Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol a baba szulei kulonbozo...

Ahol a baba szulei kulonbozo anyanyelvuek, es a babahoz is ezen a ket nyelven beszelnek, kb mikor kezdett el beszelni a babajuk?

Figyelt kérdés
Lanyom 15 hos lesz, meg semmit nem mond. Tudom hogy ilyen esetben allitolag kesobb kezdenek el beszelni, de mar olyan kivancsi vagyok, hogy melyik nyelven es mit fog mondani eloszor! (en magyarul, apukaja spanyolul beszel vel)
2011. jún. 10. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A lányom angol anyanyelvű férjével a következőt találta ki:a baba anyukája csak magyarul beszél a gyerekkel, a férjével és mindenki mással csak angolul(telefonálni és skype-olni szokott magyarul is,amit a baba szintén hall)Az apuka csak angolul beszél mindenkivel.Tehát,a babának majd magyarul kell beszélnie az anyjához,és angolul az apjához. De fogja tudni azt is,hogy az anyukája érti azt is,amit angolul mond,mert hallja majd,hogy a szülei angolul beszélnek. Nem tudom,hogy mennyire fog ez beválni náluk,mert a baba még csak 6 hetes,de remélem,hogy jó az elgondolás és klasszul párhuzamosan tanul majd mindkét nyelven.Különben meg ne aggódj,15 hós babának nem feltétlenül kell kezdeni beszélni,akkor sem,ha csak 1 nyelvet hall.A lányom másfél éves elmúlt és még mindig csak az itt meg az ott szavakat mondta,mindaddig,míg bölcsibe nem került,és rá nem jött,hogy ezzel a szókinccsel nem lesznek sikerei.
2011. jún. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keresztlányomhoz édesanyja oroszul édesapja magyarul beszél. Olyan másfél éves koráig csak szavakat mondott hol magyarul, hol oroszul. Két évesen már jöttek az értelmes rövid mondatok magyarul. Megérteni tökéletesen értette az oroszt, de magyarul válaszolt rá. Most 2és fél éves, folyékonyan beszél magyarul és ha már oroszul kérdezik, oroszul válaszul egy egy szóval. Mindenképpen nagy előny a pinduroknak, ha már kicsi koruktól megkezdve két nyelvet hall!
2011. jún. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, nalunk is pont ugy van, hogy en csak magyarul beszelek vele, de a parommal meg mindenki massal spanyolul ( Madridban elunk), viszont az apukaja nem tud magyarul, szoval o spanyolul. Es mar kb 6 honapos koraban feltunt hogy erzi a kulonbseget a ket nyelv kozott, mert ha latta hogy vkivel spanyolul beszelek, akkor csak ugy nezett, meglepodve mint aki nem erti a dolgot, hogy velem a mami nem igy beszel :)
2011. jún. 10. 22:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Erre én is nagyon kiváncsi vagyok, mi is különböző nyelven beszélünk a kisfiamhoz, most másfél éves, de még nem beszél. Mindkét nyelvet érti, magyarul szerintem jobban, de én vagyok vele egész nap. Talán most kezd egy-két szóval próbálkozni, na és egész nap halandzsázik. :)
2011. jún. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az en torpem is egesz nap mondja a magaet :) A nap 24 orajabol kb 20-t en is egydul vagyok vele (sajnos).
2011. jún. 11. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!