Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha leesett a köldökcsonk, ki...

Ha leesett a köldökcsonk, ki szabad alkoholos vattával tisztítani a köldök belsejét, vagy csak körbe?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 26. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen az esetleges hinőpor maradékot ki kell takarítani és utána már nem igényel különösebb törődést. A napi fürdésnél ilyenkor már érheti víz és ez a tisztítás elegendő.

Majorné Zsuzsa dúla

2008. ápr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a fürdéssel várd meg a védőnő vagy a gyermekorvos javaslatát. Nekünk a köldökcsonk túlhamar esett le és alatta még teljesen nyers volt. Nekem is azt mondták látatlanban hogy mostmár semmi gond, aztán begyulladt az egész és kezdhettünk szinte mindent előről. Egy 10 hetes kislány anyukája
2008. ápr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sárga darabos valami van benne. Talán genny és hintőpor keveréke?
2008. ápr. 26. 11:47
 4/7 anonim ***** válasza:
én mikor a kislányom megszületett, nem bátottam a köldökét, csak minden pelenkázáskor behintőporoztam, az elég szerintem, mert az szépen leszárítja. ha meg nincs kellemetlen szaga, vagy nem gennyezik, akkor nincs semmi baj vele.
2008. ápr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor most már hintőpor sem kell?
2008. ápr. 26. 17:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Amíg a közepe(sárga valami) ki nem esik kell, utána el lehet hagyni.
2008. ápr. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismét leírom:

A sárga darabos hintőpormaradékot alokholos vattával ki KELL takarítani, ha bőr már begyógyult alatta (elvileg igen) akkor már nem kell külön foglalkozni vele, ha nem akkor pedig a gyermekorvossal, védőnőnel kell konzultálni az esetleges további kezelésről.

Majorné Zsuzsa dúla

2008. ápr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!