunk sincs, mert szülők, testvérek más városban élnek, de úgy gondolom, alkotunk mi a férjemmel annyira jó csapatot, hogy megbirkózzunk vele.
2011. jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

egyszerűen nem mindenki anyaságra teremtett, és van aki nehezen viseli ezt az időszakot, nem vagyunk egyformák,

én szeretnék egy kistestvért, de nagyon kis korkülönbséget magam miatt nem szeretnék, pedig tudom, hogy a gyerekeknek az lenne a legjobb, de tudom azt is, hogy én nem bírnám :(

van aki zsinórban szül 3-at, és élvezi minden pillanatát, van aki alig várja hogy az az egy is bölcsis legyen

2011. jún. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Szülés után mikor toltak ki a folyosóra,azt mondtam páromnak,hogy soha többé nem szülök :) (14 óra)


Igazából én azért vágyok nagy családra,mert mi hiába voltunk sokan,sose volt összetartó a csapat,és véleményem szerint egy családot egy anyának kell összetartania....legalábbis igy mondják.

2011. jún. 7. 22:39
 9/18 anonim ***** válasza:

Egy barátnőm azért nem akar többet, mert 20. héttől kórházban volt, és a 36. héten úgy tolták császárra a műtőbe, hogy vagy anyuka marad meg vagy a gyerek. Toxoplazmózisa volt meg egyéb baja, végül mindketten megmaradtak és egészségesek, a fiú már 13 éves. Ő retteg, hogy még egyszer át kell ezt élnie. Megértem.

persze nem ez a mindennapos, csak elmeséltem, hogy ilyen is van.

2011. jún. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

mindegy gyerek után megfogadtam h nem lesz több

eddig 3 van .-)))

de kellet 2 év h azt mondjam átgondoltam jöhet a következő


mindenki más lehet h rossz volt a szülés lehet h a terhesség volt rossz lehet h neki pont elég 1 gyerek lehet h még nem érte meg benne a vágy a következőre lehet h a párja nem akar többet

sok sok lehet van

de ki tudja lehet h csak titkolja h már vágyik egy másikra is :-)

2011. jún. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!