Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos körüli babátok...

15 hónapos körüli babátok mond már valami értelmeset?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam nem igazán mond még semmit, az iszire azt mondja, hogy kiki, azt mondja, hogy baba, tete, gyeje, jó, tessékre, hogy teee. Integet, ha mondjuk , hogy pápá. De többnyire csak sikogat és kiabál. Kislányaim ennyi idősen már azért több mindent mondtak, másfél éves korukra már tök szépen beszéltek.
2011. jún. 8. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

:)

Na az én fiam sem beszél, most az első színtiszta szót mondta,hogy auttttóóó, de azóta is percekig kell könyörögnöm neki, hogy mondja, gyakorolja :)

Mond egyébként mindenfélét, apát, meg kakas, mindenfélét, amihez kedve van, de amihez nincs kedve azt egyáltalán nem, letojja, mit akarok... Anyát nem mondott még, mikor kb 100x egymás után elmondja, hogy ata ata ata( apa), mondom mondjad most azt, hogy anya, kiröhög és elszalad :P

:)))

2011. jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia


16 honapos lesz 14.en a lanyom.

Ezeket mondja


baba- baba

pa-apa

ajja-anya

szisza-cica

baby-baby

daddy-daddy

szee-szeretlek vagy ha szeret valami ennivalot

kee-kerem

sziii-szivesen

gyee-gyere

hamma-ha enni ker

puuu-ha bekakilt

vava-kutya

jo-jo- jo

szia-szia


a nemet meg csak mutatja a fejevel

megmutatja hol az okos feje hol a szep haja hol a pocakja a popsija a koldoke es a mucusa.

he kerem utanozza a pacit a nyuszit es a kutyat

tapsol ha tetszik neki valami es papazik ha bemegyunk a boltba (nem mindig es keni kell, hogy csinalja)


ellenben meg nem megy egyedul, csak a butorok mellett, de ez a labtartasanak is betdhato, mert nem all biztonsagosan.Meg keszul a gyogycipoje, remelem attol konnyebb lesz az allas es elindul egyedul is :)

A fiuk alltalaban kesobb beszelnek.

Ma mondta a vedono, hogy eleg ha 18 honapos kora korul kezdi el mondani az elso szavakat.

Mondta, hogy eleinte lehet hogy, csak az elso 2-3 betut fogja mondani, de majd megtanulja a teljes szot is :)

2011. jún. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Meg lemaradt, hogy mondja, hogy

tessek az teee


es ha mondom Neki valamire, hogy nem szabad azonnal ravagja, hogy de!

ha mondom Neki, hogy rossz vagy erre meg azt, hogy Te :)

mar most latszik sosem fog feleselni :D

2011. jún. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
az én lányom,16.hós és folyékonyan beszél...bármit meghall már mondja is...nagyon okos ügyes kislány,bár menni még egyedül nem akar,vagy csak pár lépést...
2011. jún. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A 16 hónapos lányom ezeket a szavakat mondja:

papa, mama, baba, kell, nem, apa, kád, be

vaú-kutya

bú-boci

kuk-kuki

kuku-kakas

hamm-ennivaló


A fiúk később kezdenek el beszélni, ne aggódj, lehet 2 évesen folyékonyan fog beszélni. Az előző válaszoló gyermekére kíváncsi vagyok, mennyire beszél folyékonyan ennyi idősen.

2011. jún. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22:52 es vagyok...Folyékonyan helyett-folyamatos akart lenni...bocsi,elírtam...szóval..minden szót kitud mondani,bármit mondok vagy épp meghallja.valóban mond egy két összefüggő mondatot.pl..anyu gyere ide..vagy menjünk ki most..
2011. jún. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

az anyem is folyamatosan beszel, csak legyen ember aki megfejti :D

2 napja pl tok kinaiul beszelt.Neha nemetul pl :)

de ha akar valamit kozolni akkor a mar leirt szavakbol probalja ossze rakni.

Nem mond mondatokat csak 1-1 szot azt is a leirtak alapjan :)

a szeretleket (szee) hasnzalja a legtobbet, mert kapott egy babat es azt olelgeti mindig es mondja neki, hogy : szeee :)

2011. jún. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A fiúk később beszélnek. Nincs lemaradva a fiad. És az se baj, ha egy ilyenkoru lánybab is még itt tart. Einstein 4 éves korában még nem beszélt:).

Vannak babák akik hamarabb elkezdik. Személyes véleményem szerint sokat számít a motiváció. Van akit főleg a mozgás érdekel, más meg szeretne közelebbkerülni a felnőttekhez. Teson nagyobbik kislánya egy évesen már vagy 100 szót ismert, rövidebb mondatokat is mondott. Muszály volt megértetnie magát a 6 "értelmes" felnőttel:). Az öt évvel fiatalabb iker hugai két és fél éves koruk után tudták ugyanezt, mivel ők jól elvoltak egymással.

Az én babámat is "komoly" felnőttek veszik körül:). 13 hós. Ha valamit nem értek bosszankodik:). Nagyon cuki! Ő viszont sokmindent ért. Szerintem hamar fog beszélni, mert megpróbál résztvenni a beszélgetéseinkben. Pl. mondja a férjem: "tapsoljak a más sikerének?"Erre ő tapsolni kezd. Mondom: megyek fürdetni, megfogja a kezem és veszet a fürdőszobába. Mesélem a páromnak, hogy milyen cuki volt a játszótéren, erre megismétli. És kutyanyelven is megpróbál komunikálni:)).

2011. jún. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ismeritek-e a viccet:

Az anyuka és az apuka kétségbeesetten veszik tudomásul, hogy fiacskájuk, aki két éves, egyetlen szót sem beszél. Próbálkoznak mindennel, hiába. Hároméves, még mindig nem beszél. Négyéves, még mindig nem mond semmit. Már egészen beletörődnek, hogy a gyerek bizony néma, amikor ebédnél a gyerek megszólal: Édesanya, ez a mai leves egy kissé sótlanra sikerült.

A szülők felugrálnak örömükben és kérdezgetik: kisfiam, te gyönyörűen beszélsz, hogy-hogy eddig még nem szólaltál meg?

Hát azért, anyuka, mert eddig minden rendben volt.

2011. jún. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon tetszik a vicc :)


Az én lányom 16 hónapos, és nem beszél. Én nagyjából megértem (sikongatás, mutogatás, max vau-vau :))))

De tudom, hogy ha majd elkezd beszélni, abba sem akarja hagyni :) Most is gagyarászik itt mellettem, csak még nem lehet érteni :)))) Imádnivaló :)))

2011. jún. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!