Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamaként, kisbabával is...

Kismamaként, kisbabával is csinosnak lenni. Megoldható ez? Ha igen, hogyan? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés
Csak érdeklődni szeretnék - igaz, én még nem vagyok ebben a helyzetben. Arra kérlek Benneteket, hogy ne egy vitának a színhelye legyen ez a kérdés, csak mindenki írja le a saját véleményét! Nagyon szépen köszönöm! :-)
2011. jún. 13. 15:35
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Pár kérdésem is lenne Hozzátok, ha nem bánjátok!


- Otthon is csinosan, kisminkelve vagytok, vagy csak akkor, ha valakihez mentek, vagy valamilyen program (pl. születésnap) van?


- Milyen ruhákat hordtok? (Gondolok itt arra, hogy inkább kényelmesebb, sportosabb, vagy elegánsabb, divatosabb ruhákat viseltek-e?)


- Egy nap folyamán mikor van időtök szépítkezni?

2011. jún. 13. 15:38
 2/23 anonim ***** válasza:
70%

szia,


TERMÉSZETESEN HOGY LEHET!! 23 évesen szültem a fiunkat, aki az óta már 2,5 éves nagy fiú :)

terhesség alatt 15 kg híztam, de igyekeztem mindig ápolt és jól öltözött lenni, nem ragadtam le a szabadidő ruhánál és a kinyúlt pólóknál. amikor megszületett 3 hónap alatt vissza nyertem az alakom, vagyis még vékonyabb lettem, mint a teherbe esésem előtt, ezt kihasználva kényelmesen, de csinosan öltöztem még a sétákhoz is, mert így esett jól. amikor kimozdulunk, akkor még most is felveszek egy rövid, testhez álló ruhát, magas sarkút, hétköznap is kifestem magam (tus+szempillaspirál+púder), szeretek jól kinézni és tetszik, amikor a férjem bezsebeli az elismerő pillantásokat :) szóval lehet, csak akarni kell!!


Ági

2011. jún. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%

Természetesen megoldható. Én mindig sportoltam és adtam magamra, ez a berögződés pedig nem múlik el egy kisbaba érkezésével.


A szülés előtti súlyomat futással gyorsan visszanyertem (egyébként is egészségesen étkezik az egész család, semmi extra diétát nem igényelt a dolog), azóta is karbantartom magam.


Itthon nem sminkelek, minek? :) De ez a gyerekek előtt is így volt. Ha viszont vendégséget tartunk, vagy mi megyünk valahova, akkor felkerül egy kevés smink (alkalomtól függően).


Munkahelyi ártalom, hogy elegánsan (de mégis divatosan) öltözködöm, nőies ruháim vannak, voltak mindig is, hálistennek rám is jönnek. Természetesen ha itthon vagyok, vagy a gyerekekkel játszunk, akkor kényelmesebb a szabadidőruha. Nekik is van "játszósruhájuk", és nekem is. :)


Szépítkezés mit takar? Sminkelni indulás/esemény előtt szoktam, 5 perc mindig akad rá. Szőrteleníteni az esti vagy a reggeli tusolás közben szoktam, hajat mosni inkább reggel. Szépségszalonba is járok, ilyenkor anyósom, férjem, vagy a szomszéd egyetemista lány szokott vigyázni a gyerekekre.

2011. jún. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%

Kisfiam 16 honapos es nallunk a kovetkezo a helyzet:

