Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az orbáncfű és a citromfű...

Az orbáncfű és a citromfű teát, hogy kell elkészíteni? Mennyit szabad belőle fogyasztani és mikor?

Figyelt kérdés

Az orbáncfű és a citromfű teát,hogy kell elkészíteni?

Mennyit szabad belőle fogyasztani és mikor?


2011. jún. 10. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
2-2,5 dl vízzel leforrázod a teafiltert (már ha filtereset vettél). Hagyod állni kb. 8-10 percig, kiveszed a filtert, és tetszés szerint ízesíted - mézzel a legjobb mindkettő. Napi 2-3 ilyen adagot megihatsz nyugodtan, ha a feszültségcsökkentés, stresszoldás a cél (gondolom, ezért szeretnéd inni).
2011. jún. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen nyugtatóként szeretném!

Mennyire használ?Használ egyáltalán?

2011. jún. 10. 14:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Használ. Én ha feszült voltam, mindig elalvás előtt ittam egy csészével, és érezhetően könnyebben aludtam el, nem volt a nyomás a mellkasomon, nem éreztem azt, hogy majd szétrobbanok a bennem lévő feszültségtől.
2011. jún. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Re melyiket isiod?

Nagyon kapkodom a levegőt,de nem írtak rá még nyugtatót se.

Azt javasolta az aszisztnsnő,hogy vegyek nyugtató teát!

S mennyi ideig szabad inni?

2011. jún. 10. 14:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Hol citromfű, hol orbáncfű teát ittam. Most a nyári időszakban érdemesebb a citromfüvet, vagy valamilyen nyugtató teakeveréket beszerezni, mert az arra hajlamosoknál fényérzékenység léphet fel az orbáncfűtől.

És hogy mennyi ideig? Azt érezni fogod, lehet, hogy pár nap alatt totál helyre jössz, lehet, hogy kell egy 2-3 hetes kúra hozzá.

2011. jún. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Akkor veszek egy doboz citromfú teát.Még annyit kérdeznék,hogy csak gyógynövényes boltba kapok ilyet?

Mennyine kerül?

2011. jún. 10. 15:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Bioboltban, gyógynövényboltban, és patikákban is lehet kapni (kis szerencsével nagyobb áruházakban is), 4-500 Ft körül van egy dobozzal.
2011. jún. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


További szép napot!

2011. jún. 10. 15:10
 9/9 anonim válasza:

Arra azert vigyazz, hogy orbancfubol ne igyal egy nap tul sokat!!

En ugy tudom hogy maximum egy cseszevel lehet belole meginni estenkent.

- 1 lapos evokanalnyi orbancfuvet/vagy egy filtert/ leforrazol 2,5 dl vizzel es hagyod allni kb 15-20 percig.

/Attol fuggoen, hogy milyen eros teat szeretnel/

Semmikeppen nem ajanlom hogy izesitsd, mert az rontja a hatasfokat/esetleg egy keves mezzel, ha nagyon nem szereted az izet/.

Egy 40 grammos orbancfuteakeverek kb.: 200-300 Ft es azt ajanlom, hogy gyogynovenyboltban vagy bioboltban vasarold meg.

A patikakban altalaban mindig dragabb!


A citromfuteabol lehet egy nap akar 3-4 cseszevel is meginni, de szerintem semmi szukseg a ket teat egyszerre inni, inkabb felvaltva.

Az orbancfu az ami egyebkent az erosebb!

Es hogy meddig? A citromfuvet lehet sokaig is inni, az orbancfuvet inkabb kuraszeruen: 8-10 hetig lehet folyamatosan inni, majd ugyanennyi szunetnek kell eltelnie, hogy ujra ihasd.

2011. júl. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!