Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen az mikor lázgörcse van...

Milyen az mikor lázgörcse van a gyereknek? Milyen testhőnél jön ez elő? Mit kell vele hirtelen csinálni? Az oké hogy utána egyből kórház de addig?

Figyelt kérdés

8 hós babám megint lázas!(egy hónapja sincs hogy volt nála ez a 3 napos láz)

Délután 39.2 re kapott kúpot, este fürcsi után 8kor mértem neki 38.2 őt, arra csak panadolt mertem neki adni. Most alszik, de mi van ha felszökik neki mig alszik és nem veszem észre? Félek nagyon...


2011. jún. 10. 21:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Jahh voltunk ma dokinál, semmit nem mondott...Semmi más tünete nincs! 3x 4x köhécselt délután.
2011. jún. 10. 21:44
 2/7 anonim ***** válasza:
Mikor az enyémnek magas láza volt én úgy csináltam, h nagyon pontosan adtam neki csillapítót. A 24 órát elosztottam a beadandó mennyiséggel és annyi óránként (az orvos javasolta így) Így megvolt az egyenletes hatása. Minden gyszbevétel előtt meg lázat mértem. Mondjuk nála nem volt probléma, mert nagyon aluszékony volt akkor (9 hónapos volt) és, ahogy visszatettem a kiságyba úgy el is aludt. Volt, h fentmaradt, akkor meg babusgattam, de hamar belefáradt. A gysz-ezésre szerencsére csak két napig volt szükség.
2011. jún. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs a kérdésre meg elfelejtettem válaszolni. A lázgörcs akkor jön, ha hosszantartóan nem kap a gyerek csillapítót és hosszan 39 v afölött van a láza. Unokaöcsém sajnos így járt, mert a hülye bölcsis nénik ahelyett, h orvost hívtak volna v adtak volna neki csillapítót az anya által beadottból, csak az anyát értesítették. A gyerek az anyja karjában kezdett el rángatózni. De szerencsére nagy baja nem lett. Másnap kiengedték a kórházból is.
2011. jún. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem két hete volt nagyon lázas a 8 hónapos kisfiam,én is ettől tartottam,éjszaka 3 óránként beállítottam ébresztőre a telefonom,és keltem megnézni az arcocskáját,homlokát.Ha melegnek éreztem,megmértem a lázát,félrehúztam a pelusát,szerencsére meg tudtam úgy mérni hogy nem ébredt fel.Egyszer 38.8-at mértem,két órával nurofen után,én akkor elvittem hűtőfürdőzni,meg vizes textilpelussal borogattam a homlokát,karját,combiját.Utána szerencsére jobb lett.

Mielőbbi jobbulást a babádnak!

2011. jún. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A lázgörcs nem csak magas láznál jöhet elő. A sógornőm lányánál pl 38,2 volt csak a láz, mikor begörcsölt. 1 hétig volt utána kórházban, volt 39 felett is a láza sokszor, de többet nem jött elő. Ezért mondják, hogy a lázgörcsre hajlamos gyereknél egyből csillapítani kell a lázat, amúgy 38,5 felett ajánlják csak.

A fiam kiskönyvéből kimásolom a lázgörcsös részt.( lehet, hogy az újakban nincs benn)


"Helyezze biztonságba(pl földre terített pokróc), fejét fordítsa oldalra.

Ne tegyen a szájába semmit. Tilos etetni és itatni!

A görcs lezajlása után csillapítsa a lázat.

Az orvost tájékoztassa agörcs lefolyásáról és a mért hőmérsékletről.

Többszöri előfordulás, vagy néhány percnél hosszabban tartó görcs esetén gyermek-ideggyógyászati kivizsgálás javasolt.

Lázgörcsre hajlamos gyereknél 37,5 fölött mindig alkalmazzon gyógyszeres és fizikális lázcsillapítást."


Remélem segítettem.

2011. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
egy hónapja kapott a kisfiam lázgörcsöt.Reggel megmértem a lázát 37,5 gondoltam elviszem az orvoshoz mivel folyott az orra is.Két uccával arrébb van a rendelö kerékpárral mentünk ,mikor odaértem kiderült a dokinéni szabinvan.Hivtam a páromat jöjjön haza mert kocsival kell vinni a gyereket orvoshoz mert itt nem rendel.Mire hazaértem kitettem az ülésböl elkezdett félre menni dülöngélt azt gondoltam csak játszásiból csinálja.De felvettem és láttam rajta,hogy hó fehér lett és furcsa kattogo hangot ad ki valamint nem tudja forditani a fejét.Hát rettenetesen megijedtem szolongattam de nem reagált,akkor megjött a párom.Beszáltam a kocsiba mondtam neki mennyünk gyorsan mert valami nincs rendbe a kisgyerekkel.Alig beszálat elindultunk elájult gyorsan az orvoshoz menet hívta a párom a mentöket ,szerencse mire odaértünk a dokihoz már észhez tért.Majd vittek be bennünket a korházba.Volt már elötte is lázas 39 fok de szerintem mire a hazaértem vele gyorsan felmehetett neki és az okozhatta.Kaptunk lázgörcsre kupot aminek mindig nálunk kell lenni,a doktor azt mondat 5 éves korukra elszokták nöni.
2011. jún. 11. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia!


Ha görcsölne a gyerek, első az orvos! Fogyatékosoknál dolgoztam, az egyik lány lázgörcstől lett szellemi fogyatékos, egészségesen született.

2011. jún. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!