Reggel 7-kor kelek zuhanyzas, testapolo, arckrem, feloltozes, sminkeles, haj eligazitas (vasalni szoktam kicsit, hogy szepen alljon) es feloltozes. Irodaban dolgozom igy szoknyat, csinosabb nadragot szoktam felvenni egy csinosabb toppal vagy bluzal. Ezekre igy osszesen eleg nekem 40 perc. Ezutan elkeszitem gyorsan a reggelit es ebresztem a kisfiam. Reggelizunk, feloltoztetem es 8:20 korul indulas a bolcsibe utanna en dolgozni. O 3-ig van bolcsibe, a ferjem hozza en 5-re erek haza. Ledobom a ruhaim es atoltozom jatszoteres vagy erdos/parkos goncbe. Ez egy olyan farmernadrag amit lapos talpu cipovel fel tudok venni mert sarkas cipobe nem igen szeretek a parkba, homokozoba szaladgalni. :) Van direkt ilyen rovidebb szaru farmerem 3 darab. Felul sima polo, olyan kicsit feszulos tipus de nem hasmutogatos vagy cici kidobos. :) Melegbe terdnadrag, halaszgatya es ujjatlan top. Ha varosba megyunk akkor magassarku cipot hordok (nem tusarku es nem ektelenul magass, kb. 5-6cm a sarka) szinten farmernadraggal csak ez a farmernadrag kicsit hosszabb szaru igy jo a magassarku cipovel. Igy csinosabbnak erzem magam kicsit es felulre egy csinibb felsot veszek fel. Ha meleg van akkor nyari nadrag vagy csinosabb tipusu halaszgatya. Ritkan veszek fel szoknyat es ruhat is de ezt azert nem szeretem mert van amikor le kell ulni valahova a kisfiammal, olbe kell venni, le kell utanna hajolni, rohanni ezerrel... Kenyelmesebb egy farmer vagy egy csini nyari nadrag. Ha baratnozni megyek hetvegente a varosba akkor ruhat, szoknyat szoktam felvenni, nem csinositom agyon magam de jolesik neha kicsit szepen feloltozni. Ha parommal megyunk kettesbe romantikazni akkor is szeretek csinosan feloltozni (szoknya, ruha). Hetvegen attol fugg, hogy hova megyunk, ha otthon vagyunk a kertbe grillezunk akkor semmi smink csak egy sima kis frovid nadrag bikini felsovel, ha baratok jonnek akkor veszek fel egy topot de grillezeshez, hegyi gulyaspartikhoz baratoknal nem sminkelek. Kethavonta jarok fodraszhoz (barna hajamba ketfajta szoke mellir van), havonta megyek el kozmetikushoz. Szoliba nem jarok, eleg nekem a kerti napfeny es nem is igazan szeretem a nagyon barna bort. Mukormom nincs mert egesz nap gepelek az irodaba igy felesleges mert csak a munkamba akadajoz pedig szepnek tartom nagyon. Neha estenkent veszek egy illatos furdot, hetente hetvegen szortelenitek. Nyaklancot hordok az irodaba vagy ha a parommal megyunk valahova kettesbe vagy a baratnommel tekergunk. A kisfiam lecibalna ezerrel igy ha jatszoterezunk vagy otthon vagyok akkor leveszem. Otthon haziruhaba szoktam lenni (sportos nadrag es sima polo, osszekotom a hajam mert igy konnyebb hazimunkazni), ha jonnek hozzank ismerosok, vendegek de nem grillpartizunk a kerbe akkor felszoktam normalisabban oltozni nem jarkalok fel ala hazigatyaba. :)Hat azt hiszem ennyire tellik az idombol. Bocsi, ha nagyon hosszu voltam de igy legalabb reszletes.

2011. jún. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem nagyon sminkelek, de ez a terhesség előtt is így volt. De a hajamat rendben tartom, kozmetikushoz, fodrászhoz járok.

Csinosan öltözködöm, nálam a sportcipő tényleg sportoláshoz van. :) Farmert hordok csinos felsőkkel, magas sarkú cipővel vagy papuccsal. Rövid naciból is farmert hordok, vagy van térdig érő fekete hajszálcsíkos nacim is.

A körmömet jövő héten fogom megcsináltatni körmössel, mert az tartósabb, mint ha én itthon kifestem. Általában az 2 napig tart, arra meg nincs időm, hogy minden másnap körmözzek. Így egyszerűbb.

Reggel általában visszaalszik olyan 8 körül a kislányom, akkor rendbe teszem magam. De ha nem alszik, akkor beviszem a fürdőbe magammal. Nap közben is jut időm magamra, pl. egy hajmosás erejéig. A nagyobb szépítkezéseket- szőrtelenítés, sarok dörzsi- estére szoktam hagyni.

3 és fél hónapos baba anyukája

2011. jún. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%

Persze,hogy lehet :D

Amikor itthon vagyunk,akkor is meg van csinálva a hajam,ki vagyok sminkelve(szájfény,púder,szemceruza),de ha megyünk valahova,akkor kozmetikus,fodrász.

Én nem akartam a szülés után apácának öltözni,ezért szinte ugyanazokat a ruhákat hordom,mint szülés előtt(short,szoknya,rövidebb ruhák nyáron).

Reggelente hajat mosok,kifestem magam(7 körül),majd este habfürdőzés,krémek.

Hetente eljárok sportolni,masszíroztatni és 2 hetente járok fodrászhoz,manikűröshöz,kozmetikushoz,ilyenkor Apa van a lányunkkal.


24N

2011. jún. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%

Persze, hogy lehet. :)

Bár én személy szerint sose voltam az a cicababa fajta, de adtam/adok magamra.

Otthon nem sminkelem magam, de ha lemegyünk a játszóra vagy sétálni vagy akárhová, akkor ha mást nem, kicsit kihúzom a szemem. Az otthoni ruhám egy melegítő meg egy póló. Ha a gyerekekkel együtt megyek valahová, akkor edzőcipő, farmer és egy csinosabb póló, semmi extra, mert a homokozóba én sem a legcsinibb ruhámba szeretnék üldögélni. :D

Ha gyerek nélkül megyünk vagy valami alkalom van, akkor annak megfelelően: topánka vagy magassarkú, szoknya és egy csinos top vagy blúz.

