Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos korában egyik...

7 hónapos korában egyik napról a másikra megváltozott a "természete"?

Figyelt kérdés
Egy hete töltötte be babám a hetedik hónapját és egyik napról a másikra, mintha "öntudatra ébredt volna". Eddig legfeljebb néha nyöszörgött, ha nem tetszett neki valami, most pedig hangosan tiltakozik, ha pl nem találom el, melyik játékot szeretné. Nyújtja a kezét, hogy vegyem fel, nem marad meg idegeneknél, akkor is nyújtja a kezét, ha máshoz akar menni. Általában hozzám... Mindeközben óriási cicimánia alakult ki (eddig csak ettünk, nem volt összebújás). Persze iszonyat aranyos, hogy ilyenformán kommunikál! Érzem, mostantól lehet "elrontani" a dolgokat. Másoknál milyen volt ez a korszak? Minden érdekel, írjatok!
2011. jún. 16. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongás is kezdődhet.
2011. jún. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Olyan hamar mindent ráfognak a szeparációs szorongásra (nem az előző kommentelőt akarom leszólni) de már annyira tudományosan nevelünk gyereket lassan hogy az vicc... Szerintem ne csinálj semmit (én legalábbis nem csináltam) minden maradt ugyanúgy hasra raktam hagy küzdjön meg a játékért ha akar valamit ha hisztizett nem foglalkoztam vele. Ha felkapkodod csak rosszabb lesz ha nagyon sír vedd el vigasztald meg és add vissza a másik meg igyekezzen lekötni, vagy ha nincs nagy sírás csak hiszti akkor mutasd meg neki a másik nyakláncát fülbevalóját (ha nem hatalmas karika) elmatat egy kicsit és annyi. 15 hónapos a fiam mindenkit imád senkitől nem ijedt meg mindenki érdekli, mindenkinek puszit dob, nagyon szeret másokkal is lenni (Mama, Tesómék, Nevelőapám gyerekeit is szereti). Cicizésre nem tudok mit írni mert sajnos nálunk az nem volt

2011. jún. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát pedig ez a szeparációs szorongás tünetei egy az egyben!

Szeretgesd,ölelgesd ha igénye van rád!Ilyenkor döbbennek rá,hogy anya meg ő nem egyek!

Én így tettem és nem lett felkapott,elkényeztetett gyerek,sőt azzal,hogy szeretgeted és nem taszítod el magadtól,nem vonod meg a szereteted pont azzal lesz önálló és magabiztos gyerkőc belőle!

Hidd el,az anyai ösztön majd diktálja,hogy melyik a hiszti!

2011. jún. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!