Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Valaha meg fog nőni...

Segítség! Valaha meg fog nőni a gyerekem?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve.Kisbabám időre 2490 g-mal, és 47 cm-vel született.A terhességgel minden rendben volt, 10-es Apgarral született, és érett újszülött volt.Most 8 hónapos múlt, már lassan 9, és még csak 6260 g.Hosszra sokat nőtt, majdnem 20 centit.Nem vékony, formás kisbaba.3 és fél hónaposan duplázott, azután annyira lelassult a hízás, hogy 5 hónap alatt bírt egy kilót felszedni.Próbáltunk már mindent.Háromszor voltam vele gastroenterológusnál.A vérképe jónak számít, a felszívódási zavar szóba sem jött.Egyedül tejérzékenységet gyanít, ezért 2 hónapja tejmentesen van szegény.Az eddigi módszerek: Sinlac+husis, krumplis főzelékek, frissen facsart narancs leve.Ez egy hétig hízlalta csak.Azután: Milupa Pepti, vas C vitaminnal, folsavval, enzimpótlás, főzelékek.( 2 hétig meghízta a maximumot, majd visszatért a heti 50 g hízásra) Most: Milupa Pepti, Fantomalt (magas energiatartalmú por), vas, folsav, enzimpótlás,cink.És a szokásos főzelékek.Az elmúlt egy hétben 40 g-ot hízott, ennyi kezelés után.Már nem tudom, mit tegyek..Gyanítom, hogy ez genetika.Én is csak 8 kg voltam egy évesen.Félek, nem fog még triplázni sem egy éves korára.Én már mindent megtettem, mégsem hízik jobban.Fogytam az idegtől.Gyakorlatilag január óta alig hízik a kislányom.Mit tegyek?
2011. jún. 16. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg genetika, akkor belegebedhetsz, sem fog többet hízni. Elég kis súllyal született, pedig időre volt, és te is hasonló lehettél ennyi idősen, és itt vagy. Hiszen mindent megteszel, amit a dokik mondanak. Akkor nem marad más, mint várni. Anyukádat mit mondott, milyen voltál ennyi idősen, ill. ő mit tett?
2011. jún. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Szia, hátha ez megnyugtat!

Az én fiam 3450 grammal és 51 centivel született.

Átlagban fél éves korára illik a babának megduplázni a születési súlyát, 1 éves korára megháromszorozni. Na ehhez képest a fiam 1 éves korára alig-alig érte el a 7 kilót, nőni meg szinte egyáltalán nem akart. Ráadásul 14 hónapos koráig egyetlen egy foga sem volt.

Én már sírtam a gyerekorvosnál, hogy "vallja be", hogy törpe a gyerekem, hisz' látom.

A doki csak mosolygott, illetve nyugtatgatott, hogy nincs semmi baj, higyjem el nyugodtan.


Most a fiam 17 éves, 178 cm, szép arányos izmos teste van, aktívan sportol!!!! És még nőni fog valószínűleg pár centit.

Azt azért hozzá tenném, hogy 5. osztályos koráig mindig ő volt a legkisebb az osztályban, ill. olyan "ceruza vékony" volt. De egy nyár alatt, 5.osztályról 6.osztályra annyit nőtt , hogy az utolsó helyről a tornasorban előre lépett a második legmagasabbá.

Szóval fel a fejjel, vannak akik később, sokkal később érik be fizikailag a korosztályukat.

Hozzáteszem, hogy természetesen a szellemi fejlődést ez nem befolyásolja (bár ezt gondolom Te is tudod), a kölyök kitűnő tanuló.


Minden jót, szia

2011. jún. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én 2850 g-mal születtem, és egy évesen voltam 8 kg, szóval ő engem követ ilyen téren. De azért nyugtalanít ez engem..Most is alacsony és vékony vagyok.Nem várok tőle sokat, de azért aggódom!Köszi!!
2011. jún. 16. 09:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Fiam nagynak született de 2 és fél évesen triplázott csak az 1 év helyett.

ő tejallergiás(tejfehérje!)

miota diétázunk,hizott 2 kilot,4 hónap alatt,elötte 1 év alatt se ennyit.

etesd változatosan,ne görcsölj rá a rengeteg enzimre,vitaminra,csak normál mennyiségben kapja.az se jo ha egy gyereket teletömnek ilyenekkel.

2011. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ha te is az vagy akkor miért is várod el a babától h nagy legyen ?

semmit ne tegyél majd hízik ahogy akar ezt úgysem tudod befolyásolni max a kényszereddel ártasz neki, amint írod rendesen eszik és változatosan akkor nincs okod félni nem fog éhen halni sem egyebek max kicsi lesz .-)))


ne aggódj semmi baj

a lányom 1 évesen 8100g volt

3400g született 54cm-vel (én 165cm vagyok ha ezt eléri akkor örülök majd)

most 9 éves 27kg és 128cm a legkisebb az osztályban de pl tornából mindig mindenben elöl van :-)

a fiam meg 6 éves most 30kg és 125cm :-)

folyton ikreknek nézik őket


különben is a kicsi lányok olyan aranyosan legalábbis a párom szerint (183cm magas szal sámli kell hozzá:-)))))

2011. jún. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne keseredj :)


az első lányom 3010 g-mal született,1 évesen 8 kg sem volt,viszont mozgásilag szépen fejlődött. A doktornő az 1 éves státuszon nyíltan kimondta,hogy kicsi a gyerek!

Most igaz,még csak 4 éves,de végig nézve a csoporton,szépen behozta a lemaradást-a szülei sem valami vasgyúrók,meg égimeszelők,szóval ahhoz képest nagyon is jó!


Ne aggódj,minden baba más! Nem minden baba triplázza meg a súlyát 1 éves korára! de ez egyáltalán nem baj! Később be fogja hozni amivel úgy gondolod,hogy el van maradva!


Ha kiegyensúlyozott,nem mozgás hiányos baba,akkor meg pláne nem kell aggódni!!


Üdv: 2gyermekes anyuka

2011. jún. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha az orvos azt mondja, akkor ne aggódj. :) Nekünk is pici súllyal született a baba időre jött, két hónapos lesz 22-én, 2250 grammal született, most van 3300 körül. Az apja vékony testalkatú, tehát lehet hogy ő sem fog nagyon gyors ütemben hízni, és én is emlékszem általánosban az első években utolsók között voltam a tornasorban, 8-dikre meg már az első háromban voltam, úgy megnyúltam. :)
2011. jún. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, picit megnyugodtam!Én is utolsó voltam a tornasorban.Ő teljesen arányosan picurka, nem sovány, és kiegyensúlyozott baba.A mozgásban sincs lemaradva, utolsó pillanatos ugyan, de mindent időben csinált.Meg is lepődnék, ha felállna azzal a pici lábával.:))Csak elszomorít, hogy mindent megteszek, teljesen eredménytelenül..
2011. jún. 16. 12:01
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon örültem a válaszoknak!!Sikerült észhez térnem , hála Nektek! Érzem, hogy semmi, de semmi baja nincs, egyszerűen csak öröklött dolog.Inkább a saját szememnek hiszek, nem a mérlegnek.Egészséges, gyönyörű gyerek!!
2011. jún. 16. 19:40
 10/11 anonim ***** válasza:
:) Vége jó, minden jó! Ne aggódj, inkább üörülj neki!
2011. jún. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!