Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kórházban töltött napok...

A kórházban töltött napok alatt van jogom tápszert adni a babámnak? (MÁV kórház)

Figyelt kérdés

Mindenhonnan azt hallom, hogy nem engedik a csecsemősök, csak a cukros vizet. Én viszont az első szülésemnél már kitapasztaltam, hogy kell legalább 1 hét mire beindul a tejem. Mivel akkor lázas betegen szültem szó nélkül adták a tápszert, és semmi probléma nem volt belőle, egyformán elfogadta a babám a cicit is, és az üvegből a tápszert is. Szeretném most is így csinálni a kis tesóval, hogy a kórházi napok alatt ne éhezzen. Megtehetem, hogy viszek be tápszert, és ha nem indul be a tej, addig azt adom, vagy ebbe belekötnek?

(kérek mindenkit, hogy ne indítsunk vitát a szoptatás, és a tápszer előnyiről, mert nem ez a kérdés. Kiismertem a testem, és mindent elkövettem, hogy legyen tejem, de csak annyit tudtam elérni, hogy az éjszakai etetésekre lett elég a tejem, nappal pótolni kellett. Az összes lehetséges módszert kipróbáltam, ennyi volt az eredménye.)


2011. júl. 20. 22:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg szólni fognak érte a csecsemősök, de a te döntésed.

Kérlek ne sértődj meg, csak érdekel és ezért kérdezem: hogyan tervezed a tejed beindítását ha nem szoptatod a babát, hanem elejétől tápszerezed?

Nem veszekedni akarok, csak érdekel az elképzelés.

2011. júl. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

felesleges bevinned. ha jól tudom az ilyen pici babáknak eleve csak receptre lehet venni tápit.

de nem ezt kérdezted.


szóval 2 napig nem adnak a babáknak semmit, ha leesne a cukruk akkor cukrosvizet. a 3. nap ha nem indul be az anya teje, akkor megetetik. addig a babáknak nincs szükségük táplálékra, csak az előtejre, tisztul a szervezetükből a magzatvíz.

de általában a 3. haza is engednek, pláne 2. gyerekkel, szóval szerintem felesleges de te tudod. jogod nyilván van, hisz te vagy az anyja, viszont az orvosok csak jobban tudják mikor kell már a tápszer, én biztos kikérném a csecsemős véleményét

2011. júl. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Ahogy leírtam, kellett az első babánál is 1 hét, hogy beinduljon. Természetesen nagyon gyakran cicire tettem, de szegény alig tudott valamit enni. Mivel mértük minden próbálkozás után, és tényleg nagyon minimális volt a mennyiség, utána kapott tápszert.

De mint írtam annál többet, amit én kipróbáltam ember nem tud kipróbálni.

2011. júl. 20. 22:52
 4/31 anonim ***** válasza:
71%

de még azt megkérdezném, hogy hogy ismerted ki a tested a 2. babádra vonatkozóan is?

simán lehet, hogy azért nem indult be a tejed mert beteg voltál. ha nem leszel megint beteg miért ne lenne a harmadik nap tejed? csak tedd nagyon nagyon sokat cicire a kórházban, ha nem teszed, tényleg megpróbálhatsz mindent se lesz elég :(

bocs az offért, nem kötekedni akartam!!!

2011. júl. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Na ez az amit nekem nem hittek el,hogy akármit is csinálok nem jön abból bizony semmi.Vagy ha igen,az annyira kevéske volt,hogy egy egészséges gyerek attól ugyan jól nem lakik.Nem tudom,hogy a csecsemő szobában etették--e,szerintem igen mert hízott(nem tőlem az tuti)Majd amikor hazamentünk,a gyerekorvos nem volt hajlandó tápszert felírni,mondván próbálkozzak.A baj csak az volt,hogy amig én kinlódtam egész nap a tejjel,addig a gyerek szó szerint éhezett.Na ebből elég gondoltam,majd én intézkedek.Vettem olyan tápszert,amit anyatejpotló 0 napos babáknak is adható.Semi probléma nem volt,egész nap aludt evett,aludt evett.Késöbb sem lett tejem szinte semmi.
2011. júl. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Számítottam rá, hogy jönnek hasonló válaszok, hogy honnan tudom, hogy most is így lesz. Nem állítom, hogy így lesz, de vésztartaléknak úgy gondolom, hogy nem baj, ha van nálam. Amúgy, amíg kórházban voltam előtejnek még csak hírét sem láttuk. Olyan szinten nem jött semmi, hogy azt nem hiszitek el. És bizony ebben az esetben örültem, mikor hozták a tápszert, és láttam, hogy milyen elégedetten alszik utána a kisfiam.

Akinek megindul az örüljön, mert szerencsés, de meg kell érteni, hogy akinél nem megy, az veri a fenekét a földhöz, hogy jóllakottnak látja a babáját, és ha tápszertől lakik jól, akkor annak örülök.

2011. júl. 20. 23:04
 7/31 anonim ***** válasza:

Szerintem kórháza válogatja. Nekem is kb. az 5. vagy a 6. napon indult be itthon, és hát ugye az első 4 napot kórházban töltöttük. Sebesre szívta a kislányom a mellbimbóimat, ordítani tudtam volna a fájdalomtól, ő meg az éhségtől ordított, így 48 óra elteltével (addig csak cukros vizet kaptunk) hoztak nekünk tápszert, és onnantól kezdve minden etetésre kaptam kérésre, szó nélkül!


A húgom a Péterffyben szült, nekik nem adtak semmit. Asszem az ő gyereke is valami 3, vagy 4 nap múlva kapott először anyatejet, mert addigra indult be, de az ipari (szülőszobai) fejőgép segítségével.. Hát én nem is tudom, mit csinltam volna, ha ott kellett volna szülnöm :(


Azaz... ha megint ebbe a szituba keverednék (bár nem tervezünk 2. gyereket), én tennék a táskámba egy kis adag tápszer-port, az biztos. :)

2011. júl. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ahhoz van jogod, ami nem árt a babának. Nyilván a tápszereket nem ártalmasra csinálják. Én inkább azon vagyok megdöbbenve, hogy nem engedik, hogy akárhogy is de tápláld a babádat, hanem nem adnak neki semmit, max. ha nagyon leesik a cukra akkor cukros vizet. Ez normális? és ha te elve csak tápszerezni akarnád? Normálisak ezek?
2011. júl. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Kedves ma 22:53 válaszoló! Abszolút ismerős a helyzet, és az érzés. Szerencsére a mi gyerekorvosunk azonnal felírta (bár teszem hozzá a kórházban a gyermekorvos is úgy engedett el, hogy adta a receptet).

Én úgy érzem, amit csak lehetett kihoztam a testemből, remélem most jobban sikerül, de ha nem akkor sem dől össze a világ.

Kisfiam most lesz 2 éves, makk egészséges, örökmozgó rosszcsont. Nem látom kárát, hogy így alakult, persze jobb lett volna, ha csak anyatejet tudok neki adni, de ez van.

2011. júl. 20. 23:09
 10/31 anonim ***** válasza:

ma 22:53 vagyok

tényleg nem kötekedni akarok csak én a te esetedben a lázra gondolnék, nem arra, hogy neked nincs tejed.

szorítok, hogy beinduljon! :)

2011. júl. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!