Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig "egészséges" és normáli...

Meddig "egészséges" és normális a szoptatás, a babára nézve?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Igazából akármeddig egészséges a szoptatás, de 1 év körül már nem sok értelme van, kevés a tápértéke. Javítsatok ki, ha tévedek...

Amúgy ismertem olyat, akinek 3 éves volt a fia, és még mindig szoptatta. Nekem azért ez már kicsit fura. Én 10 hónapos koráig szoptattam, akkor magától elhagyta.

2011. jún. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

6 hónapos korig, de ha van anyatej, akkor 1 éves korig mindenképp.

Utána még akár 2-3 éves korig is lehet szoptatni, aki szeretne, de utána nekem már kicsit soknak tűnik, tovább nem szoptatnám a gyermeke(i)met, pedig szoptatás párti vagyok, de nem mindenáron és nem mindenek felett-bármeddig.

2011. jún. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Ma szokás azt mondani,hogy sokáig egészséges. De ha a baba már eszik mindent rendesen,akkor nincs szüksége már az anyatejre.

Nemrégen olvastam egy gyermek pszichológus írását erről. Szerinte 1,5 éves kor után a gyerek csak cumizik inkább,mert ezt megszokta és az anya az,aki nem tud leválni a babáról.

2011. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

egészségesnek 1 éves korig ha úgy érted, tápérték szempontjából.

hogy normális meddig azt nem igazán tudom, nagyon éles a határ. 2 éves gyereknél még szerintem nem gond de 3 éves már nem szoptatnék az biztos. na meg akkor már ott az ovoda, nagy lesz már, nem baba!

és 3 éves kor után már kialakul a hosszútávú memória is, nem tudom mennyire egészséges ha a gyerkőc emlékszik arra, hogy szopizott


enyém 10 hónapos korában elválasztotta magát. egyrészt sajnáltam mert egy éves koráig szerettem volna szoptatni másrészt örültem neki mert tudtam, nekem kényelmetlen lenne 1,5-2 éves korában

2011. jún. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

[link]


Szerintem 1 éves korig ill. amíg a baba kívánja, aki általában a 7. és 14. hónap közt leválasztja magát. A szopis oldalakon ezt is szopisztrájknak hívják, de szerintem ez nem az (az fél éves korig az...)

Szóval akkor kell figyelni. Én 1 évig terveztem, de mivel 6 hónaposan megutálta, hisztizett, utálta a dolgot, nem erőltettem.

2011. jún. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
15 hónapos a kisfiam, mindent eszik már, kivéve a tehéntejet, de naponta tízszer még rám mászik cicizni és még éjjel is legalább kétszer. Nekem már kezd "sokká" válni a dolog. Szemét vagyok emiatt, hogy ez már sok?
2011. jún. 8. 21:49
 7/11 anonim ***** válasza:
dehogyis! ugyan már :) szép fokozatosan vezesd be a tejet és váltsd ki a szoptatásokat. teljesen normális amit érzel, egy éves elmúlt, túl fogja élni és lelki sérülést se fog szenvedni ;)
2011. jún. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy szemét!!!:))Pont ellenkezőleg!!

Te csak a legjobbat szeretnéd a fiadnak,és hagyod is, hogy "rádmásszon":)

Elhiszem, hogy most már kezd kényelmetlenné válni a dolog.Amit írtál az rengeteg!!


Nekem 13 hónapos a fiam. 3x szopik még.DE már ő is mindent eszik.

Reggel amikor felkel, délutáni,és az esti elalváshoz szopik még.

Most szeretném elhagyni a reggeli szoptatást, szerintem ezzel nem is lesz gond, na de az altatásoknál...húú..az kemény dió lesz, mert az én fiam is cicifüggő!:))

Ő is bepróbálkozik napközben, húzgálja a pólómat,de hamar megunja, odabújik hozzám 1 kicsit, megszeretgetem,és megy is tovább.

Próbéld meg ezt.Ne adj neki napközben, csak puszilgasd meg simizd meg, próbáld elterelni a figyelmét róla.

Az altatásokhoz, nem igazán tudok tanácsot adni, mert hasonló cipőben járunk..:))

2011. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tuti, tuti? :D :D :D Mert az első kisfiam nem szopizott, nála ilyen nem volt. De itt, most van. És nagyon szopis gyerek, mert ma már a játszótéren is akarta.
2011. jún. 8. 22:04
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, az alvás az nehézkes, mivel nem is cumizik, a cumisüveget nem szereti és valami kellene.


Köszi a tanácsokat :)

2011. jún. 8. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!