Viszont a játszótéren sajnos látok rengeteg anyukát suhogós melegítőbe, kinyúlt pólóban, ápolatlan hajjal, ami épp úgy van, ahogy reggel felkelt... Viszont szerintem ezek a nők a szülés előtt se adtak nagyon magukra.

2011. jún. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Látom, elég egyforma válaszokat kaptál eddig :-) Én sem lógok ki a sorból, szerintem is lehet az ember ugyanolyan csinos babával, mint szülés előtt!

Az én kislányom most lesz 2 hónapos. Az első 2 hétben még a túlélésre játszottunk a párommal együtt, úgyhogy nem volt se smink, se csinos ruha. De azóta minden visszatért a régi kerékvágásba, már el tudok menni szoliba és pedikűröshöz is, addig párom vigyáz a babára (ez hétvégén vagy este oldható meg).

A terhesség előtti ruháim szinte mind egy szálig rám jönnek, ugyanannyi kg vagyok, mint terhesség előtt, az már csak hab a tortán hogy megnőttek a melleim, úgyhogy kicsit jobban dekoltált ruhákat is fel tudok venni ;-)

Itthon is csinos vagyok, persze nem úgy mint amikor kimozdulunk, és általában valami minimál smink van rajtam.

Ha a párommal kettesben, vagy a babával hármasban megyünk valahova, akkor éppúgy a programtól függ, hogy milyen ruhába öltözöm, mint korábban. Most pl hétvégén várost nézni (séta, cukrászda, étterem, lángosos, Duna korzó stb) voltunk hármasban, és én egy cicanadrágot vettem fel farmer miniruhával, és egy magas sarkú körömcipőt. Nagyon csinos voltam a párom szerint :-))) Ha csak a boltig megyek, akkor általában farmer és lapos talpú cipő. Nekem korábban sem volt sportos stílusom, most sem az.

Szépítkezni akkor van idő, ha a baba alszik vagy éppen jól elvan egyedül, illetve amikor valaki (leginkább a párom vagy anyósom) mellette van, akkor jobban el tudok merülni a részletekben is.

Hű, jó téma :-)

2011. jún. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

- Otthon is csinosan, kisminkelve vagytok, vagy csak akkor, ha valakihez mentek, vagy valamilyen program (pl. születésnap) van?

Smink otthon nincs rajtam, ebben a melegben, meg takarítás, játék közben feleslegesnek tartom otthon a sminket. Ha program van, vagy simán csak bolt, akkor is van rajtam smink. Persze progitól függ, h mennyi.


- Milyen ruhákat hordtok? Farmert hordtam szülés előtt is, most is, bár mondjuk most kismama farmert, mert megint kismama vagyok:) Sportcipő a kedvencem, mert kényelmes, persze nem a gyöngyvászonos;)



- Egy nap folyamán mikor van időtök szépítkezni?

Este fürdés + hajmosás. Amikor 2 éves gyermekem játszik egyedül, akkor szőrtelenítés, és smink indulás előtt.

2011. jún. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%

Ugyan én nem sminkelem magam és szoknyát, magassarkút is csak ritkán hordok, mégis csinos vagyok. Miért kapcsolják rögtön össze ezeket a dolgokat? Persze, én is nőiesebbnek érzem magam kisminkelve, szoknyában és magassarkúban, de nélkülük sem vagyok egy igénytelen trampli!

A gyerekek előtt is inkább lezseren és kényelmesen öltözködtem, de ez nem a melegítőt-sportcipőt jelent, hanem farmert vagy lazább vászonnadrágot és csinos lapos- vagy egybetalpú cipőt, szandált, papucsot. Felsőből mindig csinos, szűk, igényes van rajtam itthon is, csak a nacit szoktam lecserélni itthonra egy szűk melegítőnacira, de azok is olyanok, amiket akár még utcára is fel lehetne venni, bár én nem teszem. Rendes pólót, amiket a pasik vesznek fel, sosem hordok, szerintem az a leggázabb, legnőietlenebb dolog, amit egy nő felvehet.

A hajam mindig meg van csinálva, a bőröm ápolt és szőrtelenítek rendszeresen. A körmöm ugyan rövid és festetlen, de ápolt és tiszta. Mondjuk a lábamon ki szoktam lakkozni. Szempillaspirált, korrektort és bronzosító púdert használok, ha megyek valahová.

Mivel a pasik megnéznek (még akkor is, amikor a gyerekekkel vagyok!) és kapok bőven elismerő bókokat, így én jól érzem magam a bőrömben a szokásos női dolgok nélkül is.

2011. jún. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!