Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél hónapos kislány...

4 és fél hónapos kislány lehet hisztis? Ennyire megváltozott a természete?

Figyelt kérdés
Egy hete folyamatosan sír , a fogára gyanakszunk, az orvos is mondta, hogy úton van, de még messze, hogy áttörje az ínyét. Semmi nem érdekli, ritkán beszélget, nem forgolódik, sokszor az ölemben sem jó neki. Pedig pont előtte egy éttel kezdett átfordulni hasra is meg hátra is. Elrontottuk azzal, hogy sokat volt kézben? De az a baj, hogy hasfájós is volt, ami szerencsére elmúlt már, és olyankor rettenetesen ordított. Teljesen kivagyok már és azon izgulok, hogy ilyen marad, pedig nyugis volt, eljátszott, elnézelődött néha egymaga is.
2011. júl. 25. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
A hiszti késöbb kezdödik... :)
2011. júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ez minden, csak nem hiszti, jól írja az első!

Különben a fog egy nagyon vacak dolog. Már akkor érzik a kicsik, amikor csak indul a folyamat, az is már hozhat ki efféle hisztit,sírást.

Nálunk volt olyan, hogy 18 hónapos korában (!) kb. 2-3 napig éjjeli 1ig is akár, felváltva hurcoltuk apával a szobában, mert amint le akartam tenni az ágyába, bömbölt, hisztizett. Utána kezdett pirosodni az ínye , és tőrt át foga (az már nem fáj nekik egyébként, csak míg "dolgozik") Nem biztos emellett, hogy a tiédnek is fáj, de nagyon tudom ajánlani a dentinox nevű gélt, amivel jól be kell dörzsölni a fogínyét. Ártani nem árt. És kitartás, ez a "tanulópénze" az anyáknak (apáknak)!

2011. júl. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én 4,5 hós kisfiamnál ugyanez a helyzet. Én is elvittem a hétvégén orvoshoz, mert én nem láttam még, hogy jönne a foga, de iszonyatosan rágja az ökleit és sír is szegénykém. Egyébként ő is egy jó alvó, magában jól ellevő baba volt eddig. