Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire megy a fogmosás...

Mennyire megy a fogmosás 1-1,5 éves babátoknak?

Figyelt kérdés

Nálunk max rágja a fogkefét, de nem engedi, hogy megmossam neki a fogait. 16 hós, 8 foga már teljesen kint van és most nő megint 8 neki. Ennyit már kellene mosni igazán.

Adjatok tanácsot, hogy kellene, hogy ne szorítsa össze a száját.


2011. jún. 13. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
A fogmosást játélkosan kell vagy szokták tanítani!Nálunk is így volt hogy úgy ráharapott a kefére hogy alig tudtuk rábeszélni engedje el!Aztán a kézmosó mellé ültettem, és mutattam neki hogy én hogy mosok fogat!Ez ment egy hétig,majd neki is próbáltam, és hagyta!Közben viccelődtem neki, és nagyokat nevetett, így a fogaihoz is jobban hozzáfértem!A fogkrémet még felejtsd el, hamár tud rendesen köpni akkor használd!Sok sikert, és kitartás!
2011. jún. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eddig úgy próbáltam, hogy én is mostam a fogam, nézte és ő is "mosta" az én fogam, de amikor én akarom az övét mosni, azt már nem engedi. Persze neveti, ha az enyémet mossuk, az övét már nem tartja olyan viccesnek.
2011. jún. 13. 22:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

húúú, én tök szemét vagyok :S

pancsi után háttal ül nekem, úgy karolom át, hogy lefogom a kezeit, persze finoman, és kíméletlenül megmosom a fogát :) kicsit nyafizik de már nem ellenkezik :) aztán hajszárítás közben rágcsizhatja a fogkefét

2011. jún. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fiam 14 hónapos, 6 foga van. Eddig a védőnénk azt mondta, hogy csak gézlappal "mossam" meg a fogát. Oké mondom... Először sírt, aztán pár nap után már állt előttem oldalt és tátotta a száját. remek, gondoltam, de hát ez mégsem fogmosás. Vettünk patikába Nenedent ujjra húzhatós fogkefét meg tanuló fogkrémet. Ahha, na ezt nem kellett volna:) A "fogkefét" meg se próbáltam a szájába gyömöszkölni, akkora a drágám fogacskáihoz képest. , meg nem is szimpi:) Csak a fogkrémet kentem a gézre. Hűűű, megérezte talán az illatát, vagy nem tudom,de olyan sírás árán törölgettem utána a fogát, persze a nagy hadakozásba az arca is tiszta krém. Aztán gondoltam még egyet, vettem a dm-ben azt a Baby Love-os fogmosó szettet. Na az most egyelőre bevált, odaadtam neki fürdésnél belőle kettőt- a fogkefét meg egy ínymasszírozósat- és simán meg tudom mosni a kis fogait a kefével, még kacag is közben:) Fogkrémet meg hagyom egy ideig, most örülök, hogy legalább vízzel, de fogkefével meg tudom mosni a fogait, nem akarom megint elrettenteni a fogmosástól:)

Szóval nekünk ez a DM-es szett vált be, fogkrémet meg nem ajánlom nektek se, lehet nálatok is az a baj :)

2011. jún. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia


16 honapos a lanyom, de O is csak ragja.

Naponta tobbszor oda adom Neki (fogkremesen), hogy azzal is tisztitja a ogait.

Fogorvosnak mondtam, mar azt mondta, hogy ha nem is tokeletesen, de ez is tisztan tartja a fogait.

Nalunk az a fo gond, hogy hiaba mossuk meg a fogat este, mert mindig tejen alszik el.Igy semmi ertelme, de szereti ragcsalni a fogkefet.

2011. jún. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Egy fogorvos mondta nekünk, hogy 2 éves koráig elég fogkrém nélkül, tiszta pelenkával/gézzel áttörölni a fogakat. Más kérdés, hogy nem hagyja, sír, elfordul, harap, stb. :(
2013. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!