Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » PEcsételő köldökcsonk mikor...

PEcsételő köldökcsonk mikor kell orvoshoz fordulni? Hányszor kell tisztitani 1nap? És mikor lehet kivinni a babát sétálni? Bőv lent

Figyelt kérdés
5naposak vagyunk és minden peluson van pár csepp vér!Aggódok!!
2011. jún. 11. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Vér:(Arra sajnos nincs ötletem ,de én felhívnám az ügyeletet az tuti!Sétálni én már 5 napisan vittem,de most fúj a szél,úgyhogy várj még,ha szélcsend lesz és vagy 25 fok akkor nyugodtan mehettek.Vékony sapi is vékony takaró mindenképp legyen rajta és óvd nagyon a naptól!
2011. jún. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én minden pelusozásnál Betadinnal kentem,az nagyon jó rá,1 hét alatt leesett.

A második héten már kiviheted,de először csak az ablakba állj ki vele,hogy szokja a levegőt!


Gratulálok! :)

2011. jún. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:)
2011. jún. 11. 17:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Gratula!


Nyugi, az normális! Minden peluscserekor (3-4 óránként) alkoholos fültisztítóval jól ki kell takarítani, addig, amíg kb. tiszta nem lesz a pálcika, néha 4-5-6 is kell hozzá.

Alkoholt ehhez a gyógyszertárban kapsz, gondolom, a gyerekdoki adott recepteket (pl. popsikrém, fürdetőkrém, alkohol, nekünk pl. naturlandosat írt), azok közt van elvileg.

A köldökcsonkot bátran fogd meg, és mélyre nyúlva, alaposan takarítsd ki, előfordul, hogy véres, barnás, sőt, ne aggódj, gyógyul, tisztul, ezért kell tisztítani, könnyebb lesz, ha 1-2 hetesen leesik a köldökcsonk, egészen addig kell csinálni, amíg a védőnő/doki gyógyultnak nem nyilvánítja. Ha rendben, minden fürdés után kell csak, extraszűz olívaolajjal, ugyanúgy fülpálcikával (nem a biztonsági, ehhez a sima is jó).


Kivinni, 2 hetesen lehet elkezdeni a levegőztetést, a szobában nyitod az ablakot, 5 percig, aztán másnap 10, és így hosszabbítgatva kb. fél óráig, aztán ki lehet menni babakocsival is, ugyanígy először csak a közelbe, rövidebb ideig, majd egyre többet.

Ha árnyékban vagytok (mert persze csak árnyékba vidd, és kora de., vagy késő du. ilyen hőségben, napsütésben), akkor is kell a ruhából kilógó részekre naptej, a biodermának van kifejezetten 1 év alattiaknak való, újszülöttkortól használhatója, kb. 5-6ezer ft, de sokáig elég, 100ml.

2011. jún. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
u.i.: nem fáj a babának a köldöközés, ha ordít, az ált. azért van, mert idegesíti, meg hideg is a pálcika, idővel megszokja, és nem fog sírni
2011. jún. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:)
2011. jún. 11. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!