Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden gyerek egyedi és...

Minden gyerek egyedi és megismételhetetlen. Mindenkinek a sajátja a LEG. Meg tudod fogalamzni, hogy Te hol találtad meg benne/ bennük a csodát? Mi az amiben ő más?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A nagyfiam kreatív,sőt nagybetűvel az.Elképesztő a térlátása,a kézügyessége,az ötletessége.

A kisfiam bárkivel 10 másodperc alatt összebarátkozik,ami nekem azért egy csoda,mert én képtelen vagyok ilyesmire.Érdeklődő,meg is jegyez mindent,és olyan dolgok érdeklik,amik a többi nagycsoportosnak eszébe sem jutnak.

Az egyik lányom olyan kecses mint egy balerina,született nőci,én sosem voltam ilyen,ha nem ellenezném rettentően,azt mondanám,színpadra termett.:)

A másik lányom egy mesemondó,hatalmas fantáziával,és elképesztően ötletes és kifejező rajzokkal.

És persze gyönyörű mind a négy.:)Nekem tényleg egy csoda mindegyikük,főleg azért,mert olyan dolgokban "leg"-ek amik bennem nincsenek is meg.:)

2011. jún. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kicsit fura gyerek a fiam, hogy a bölcsődei gondozónő szavaival éljek. 2 éves kora óta ismeri a betűket, a számokat, a színeket és az autómárkákat. Nekem ez több mint meglepő volt. Nem is az, hogy ezeket már tudja (mert egy gyengébb képességű gyerek is megtanulta volna annyi alkalomból, ahányszor kérdezett ilyesmiről) hanem az, hogy éppen ezek érdekelték. Kb. 1 éves korától ha kinyitottunk egy mesekönyvet, akkor nem a képek érdekelték, hanem csak és kizárólag a betúk és a számok, azokat kérdezte és nem tudtunk úgy elmenni parkoló előtt, hogy az összes ott álló autó márkáját és színét el ne mondjuk. Akkoriban még csak annyit tudott mondani, hogy "Ez? És ez?" és ezt addig hajtogatta, amíg választ nem kapott. Most - lassan 3 évesen - lettek érdekesek csak az állatok, most azokat kérdezgeti. Őszintén csodálom a makacsságát és az elszántságát. Mindig addig próbál és tanul valamit, amíg nem megy. Ha nem sikerül elsőre, akkor mérgelődik egy sort, de újra és újra próbálkozik.
2011. jún. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A lányomnál az a legnagyobb csoda, hogy egyáltalán él, és hogy egészséges lett.

14 hetes várandósan volt egy életmentő műtétem és bizony nem sok esélyünk volt, hogy mindketten megússzuk. Utána pedig azon izgultunk, hogy a rengeteg gyógyszeres kezelés és a stressz mennyire viseli meg a magzatot, lesz-e komolyabb problémája emiatt.

Igaz, hogy korababaként, de makkegészségesen érkezett végül... két kis plusz ujjacskával a kezein :-) Igazi tündérboszorka lett, mostmár majdnem 3 éves. Rettentő intelligens, jó humora van. NAGYON korán kezdett beszélni és egyébként is igazán kommunikatív. Másodpercek alatt képes bárkivel összehaverkodni, és egy pillantással vesébe lát, nagyon jók a szociális készségei.

És nagyon-nagyon tud akarni! Ez már a műtétnél is megmutatkozott, amikor egy pillanatra leállt a kisszíve, aztán újraindult. Azóta is a konoksággal határos a kitartása. Mindenről van határozott elképzelése és véleménye, ha kitalált magának valamit, akkor arról lehetetlen elvonni a figyelmét. Impulzív és mindent 150%-al csinál, vagy nagyon szomorú, vagy nagyon örül, hihetetlen hőfokon éli az életét.

Imád zenére mozogni és tornázni, és azt hiszem nem véletlenül: nagyon jó mozgású, már most 3 különböző sportágbeli edzőtől kaptunk ajánlatot, hogy járjon oda a kicsi még díjat sem kell fizetnünk... nemtom mit fog választani közülük, mert szerintem mindhárom tetszeni fog neki. De akármit is választhat majd, biztos hogy teljes erőbedobással és átéléssel veti majd bele magát...


A kisfiam egészen más tipusú ember, tűz-és-víz a két gyerek. Neki valami hihetetlen érzelmi kisugárzása van. Egyszerűen nem lehet nem a hatásas alá kerülni. Vadidegen mogorva emberek lágyulnak el tőle egy szempillantás alatt.

Fizikálisan nagyon nagy és erős, és még messze nem képes bánni az adottságaival. Ő is egy kis csoda nekem: helyesen szedett fogi gátló mellett csúszott be a kis cseles... nagyon akart jönni. :-)


Érdekes, hogy mennyire mások. A lányom magával sodorja az embereket/történéseket, ő az örvény, az energia, ami másokat is tevékenységre bír. A fiam pedig a vihar szeme, az erő közepe, ami bevonz.

2011. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!