Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon más a MILUPA SOM...

Nagyon más a MILUPA SOM SZÓJAALAPÚ csecsemőtápszer íze, mint a sima natúr ízű tápszereké?

Figyelt kérdés
Ma fogok váltani, muszáj :( és félek nem fogadja majd el, most 14hós a Lányom.
2011. jún. 15. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Abszolúte iható. A simát nem kóstoltam, de a SOM nem rossz. A kisfiam lassan egy éve ezt issza.
2011. jún. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Habár az én lányom nem ezt a fajtát issza, hanem Nutrilon szójásat, ő sem akarta először meginni, ezért úgy csináltam, hogy kevertem a sima tápszerrel, majd fokozatosan hagytam el a tej alapút. Így hozzá szokott. Tény, hogy más íze van a szójásnak, nem biztos hogy olyan rossz ízű, de ha már hozzászoktak egy ízhez, akkor azt nehéz náluk megváltoztatni.
2011. jún. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

miért kell váltani szójára? és ezt vki javasolta?

nagyon rosszakat hallania szójáról az utóbbi időben, főleg kisgyerekekre veszélyes, felboríthatja az egész hormonháztartást, TV-ben volt, hogy ha egy baba napi 5-ször iszik szójatejet az olyan mintha 5 szem fogamzásgátlót bevenne egy nap


A szójában fitoösztrogén van, ez egy vegyület, felépítése hasonló az egyik női nemi hormonhoz az ösztradiolhoz, így hozzákapcsolódik az ösztrogénreceptorokhoz. Következmény: felborul a hormonháztartás. Mindez a nagy mennyiségben elfogyasztott szójára vonatkozik, illetve a kisgyerekeknél veszélyes, mert még kialakulatlan a hormonháztartásuk.

A menopauza tünetei enyhítésére is szokták szóját javasolni!

pl:

[link]

2011. jún. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

??????????????

Szója????????

6 éves kor alatt még a gasztrosok sem ajánlják.

Hihetetlen.

Ha tejmentes, gluténmentes kell, akkor miért nem Sinlac, mi azt használunk.

2011. jún. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ma voltunk megint a gasztroenterológián, ott írták fel.

Amióta fogzik a lányom minden egyes fogacska kijövetele előtt fehér pattanásszerú pöttyök jönnek ki rajta. Most is tele van a kis hasa meg a háta.

Azt mondta a doki, hogy ilyenkor legyengül a szervezete és valamire allergiás, most elkezdi kiszűrni, hogy mire.

Azt mondta kezdjük a tejes dolgokkal egy hónapig tejmentes diéta, aztán majd meglátjuk.

Tényleg ilyen veszélyes?

Akkor én már ezt tényleg nem értem!

Úgy sajnálom szegénykémet!!!!!

Még nem váltottam ki a receptet, előbb visszamegyünk délután a körzetis dokihoz.....

2011. jún. 15. 14:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Vegyetek Sinlacot. Mi is azt használunk. Tej és gluténmetes. De szójásat ajánlott gasztrós. Csoda.
2011. jún. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na, körbejárom még gyorsan a témát, megyek a körzetishez, aztán meglátom.

"Csapjam" be a gasztróst???

Jajjjj, tiszta ideg lettem....

Most mennem kell.

Köszi a válaszokat :)

2011. jún. 15. 14:55
 8/9 anonim ***** válasza:

13.43-as vagyok

nálunk is volt egy kis para, hogy vmire allergiás, mert mindig lágy a széklete, és én kértem allergia vizsgálatot (nutritív panel)

egy sima vérvétel volt, a kézfejéből vették le a vért, nagyon sok mindent néztek, a tejtől, tojáson át, a füveket, atkát, stb.

2011. jún. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Volt nekünk is vérvétel, nem mutatott ki semmilyen ételallergiát, minden negatív lett, de azt mondta a gasztrós, hogy a vérvétel sem tudja 100százalékig kimutatni pl.: a tejallergiát.

Azt mondta a körzetis meg a gyógyszerész, hogy adhatom nyugodtan a szójás tápszert, mivel hormon és hormon között is van különbség.


Ja, de az ízére visszatérve, íható, nem rosszabb mint a HA-s, a lnyom azt is megitta.

2011. jún. 16. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!