Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is idegesít, hogy idegene...

TKI Ibolya kérdése:

Mást is idegesít, hogy idegenek benyúlnak a babakocsiba megsimogatni a babátokat?

Figyelt kérdés

Az egészben az a legbosszantóbb hogy ha megkérem őket hogy ne nyúljanak a babához még meg vannak sértődve.Főleg idős hölgyekről és kisgyerekes anyukákról beszélek.Nekem is van több gyermekem de én soha nem hagytam hogy benyúljanak más babájához.A minap egy kislányt megkértem hogy ne simogassa a babámat erre anyuka megkérdezte "miért, nem szabad?"

A baba nem köztulajdon és azért mert gyerek miért érzik joguknak egyesek hogy hozzá nyúljanak? Én sem megyek oda vadidegen emberekhez az utcán hogy megsimogassam mert de aranyos!Miért nem lehet tiszteletben tartani a magán szférát a betegségekről nem is beszélve?!Azt már csak csendben jegyzem meg hogy egy szív műtött picurról van szó,amit ugyan más nem tudhat de pont ezért nem kellene benyúlkálni más babájához mert soha nem lehet tudni hogy azzal kárt okozunk e neki.Bármit össze lehet szedni bárkitől még ha az illetőn nem is jött ki pl.: a nátha.Tapasztalatból beszélek.


2011. jún. 8. 16:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos.
2011. jún. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én sem értem, pedig nincs gyerekem. De egyébként ugyanezek az emberek megsértődnek azon is ha mások nem simogatják az ő gyereküket. Gyermekápoló vagyok. Bennem rögzült az, hogy ha gyerekhez nyúlok akkor előtte kötelezően kézmosás és ha nincs kézmosásra lehetőség akkor nem nyúlok a babához. Olyan csúnyán tudnak ilyenkor rám nézni, hogy az döbbenet.
2011. jún. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Miért kell ezt igy kisarkositani elöttük, füllents egy jótékonyat és akkor nem lesz sértődés.


Influenzás, megfázott, tele van bacilussal, stb, ezért ne simizzék most, aki ezt sem érti meg az nyugodtan megsértődhet.

2011. jún. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

Én még csak várom, de a pocaksimitől is ügyesen elhajolok, ha idegenről van szó. Családtagnak lehet. A babakocsiba való benyúlás nekem soha eszembe sem jutott, ha babát láttam, és én sem akarom, hogy össze-vissza tapizzák majd. Főleg idegenek :S

Ki tudja, mit csinált előtte, nem ismerem, és a másik, amire én mindig vigyáztam, ha babakocsi mellé értem, hogy levettem a hangerőt, mert gondoltam arra, hogy hátha hosszú idő után végre most aludt el benne a baba. Van, aki erre sem figyel, mamókák szoktak behajolni, és elsikítani magukat (összecsapják a kezüket is, a biztonság kedvéért), hogy -jaj, tiszta apja, stb...Nem értem, miért nem empatikusabbak egyesek. 24/N

2011. jún. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én szerencsére nem tapasztaltam ilyet! Sokan megnézik a fiamat, megdicsérik milyen aranyos, milyen szép (mindenki kislánynak nézi, mert olyan kis formás feje van, meg olyan barátságos), de nem akartak még hozzá nyúlni megsimogatni.

Megértelek teljesen, hogy mérges vagy, szerintem amilyen lobbanékony természet vagyok, én tuti nem tudnék szépen szólni egy matató idegennek... :)

2011. jún. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Linci1980 válasza:
Szerencsére ilyenben még nem volt részem, de teljesen igazat adok. Sajnos kismamaként a pocaksimit én is megtapasztaltam és majdnem agyviharom lett. Én úgy vagyok vele, h a pocakom az az enyém, meg a hozzám közel állóké, idegenek ne nyúlkáljanak már hozzá! Én sem fogdosom más fenekét, meg mellét vagy egyéb testrészét, felkiáltva, h "Jajj, megfoghatom?".
2011. jún. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Linci1980 válasza:
Ja, és azokkal sem vagyok jóban, akik elfelejtették, h az ő gyerekük is volt valaha pici baba, ezért a babakocsiban alvó kicsi mellett kiabálnak.
2011. jún. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igazából engem az zavart míg pici volt, hogy a kezét megfogták, pláne, ha megpuszilták (mármint effektíve idegenek az utcán), hiszen a kezét rögtön veszi a szájába a baba. Én max. pocaksimogatást engedélyezek magamnak, de azt is csak, ha az anya megengedi.


A pocaksimitől én is hülyét kaptam, bár a "legjobb" élményem a bolt előtt (kis falu, kb. 50 vásárló): tanítványom volt a cigány kis srác és összefutottam nagyijával a bolt előtt: Jáháj tanárnő, drága, ráteszem a cigányáldást a kislyányra, mer ez kislyány, látszik a hasárul! Ezzel orvul megtapogatta a hasam.

Hát áldás a gyerekem, az tény, de fiú! :-)

2011. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A szívemből szólsz...az én kisfiam egy éves, már jár, de még sokat babakocsizunk. És még mindig vannak, akik kérdezés nélkül elkezdik összevissza tapogatni.

Amikor még fekvő baba volt, hülyét kaptam, hogy vadidegenek gyakorlatilag befeküdtek a kocsiba, mert hát olyan zabálnivaló, meg mikor feljebbállítottam a kocsit, az arcát simogatták.

Most van egy csaj az egyik boltban, amíg hosszúgatyát hordott a fiam, állandóan felnyúlt a nadrágjába, hogy a combját markolássza. Pont a hétvégén kérdeztem a férjemet, hogy mit csináljak, szóljak-e hogy inkább hagyja, vagy inkább vegyem ki a babát,és sétáltassam, annyira kiakaszt a csaj.

De ma pl a kezemben volt a fiam, mert valamivel játszani akart, és felvettem inkább, erre a boltosok rögtön nyújtották a kezüket, hogy adjam át a gyereket. Mondom, most nem, erre ők: "de miért?" de most komolyan, nekem kell magyarázkodnom, miért nem adom körbe a fiamat, mint egy spanglit???

Az emberek olyan hülyék, mint a segg.

2011. jún. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van!

Szól mindeggyiknek,hogy ne tessék benyúlni,fogdosni a babát!és ha mgsértődnek??Ki nem sz@rja le??Téged úgy is a gyereked egészsége érdekel a legjobban,nem vadidegenek szimpátiája!Ennyi!!!

2011. jún. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!