Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos kislányom nem...

16 hónapos kislányom nem nagyon akar darabos kajákat enni. Gond lehet? A husit például egyáltalán nem akarja megenni. Bővebben lent!

Figyelt kérdés
16 hónapos a kislányom 3 db rágófoga van fönt mindkét oldalon 1-1, meg alul baloldalon 1. De nem akar darabos kajákat enni, ha nem ízlik neki nagyon, akkor kihányja. Van amit gond nélkül megrág de nem sok mindent. Másnál volt/van így? Nem válogatós, ha le van turmixolva, szinte mindent megeszik. De megkóstolni se nagyon akarja az új ételeket ha az darabos. Hogy lehetne erről leszoktatni? Hogy vegyem rá hogy rágjon, és ne hányja ki? Segítsetek! Köszönöm!
2011. jún. 15. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is pont ilyen volt. Nálam úgy alakult, hogy 17 hónaposan bekerült bölcsibe délelőttökre. Így reggel tápszert ivott itthon, aztán bent mócsingolta a szalámis kenyeret, tízórainál fuldoklott az alma gerezdtől, ebédnél már nagyon éhes volt, így azért abból evett pár kanállal, aztán itthon szépen megette a pépét és ivott hozzá tápszert, így feküdt le a déli pihenőjére. Kb. két hónap alatt jutott el odáig, hogy mindent megevett olyan formában, ahogy a bölcsiben adták.
2011. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2 évesen is még majdnem ilyen. Másfél éves korától volt hajlandó darabosat elfogadni, akkor jött ki a 4 rágófoga egyszerre. De akkor sem evett meg mindent, a 80%-át kiköpte a kajáknak, de még most sem szokott le róla. Még mindig sok ételtől undorodik, a gyümölcsöktől is , ha megkóstolja egyből köpi is vissza. De ha előtte gyerekek esznek ételt, akkor már ő is hajlandó megenni.

Tehát valóban a gyerekközösség sokat segít. Én már próbáltam mindennel rávenni hogy egyen, de tényleg csak akkor eszik új ételt, ha más gyerek is eszi. Már csak az óvodába bízok, hogy addigra biztos jobb lesz a helyzet.

2011. jún. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!