Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szemgyulladás most már harmadj...

Szemgyulladás most már harmadjára egy három hónaposnál, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

3 hós babámnak harmadjára van begyulladva és mindig csak jobb szeme. Kamillázom, meg cseppentem (6 napig, tehát mikor már nem tűnik betegnek is), tökre figyelek a higiéniára. A tünet az, h rettentően váladékozik a szeme.


Az orvos azt mondja, hogy ha majd bedagad neki és piros, akkor van nagy baj, könnycsatorna kimosásért vigyük a szemészetre. Addig viszont csak cseppentgessük.


Szerintetek van megoldás, hogy ne gyulladjon be újra és újra a szeme? Mit tudnék tenni? Vigyem magánorvos esetleg?


2011. jún. 16. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:

majd elmúlik


gondolom a baba folyton a szeméhez kapdos és így mindig fertőzi magát de lehet a pancsívíz no meg ezer más dolog

nekünk is volt mind a 3 gyerekkel olyan 5-6 hónapos korban végleg eltűnt de addig volt párszor a kicsinél eddig 2x fordult elő (5 hós)

a legnagyobbnál kimosták a könnycsatornát kb 2 perces dolog fájni nem fáj csak kellemetlen a babának mert nem szabad mozogni és ezért le kell fogni erősen, nem volt elzáródva szerencsére .-)

amugy még ez lehet a baj h túl szűk még és nem tud rendesen tisztulni


kamilla és szemcsepp mást egyenlőre nem tudsz tenni

2011. jún. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Neki is akkor mosták ki, amikor már bedagadt a szeme, vagy miért?
2011. jún. 16. 10:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is átmosták a könnycsatornáit, mert nagyon csipásodott. Átaludta az egészet.... :) Azóta semmi gond nincs a szemével. Szóval szerintem vidd el gyerek szemészetre.
2011. jún. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is ez volt a probléma.A fiamnak nagyon csúnyán váladékozott a szeme.A gyerekorvosunk szemcseppet írt fel neki,valamint az mondta,hogy kamillával ne törölgessem neki,mert az jobban irritálja a szemet,helyette inkább,felforralt,majd lehűtött langyos vizet használjak.Nos,nem használt!Továbbra is váladékozott a szeme.Vagy 3szoror mentem vissza a gyerekorvoshoz,mert mondtam neki,hogy ez nem lesz így jó,de mindig csak a szemcseppet írta fel a gyereknek.Végül úgy döntöttem elmegyek vele a szemészeti ügyeletre,mondanom sem kell,ott is csak szemcseppet írtak fel,és azt ajánlották,hogy orrcseppet is kapjon.Említettem a szemésznek a könnycsatorna átmosást,erre közölte velem,hogy 6hónapos babánál már nem csinálnak ilyet!Nos,az orrcseppes variációt is kipróbáltuk.Nem használt.Már sokadjára mentem vissza a gyerekorvoshoz,pont helyettesítés volt.A doktor néni,egyből adott beutalót a Heim Pálba a szemészetre.Elvittük a fiamat,kb2perc alatt megcsinálta neki a szemész doktor néni a könnycsatorna átmosást.Több rétegben elvolt neki záródva.A látvány borzasztó,és az is nagyon rossz,hogy sírni láttam a fiamat.De csak azért sírt,mert lefogták,fájni nem fáj a beavatkozás.Ismerősömnek is csináltak,és ő mondta,hogy nem fájdalmas a beavatkozás.A Heim Pálba a doki néni nagyon aranyos,rutinos.Hamar sorra kerültünk,és mondom a beavatkozás,nem volt 2percnél több.Kaptunk egy papírt,hogy ha egy héten belül megint előjönne a váladékozás,akkor vissza kell vinni,hogy újból megcsinálják az átmosást.Lekopogom,azóta semmi gond a szemével,nagyon szép.És olyan más,a nélkül a ronda váladék nélkül.Én azt tudom neked ajánlani,hogy ne hagyd magad,ha a szemcsepp már sokadjára sem használ,az már utána se fog.A helyettesítő gyerekorvos is ezt mondta,tudna adni ezer másik féle szemcseppet,de minek,ha nem használ.És minek terhelnéd le a kicsid szervezetét,antibiotikumos szemcseppekkel?Menj el a helyettes gyerekorvoshoz,és mond meg neki,hogy egy beutalót szeretnél kérni,a Heim Pál szemészetére.Ha kérdi miért,akkor mondd meg neki,hogy sokadjára van begyulladva a kicsid szeme,és a szemcsepp nem használ.A szemész doktor néni szerint,nagyon sok babánál nem nyílik meg a könnycsatorna,ezzel az átmosással tudnak rajta segíteni.És megcsinálják,akár 3éve gyereknek is,ha szükséges.

Legyél egy kicsit erőszakosabb.Sajnos én úgy látom,hogy ha mi anyák nem lépünk fel határozottabban,akkor csak immel-ámmal látják el a gyermekeinket!

Bocsánat a hosszúságért!

Remélem,hamar helyre jön a kicsid szeme!

Üdv

2011. jún. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi! A szemcseppentéssel nálunk mindig rendbe jön a szeme pár napon belül. Csakhogy havonta visszatér a váladékozás, és nem tudom mihez kötni, bár múlt héten nekem is be volt gyulladva a jobb szemem.

Az általatok leírtak alapján a könnycsatorna átmosás kell, ha nem javul az állapot. Hát remélem a legjobbakat...

2011. jún. 16. 14:35
 6/6 anonim ***** válasza:

nem akkor mosták ki

hanem mikor már nem volt gyulladt akkor tényleg fájt volna neki

arra tippeltek h elzáródott de nem volt baj vele egyszerűen mindig belekent valamit a szemében vagy ha kicsit hosszabb volt a körme megkarmolta esetleg

2011. jún. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!