Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szemgyulladás? Mit tegyek? HELP!

Szemgyulladás? Mit tegyek? HELP!

Figyelt kérdés
1 hetes babám jobb szeme már tegnap is kicsit dagadt volt de ma reggelre teljesen bepirosodott és váladékos is lett!össze van ragadva szegénykémnek teljesen!mit ajánlotok rá?tanácstalan vagyok!kérlek segítsetek!
2011. júl. 14. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
kamillás felforralt víz, visszahűtve, sterilvattát mártasz bele óvatosan kitörlöd, naponta többször meg kell ismételni, először sírni fog, de jobb lesz neki, a kamilla gyulladáscsökkentő, segíteni fog.
2011. júl. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hívd fel a védőnőt és a gyerekorvost, az orvos ki is megy ilyen pici babánál szó nélkül!

Saját tapasztalatomat írom le, nekünk is váladékozott az egyik szeme, mikor hazajöttünk a kórházból, de már ott adtak szemcseppet. A gyerekorvos annyit tett hozzá, hogy anyatejet csepegtessek a szemébe. Pár nap alatt helyrejött.

2011. júl. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok, azért is kérnék segítséget a helyedben a védőnőtől, gyerekorvostól, mert nem mindegy, hogy milyen irányban törlöd ki a szemét, és ők meg tudják mutatni neked.
2011. júl. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat!!felhívtam a védőnőt mindjárt itt is lesz!majd megírom hogy mit mondott!
2011. júl. 14. 11:28
 5/9 anonim ***** válasza:
első vagyok, ja amúgy jól írták az anyatej is jó szembe cseppentve, de a doki tudja megítélni hogy szükség van e egyéb szemcseppre stb. én csak egy gyors házipraktikát javasoltam. a kötőhártyagyulladásnál mi mindig kamilláztunk és segített.
2011. júl. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
megnézte a védőnő!szemcseppet írat fel neki a dokinkkal!szerintetek addig akkor csepegtessek bele neki egy kis tejcit?
2011. júl. 14. 11:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is nyatejet javasoltak. :) Tenleg bevalt. Ennel jobb antitesteket tartalmazo keszulek nincs is. Ha szoptatsz nyugodtan probald ki. Kifejsz egy kis tejet, felszivod egy pici vatta koronggal es belecseppentesz a szemebe. En anyatejes vattaval torogettem neki. Csak arra vigyaz egy vatta korongal csak egyszer torold at es dobd is el. Amikor tiszta johet a cseppentes. 2 nap alatt rendbejott gond nelkul a kis szeme.
2011. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
rendben!nagyon köszönöm hogy ilyen gyorsan válaszoltatok!első babám és van amiben még elkel a segítség!
2011. júl. 14. 11:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Anyatej csepegtetését,nekem is mondták anno.A gyerekdokink a kamillát nem ajánlotta,mert az szárít,és a baba allergiás is lehet rá.Forralt,lehűtött vízzel kellett törölgessem a pici fiam szemét szemét,és szemcseppet kapott.És mellette orr porszíval szívni kellett az orrát.De mikor ez nem használt,akkor kaptunk beutalót,gyerekszemészetre, könnycsatorna átmosásra.

2011. júl. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!