Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol 2 év a korkülönbség a...

Ahol 2 év a korkülönbség a gyerekek között, ott hogyan telnek a napok?

Figyelt kérdés

Kislányunk 14 hónapos, ha most megfoganna a kistestvére, pont 2 év lenne köztük. Akik ugyanígy vannak, ott pl a nagyobbat beadjátok bölcsibe vagy együtt van otthon a 2 gyermek? Nagyon nehéz így nevelni és ellátni a háztartást? És kell még fellépős testvérkocsi, vagy a nagy már a saját lábán közlekedik? Illetve megviselte a nagyot a kicsi érkezése?

Most gondolkozunk a kistestvéren, emiatt kérdezem.


2011. aug. 28. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

- nem adtam be, otthon volt mindkettő

- nagyon nehéz, én a háztartás rovására döntöttem

- nem volt fellépő, saját lábas, vagy ölben

- nagyon megviselte, mert addig nagyon jó sora volt

2011. aug. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

15 hónapos volt a nagy, amikor megfogant a pici. 23 hónap lett közöttük. Szerintem ideális korkülönbség! :o)

Most 4 és 2 évesek.

A nagyot először oviba sem vették fel, nem hogy bölcsibe.

Szép volt az együtt töltött év!

Végül helyüresedés miatt mégis bevették, de csak fél napra járt, így is jó volt.


Azt, hogy kell-e testvérfellépő, nehéz megmondani. Nekünk volt, a nagy lányom nem szeretett sokáig egyedül menni, de a fellépőért sem volt oda, legtöbbször beültettem a mózes végébe és úgy mentünk.

Ha a pici lányom "lenne a nagy", vele nem kellene ilyesmi, ő már megy mint a gépezet, vagy kis motorral, nagyon szereti.


Mi készítettük a pici érkezésére több módon is, és egyáltalán nem viselte meg. Az eleje irtó gördülékeny volt, "féltékenységi tünetek" akkor jelentek meg először, amikor a pici 10 hónapos lett, mert attól hogy mászott ahova akart, "elvette" a nagy játékait, nekem ez volt talán a legnehezebb időszak.

Kb. onnantól, hogy másfél éves a pici viszont irtó jól eljátszanak együtt. Persze vannak "harcok", mégis nagyon jó testvérek. És egyre jobban "összenőnek".


Mi most kezdünk a harmadikon projektezni...


Szóval összességében: Hajrá! :o))

2011. aug. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ennyi a korkülönbség. :)

Szerintem nem vészes. Nekem a nagyobbik most kezdi az ovit, bölcsibe nem járt.

Persze vannak nehéz napok, de hát hol nem?? még ott is ahol csak egy gyerkőc van. :)

A háztartást meg meg kell szervezni. :) Én pl. este főzök másnapra, de ha gyors kaját csinálok, vagy tök egyszerűt akkor aznap amikor a kicsi alszik még délelőtt megcsinálom. :)

Nagy takarítást nem végzek minden nap....mondjuk nekem annyiból nehezebb, hogy férjem egy hétig távol van, egy hétig itthon...

Azok a nélküle zajló egy hetek...nehezek..bevallom..de azért elboldogulok velük.

A testvérfellépő. Én nagyon jó dolognak tartom. Nekünk a konzol fel van szerelve a kocsira...és ha olyan helyre megyünk, akkor csak felpattintom a fellépőt, hogy ha elfáradna a nagyobbik akkor legyen. Szereti nagyon, bár ritkán megyünk hosszabb útra babakocsival.

Ahogy látom a többi családnál..jó sokáig ki lehet használni a fellépőt. Nekünk az ovi babakocsival 15perc séta (ha fent áll a nagyobbik), így szerintem még sokáig fogom használni. :)

Mielőbbi kistesó érkezést kívánok Nektek! :)

u.i. ha vannak is rossz napok, pillanatok... (mert vannak, lesznek)...abba a pillanatban elfelejtjük mi anyukák, amikor a két tesóka ölelkezik, puszilgatják egymást és kacagnak egymásnak. :)

2011. aug. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak :)

Nálunk a Párom 3 műszakban dolgozik, hétvégén is, ha épp be van osztva, s az éjszakás műszakok 1 gyermekkel is nehezek.. mármint mert nappal aludna, de ugye itt a kislány akit nem lehet "lehalkítani" :)

Sajnos nálam pár hónapja kiderült egy autoimmun betegség, most folynak a vizsgálatok. Erős gyógyszereket akarnak adni, amiket minimum 5-6 évig kellene szednem, azok mellett nem eshetnék teherbe, így addig kellene sikerülnie a babának, amíg nem kezdik a gyógyszeres kezelést. Ha megfoganna a baba, akkor csak a szülés után kezdenék el. Most vagyok 33, 6 év múlva már 39-40 évesen lehet nem vállalnék be egy babát, ezért gondolkozunk most a kistestvéren. Én egyke vagyok, a Páromnak van 1 testvére.

És sajnos az is tény, hogy közölték a munkahelyen, nem várnak vissza....de ha születne egy másik gyermek, akkor a 2.gyermek 3 éves koráig lenne munkaviszonyom. Nem állunk anyagilag rosszul, fel tudnánk 2 gyermeket nevelni, de azért a munkaviszony is számít.

Eléggé összetett a baba-projekt pro és kontra, de megpróbáljuk. Az első gyermekünk az első hónapban megfogant :)

2011. aug. 28. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!