Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Forralt csapviz vagy babaviz?...

Forralt csapviz vagy babaviz? Tápszeres babák anyukái, mérgező anyagok eltünnek, klór meg ilyenek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi buborékmentes Szentkirályit adtunk, mert az babavíz minősítést kapott anno, olcsóbb volt és valóban babavíz csak nem hívják annak. Nem akartak rajta nyerészkedni.
2011. jún. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
A tiszta vízben is vannak ásványi anyagok, amire a szervezetnek szüksége van.Ha forralod, ezek mind elvesznek belőle.A gyerek immunrendszerének alkalmazkodni kell a mai világhoz, annak minden féle támadásaihoz.Ha steril körülményeket teremtve nő fel, jön majd a csodálkozás , ugyan, miért lesz annyit beteg, allergiás, stb.
2011. jún. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Angliában élek, itt nincs is babavíz. Mikor kérdezősködtem felőle, kiröhögtek:D Felforralt csapvizet ivott 7-8 hónapos koráig, aztán már nem forralgattam, adtam neki a csapvizet.

De amíg csak anyatejes volt, addig nem adtam neki egyáltalán vizet. 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.

Egy csomó olyan káros anyag van, amit nem tudsz elkerülni. Persze mindenki megpróbálja a lehető legegészségesebben felnevelni őket, de nem lehet. Az elején még én is aggódtam mindenféle hülyeségért, mint a vízben lévő káros anyagok meg az ételben, amit mi eszünk, de ma már nem aggódok. A túl sok információ, reklám teszi aggódóssá az anyukákat...néha fölöslegesen:D

2011. jún. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sima csapvizet langyosítottam a tápszerhez.

Forraláskor a vízben oldott anyagok koncentrációja nő, mivel csak a víz párolog el, tehát mérgezőbb lesz, amennyiben van benne mérgező anyag, ami a vezetékes vízre nem jellemző.

2011. jún. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Akkor ezek szerint egyedül én vagyok más véleményen :-) 1,5 éves a kisfiam, 5 hónapos korától tápszeres lett, de én még most is csak babavízzel készítem neki az tejitalt, és napközben babavizet iszik. Nálunk nem minősíteném a csapvizet, én sem iszom meg, az ásványvíz pedig nem egészséges a babáknak. Minden jót!
2011. jún. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
pont ez a problémám hogy ahová költöztünk én se tudom meginni a csapvizet,első babával nem volt kérdés a forralt csapviz de azt én is ittam!Köszönöm a válaszokat!Várom a további véleményeket
2011. jún. 14. 13:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi Jana babavizet adunk neki. Simán csak megmelegítem, abban feloldom a tápszert. Ha szomjas, akkor is ezt a vizet kapja, szobahőmérsékleten.
2011. jún. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A mi babónk tápszeres születésétől fogva,én mindig babavízből csináltam neki a tápszert.

Sokan mondták,hogy szénsavmentes vízben vannak olyan ásványianyagok,amik a baba szervezetének még nem annyira valók.

2011. jún. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kislányom 4 hónapos. A tápszerhez forralt csapvizet használok, inni viszont babavizet adok neki. Nálunk is olyan a csapvíz, hogy kínzás lenne bárkit azzal itatni.
2011. jún. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A mi leányzónk két hónapos lesz, anyatejet+tápszert kap vegyesen. Vizet még csak nagyon ritkán, de a tápszerhez is sima iváshoz is forralt csapvizet.

Szerintem, ha a csapvíz amúgy iható felnőtt számára, akkor nem érdemes túlsterilizálni mindent, ahogy fentebb is írta az egyik válaszoló. Attól alakul ki a baba immunrendszere, hogy behatások érik, ha minden túl van óvva, akkor csak később beteges lesz.

2011. jún. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!