Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónap körüli babátok mennyir...

2 hónap körüli babátok mennyire alszik vissza hajnalban?

Figyelt kérdés
8 hetes lesz holnap a lányunk, van amikor éjszaka kel 1-2 körül, majd 4-5 körül, de egyre gyakrabban előfordul, hogy csak 4 körül kel először enni. 9-10 körül alszik. Viszont hajnaltól már szinte alig alszik, ma pl. 5körül sikerült visszaaltatnom, de már 6-kor kelt. Megint evett, aztán 8-ig szinte ilyen 10 percekre hunyta le csak a szemét. Nálatok hogy van ez? A fény miatt lehet, meg a kinti zajok miatt, hogy nehezen alszik vissza? Sajnos nincs sötétítőnk, csak egy reluxa, ami nem fog fel túl sok fényt kintről és ugye 4 körül már világosodik.
2011. jún. 16. 10:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja igen és sokszor csinálja ilyenkor hajnalban, hogy leteszem, kap cumit, simizem, el is szindít, de pár perc múlva kipattan a szem és hirtelen ölelésre rántja a kezeit, mint amikor utána kap valaminek. Azért lehet, mert fél, hogy otthagytam? :S Máskor napközben/esti fektetésnél nem csinál ilyet. Vagy rosszat álmodik?
2011. jún. 16. 10:59
 2/10 anonim ***** válasza:

A kisbabaáknál az ölelő mozdulat újszülött kortól megvan, nem félelmet jelez vele, csak egy öntudatlan mozdulat. Szobatársam babája a kórházban gyakraban csinálta, az enyém ritkábban.

Nálunk 6 hetes, 10 körül alszik, 5 után kel, de nálunk sem mindig alszik vissza, vagy ha igen, rövid időre. Szóval nem vagy egyedül.

2011. jún. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mi kedden voltunk 6hetesek es az elozo valaszolohoz hasonloan este 10tol reggel 5-6ig alszik a kislanyom, utana eszik es valtozo ugyan, de altalaban meg 2-2,5orara visszaalszik, igy 8-9kozott kel fel igazan...napkozben pedig mar csak felorakat alszik. de nekem igy tokeletesen megfelel, igy mi is tudunk ejjel pihenni a ferjemmel :)
2011. jún. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha háton altatod az is lehet hogy nem tud elaludni mélyen, a kis kezével mindig felébresztgeti magát ahogy megmozdul. Próbáld ki h hasra teszed. Az én lányom pl csak úgy tud órákat aludni, háton mindig felébreszti saját magát:))
2011. jún. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kialussza magát, a miénk 11,éjfél körül alszik el,5kor ébred újra és 8-9ig alszik a hajnali kaja után.
2011. jún. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, a ketteskét irigylem nagyon. :)


Hason nem szeret lenni nappal sem, és este simán elalszik háton. Lehet, hogy tényleg kialussza magát, csak ugye én meg nem, de majd egyszer idővel talán. :)

2011. jún. 16. 12:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én 9 hetes kislányom 10kor szopizik, majd 6-7 körül újból szopizik - bár akkor sem sír, csak forgolódik és cuppog- majd az esetek nagy többségében 10-11ig alszik megint. Néha már azt gondolom éhenhal. :) Remélem jó szokását sokáig megtartja.
2011. jún. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, az előző vagyok.Szerintem nagyon fontos, hogy jó sötét legyen. Nálunk szerencsére jól be lehet sötétíteni. Próbáld meg ezt te is, nekünk is volt reluxánk, az erre a célra biztos kevés.
2011. jún. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lányom este 10-kor elalszik, reggel 6-kor kel. Eszik és alszik vissza még 2 órára. Most 12 hetes, de így alszik 6 hetes kora óta. :)

Nála egész éjjel ég egy halvány kislámpa. Ha tök sötét van nála, akkor csak azt szokja meg és világosban nem fog aludni. Barátnőm kisfia nappal alig alszik, mert zavarja a fény.

2011. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hát igen jó lenne sötétebb, majd próbálkozom, vagy megpróbálok apósommal felszereltetni sötétítőt, hogy azért ne vak sötét, de sötétebb legyen.
2011. jún. 16. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!