Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A koraszülöttek táplálkozás...

A koraszülöttek táplálkozás terén mennyi idősnek számítanak, a tényleges vagy a korrigált koruk a mérvadó?

Figyelt kérdés
Pl. Már 5 és fél hónapos a kisfiam, de ha időre született volna, akkor még csak 2 és fél hónapos lenne. Adható már neki gyümölcspüré, pl. milupás vagy akár friss? Alma mondjuk, vagy babánpüré?
2011. jún. 11. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez ügyben korababás körökben sincs egységes vélemény, és nyilván nem mindegy az sem, hogy ki mennyire korababa. (nem mindegy, hogy egy 34. hétre vagy egy 28. hétre született babáról van szó)A többség véleménye szerint inkább a korrigált korához viszonyítva kell hozzátáplálni, illetve nem árt az átlagnál is óvatosabbnak lenni. A koraszülött voltuk miatt ezeknek a babáknak valószínűleg az emésztő rendszerük is fejletlenebb. Ismerek olyan korababát aki a 6 hónapos tényleges kora körül gond nélkül hozzátáplálható volt és olyat is aki már egy éves volt mire megérett a hozzátáplálásra.
2011. jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm! A kisfiam 28 hétre született, csak szopik. Lassan 5 és fél hós, csak azon gondolkodtam, hogy vajon adható már neki gyümölcs? Amúgy makkegészséges és az emésztésével sincs eddig semmi gond!
2011. jún. 11. 12:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám Miskolcon született, s az ottani orvosok, valamint a gyerekorvos egyöntetű véleménye volt, hogy a normál kora szerint kezdjük hozzátáplálni. (31. hétre született) Szerencsére nem volt ezzel semmi probléma, szépen fejlődik.
2011. jún. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: mindig friss gyümölcsöt, zöldséget kap.
2011. jún. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is! :)
2011. jún. 11. 15:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is koraszülöttek voltak, a 30.hétre. Nálunk mindenre azt mondták, hogy azt az időpontot kell figyelembe vennem amikor meg kellett volna születniük és nem a tényleges születésnapot. Amennyit a születésük után kint töltöttek, azt még a méhen belül kellett volna fejlődniük, ez csak egy kényszer minden szempontból.

Én csak jóval később kezdtem el a hozzátáplálást, gondolj bele, a pici gyomra még csak 2 és fél hónaposnak számít, igaz, a méhen belül semmivel nem táplálkozik szájon át, kint viszont kénytelen.:(

Szerintem fagyasztd le a primőr gyümölcsöket, és várj még pár hónapot.

Tulajdon képpen csak az őszi és sárgabarack ami nem lesz később, esetleg még a meggy. Mást még úgysem adhatsz neki, amit meg igen, azt bármikor lehet kapni. ( répa, krumpli, alma, cékla, stb)

2011. jún. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok. Megkérdezhetem, hogy miért született korábban a kisfiad? Vagy nem lehet tudni? Kismama vagyok és egyre több koraszülést hallok a környezetemből.Kicsit izgulok. Valamire oda lehet figyelni, hogy ne legyen ilyen probléma?
2011. jún. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem 32 hétre született a lányom és a dokim valamint a védőnénink is a korrigált kort nézte. a lányom 5,5 hónapos volt azaz (3,5 lett volna) mikor lekezdtem a gyümik adását. most 11 hónapos lesz, de pl. bébiételnél ma adtam először neki 10 hónapos kaját. ahogy telik az idő, egyre jobban behozzák a lemaradásukat.


Kedves kérdező, bár tudom nagy a csábítás, de szerintem még várj egy picit vele. nagyon hamar született meg a picurkád. szerintem várj még egy hónapot vele, az már tényleg nem sok.

nekem az utógondozóban sem erőltették a kajálást, mindig a korrigált szerint kérdezték mit eszik/mit adjak neki.

2011. jún. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azóta félévesek vagyunk, korrigált kora 3 hó 1 hét, és még mindig csak szopizik. Reményeim szerint még kb másfél hónapig csak szopizni is fog, utána kezdem majd neki a gyümiket adni.


Aki kérdezte, miért szültem korábban: súlyos preeclampsyám volt, ez a toxémia egyik súlyosabb változata. A vérnyomásommal volt némi probléma már 1 bő hete, de arra kaptam Dopegytet, ami hát hogy is mondjam, nem hatott! De se nem vizesedtem, se semmi nem volt, dec.30-án még moziban voltam és semmi bajom nem volt, estére furcsán éreztem magam, hajnali 2-kor hánytam, és a biztonság kedvéért bementünk kórházba. Szilveszterkor koradélután már megvolt a kicsi.


Ha esetleg magas a vérnyomásod, nagyon figyelj oda rá! Vegyél teszteket a gyógyszertárban, amik a fehérjét mérik, meg ne egyél túl sósat, és a legkisebb rossz megérzésedre is azonnal fordulj nőgyógyászhoz! ... nagy részünk toxémia vagy fertőzés miatt szült!


De ne aggódj, Veled nem lesz semmi baj. :)

2011. jún. 30. 17:49
 10/10 A kérdező kommentje:
És nagyon köszönöm a válaszaitokat! :) Kedves Tőletek, hogy megírtátok a tapasztalataitokat!!! Mindenki felpontozva!!!
2011. jún. 30. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!