Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lányom most 14 hetes. A...

A lányom most 14 hetes. A nagyszülők szerint már most próbálkozhatok gyümölcs, zöldség adásával. Szerintetek nem túl fiatal még?

Figyelt kérdés
És ti mivel és hogyan kezdtétek az ételek adását?A kicsi tápszeres, nem szopik.
2011. jún. 15. 23:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Én 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, igaz szopis baba.

Én barackkal kezdtem, mert az almát kiköpte!:)

Szóval barack, sütőtök, meggy,alma,répa ezekkel kezdtük.


Tápszeres babákhoz, nem nagyon értek, de az unokahúgaim azok voltak!!

Őket 4 hónaposan kezdte kóstoltatni, a sogornőm!

2011. jún. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
24%

el lehet kezdeni szerintem.

én pl sosem ittam tejet kiskoromban, nem szoptatott anyum, nem kellett a tej. elejétől fogva tápszeres voltam. 1 hónaposan bevágtam 1 banánt. :D

teljesen egészséges vagyok, súlyproblémáim sincsenek.szóval szerintem meg lehet próbálni.

2011. jún. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Én is ennyi idősen kezdtem el a babám hozzátáplálását. Van aki azt írja majd várj 6 hónapos korág, neked kell eldöntened, hogy mikor szeretnéd kezdeni, ne más befolyásoljon. De kérdezd meg előtte a védőnőt és a gyermekorvost.
2011. jún. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
48%

[link]

En ezt a tablazatot hasznaltam, 3,5 honaposan kezdtuk a kostolgatast, 4 honaposan mar egy-egy adagot kapott az etelekbol, pedig anyatejes volt a lanyom. Eloszor almaval kezdtuk, fokozatosan kevertem neki mas hozzavalokkal, mindig csak 1 uj dologgal, nagyon jo kombinaciokat lehet az elso sorbol is kihozni. Fontos, hogy adjal neki folyadekot is (viz, tea, tapi).

Most 9 honapos, 4 hete tapszeres (reggel 7kor, este 8kor es ejjel 2kor), napkozben csak rendes kajat kap (9kor, 12kor, 3kor es 6kor), 2 foga van, de a darabossal is siman elbanik, mindent joizuen megeszik es nem valogatos.

2011. jún. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Szerintem fiatal. De tényleg kérd ki a dokid véleményét.Igaz én már 3hetesen banánt ettem meg paradicsomot és itt vagyok,de azóta rengeteget változott a világ s az élelmiszerek. Szerintem ha van elég tejed akkor nem kell még adnod mást.(egy25éves anyuka 13hós babával aki még a mai napig is szopizik)
2011. jún. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Szerintem is korai, még várj vele. Ne kapkodd el, mert minél hamarabb kóstoltatsz, annál nagyobb az esélye a későbbi allergia hajlamra. Én megvártam a 6 hónapot szigorúan, igaz, az én babám anyatejes, de úgy tudom, tápszereseknél is a 4. hónaptól lehet elkezdeni kóstoltatni. Mindenképp kérdezd meg a védőnőt, gyerekorvost.
2011. jún. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nagyon korai!

6 hónapos koráig csak anyatej.

2011. jún. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ha anyatejes, akkor semmiképpen nem kezdeném el. Nem tenném tönkre az elért jó dolgokat egy egyébként teljesen felesleges hülyeség miatt. Mert azt senki nem tudná megmondani, mi szüksége van egy egy hónapos gyereknek banánra, ami még egy felnőttnek sem egészséges? Semmi az égvilágon, egyedül annyi, hogy x év múlva is lehet ezzel "büszkélkedni"

Egyébként én különösen, most fontolnám meg, hogy hogyan táplálom a gyerekem, hiszen a németek hullanak mint a legyek egy sima bélbaktérium fertőzéstől, amit szerintem egészséges bélrendszerrel még tüneteket sem szabadna hogy okozzon.

ha tápszeres, akkor gyakorlatilag mindegy. Elkezdheted.

2011. jún. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
utolsó kettőnek!!!!A kérdésben írja hogy tápszeres!!!!!!!!!!!!
2011. jún. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értek a tápszeres babákhoz, én 6 hónapig csak szoptattam. De 5 hónapos kor előtt akkor sem kezdtem volna el semmiképpen sem.

Fog még eleget enni később, ne siesd el!

2011. jún. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!