Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mi az ideális...

Szerintetek mi az ideális korkülönbség a gyerekek között?

Figyelt kérdés
Vállalnál hamar második gyereket? Mik az előnyei és hátrányai számodra, ha korán jön a második baba?
2011. jún. 10. 11:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 2,5 - 3 év! Előbb nem nagyon, max. két év korkülönbséggel. Szerintem korábban még túl pici a nagy is, megérdemli a teljes odafigyelést. :) De kinek mi.
2011. jún. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Páromék hárman vannak testvérek, ők 4 éven belül születtek, és imádják egymást. Bátyám és köztem 9 év van, és nagyon jó tesók vagyunk. Úgyhogy mindkettő lehet ideális. Az már más tészta, hogy párom anyukája azóta sem érti, hogy lehetett ilyen merész, hogy ilyen gyorsan bevállalta a babákat. :)

Én egy dologban biztos vagyok, én nem akarok nagyon kis korkülönbséget. Ha a lányom 3 éves lesz, akkor majd talán jöhet a kistesó, de addig biztos nem.

2011. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is 2-3 év minimum, de az se baj, ha 4.Én előbb semmiképp nem vállalnék 2. gyereket, anyagi okok miatt sem, és mi még nagyon nem gondolkodunk ezen.Ha 2 éves lesz a 8 hónaposom, vissza kell mennem dolgozni, mert most csak gyest, és családi pótlékot kapok, ami nem elég semmire!Szóval én nem tehetem meg, amit sokan csinálnak,hogy egymás után szülnek, és nem mennek vissza, mert megéri nekik otthon maradni.Barátnőm most éppen rajta van a kis tesón.Kifejtette, hogy azért, mert most jó pénzt kap, és nem akar dolgozni..
2011. jún. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
Én mindig is úgy gondoltam, hogy 3 év az ideális. Aztán most, hogy van egy kisfiam (1 éves), úgy gondoljuk a párommal, hogy 2 évet szeretnénk a gyerekek között. (és még szeretnénk egy harmadikat is. :D)
2011. jún. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
69%

Én 1,5-2 évre szavazok. Jobb egy füst alatt "letudni" a babázást, otthonlevést, hogy utána visszamehessen az ember dolgozni és ne kelljen megint eljátszani a gyes-parát, otthagyni a munkát stb.


A 3 év határeset, nekem az a nagyon max, bár annyiból nem szerencsés, hogy ha 3 évesen oviba adjuk a nagyot, nem biztos, hogy jól jön ki, ha pont akkor születik a kistesó.

2011. jún. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
4-5 év különbség
2011. jún. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Én is a kis korkülönbségre szavazok. 1-2 év maximum. Nálunk anyagi okai is vannak, hogy gyorsan belekezdtünk a kistesó projektbe, mert egy babával is otthon lettem volna gyesen, akkor pedig úgy gondoltuk ,hogy gyorsan jöjjön a kistesó is, hogy hamarabb mehessek én is vissza pénzt keresni, mert gyesből nem lehet megélni.
2011. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
77%

Ez anyuka- és gyerekfüggő is, túl az anyagi kérdéseken. Az én fiam másfél éves, 2 éves korában visszamegyek kicsit dolgozni, hogy újra normális GYED-et kaphassak a kistesóval, de én már a szülés előtt azt mondtam, nem szeretnék kis különbséget.

A szomszédom és a legjobb barátnőm is kis korkülönbséggel szült (18 és 21 hónap), mindketten azt mondták, ha újra kezdhetnék, várnának még a kistesóval.

2011. jún. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

2 év.Én rosszul vagyok itthon lenni. hogy őszinte legyek. Kialakítasz egy egzisztenciát, aztán otthagyod, de ugye 1 gyereket nem akarsz, aztán végig parázol pár évet, hogy vajon meglesz még a helyed vagy kezdheted előlről??!

Igazából anyagi okból jó a 2 év.

2011. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Nekem az ideális 4-5 év és több.

Nem akarom egyszerre letudni, mert tudom, hogy idegbajos lennék két nagyon pici babával.

De ez tényleg anyuka függő dolog. Ha érzel magadban erőt, akkor vágj bele.

2011. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!