Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 3. ik év, a gyed vagy gyes,...

A 3. ik év, a gyed vagy gyes, nemtudom hogy hivják de az csak 23 ezer ft? Komolyan?

Figyelt kérdés
akiknek a párjuk rosszul keres vagy nincs párjuk azok hogy élnek meg ennyicskéböl?ja és ha lenne még egy baba akkor csak táppénzt kapnák,vagy folytatodna az anyasági?
2011. jún. 14. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:

A GYES összege 28500 Ft, ebből még levonnak 10% nyugdíjjárulékot. Ha sajnos a férj keveset keres, akkor ez szinte semmire se elég. Persze, ehhez még ugye jön a családi is...

Sokan épp emiatt mennek vissza a kicsi 2 éves kora után dolgozni... persze, ha van hová és a munkáltató pozitívan áll a dologhoz.

2011. jún. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, a GYES, ami a gyerek 2 éves kora után jár, az havi 27.000 Ft körül van.

Nem véletlen, hogy én a GYED letelte után megyek vissza dolgozni. Ez a pénz semmire nem elég... Szomorú, de ez van sajnos. A bébi megy bölcsibe, én meg vissza dolgozni.

2011. jún. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen értem szoval gyes,na mindegy.ilyenkor hogy lehet dolgozni?mert én gyárban dolgozom ahol 12 órás munkarend van,nappal és éjszaka.ugy nem lehet menni?és ugy hová a gyereket?
2011. jún. 14. 21:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát sokan újra munkába állnak a GYED után.

GYES alatt viszont csak 6 órában lehet dolgozni, ha ennél többet szeretnél vagy kell, akkor nem veheted igénybe a GYES-t. Úgy tudom (de ebben nem vagyok biztos), hogy elméletileg a munkaadónak vissza kell vennie a GYED után, de azért sok helyen nem lehet megoldani, hogy csak 6 órában dolgozzon az anyuka. Ilyenkor nincs más, mint az, hogy új munkahelyet keres az ember. Csak ugye ez manapság nagyon nagyon nehéz.

De ha belegondolsz, a 12 órás műszak problémája egy évvel később épp úgy fennállna, 3 évesen sem tudnád hova rakni a gyereket ennyi időre :S

2011. jún. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én is megyek ősszel dolgozni.

a régi munkahelyemen esti 8ig güriztem így oda nem tudok visszamenni mivel férjem este 9kor ér haza, nem lenne aki elhozná a bölcsiből, nagyszülőkre meg nem számíthatunk.

az van, hogy megyek minimálbérért pénztárosnak... más megoldást nem találtam, muszáj 3 körül végeznem, hogy 4re oda is érjek

2011. jún. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de lehet hogy 3ik éven azért könnyebb lesz elhelyezni,mert jobbna el lesz,megszokja azovit is stb.mert egyenlöre nagyon anyás is.nem tudom milesz,remélem addig valami csoda történik,mert azt hiszem a gyes alatt kiállhatok az utca sarokra,hogy megélljünk...ezt a szemétséget
2011. jún. 14. 21:49
 7/7 anonim ***** válasza:

ugyanez nálunk is..nagyon anyás,bölcsibe nem akarom adni..

szenvedünk egy évig..szerintem ovira már érettebbek..

2011. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!