Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 17 honapos, mostanság...

Kisfiam 17 honapos, mostanság ha valami nem tetszik neki, elkezdi magát harabdálni, totál pirosra, meg pofozza magát. Sokszor minket is. Normális ez? Hagyni kéne vagy mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
nem normális
2011. jún. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Sok kisgyerek így igyekszik levezetni a frusztrációt. Ha elkezdi ütni magát, vedd ölbe, fogd meg a kezét, szelíden, de határozottan mondd el neki, hogy ezzel nem ér célt! Próbáld lenyugtatni, magyarázd el, hogy amit csinál, nem jó, nincs értelme! Persze, jó lenne tudni, mi a valódi kiváltó ok... Ha csak hiszti, akkor ha nem engedsz emiatt a viselkedés miatt sem, hamar le fog róla szokni, hisz rájön, nem éri el így se a célját. Amikor titeket ütne meg, határozottan fogd meg a kezét és ne engedd ütni! Közben mondd neki, hogy ezt nem szabad, mert fáj!

2011. jún. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nalunk a fejet csapkodta a foldbe a draga fiam! 10 honap kellet neki, mire rajott, hogy ezzel semmit sem er el! Hisztibol csinalta. Nekem egy fel ev kellett, nogy felismerjem, hogyha odaszaladok, es megfogom, hogy ne csinalja, attol meg jobban behergelodott. Sot, ha szeliden olbe vettem, es nyugtatni probaltam, szinten csak olaj volt a tuzre. Rahagytam egy ido utan, es egyik naprol a masikra leszokott rola. De eszes volt, mert pl.: a parkettaba, vagy a jarolapba, soha nem utotte a fejet, csak ha a nagy agyon zvolt akkor az agyba, vagy a szonyeges reszen, a padloba. Most 3 eves, mar vagy fel eve egyeltalan nem csinalja.
2011. jún. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!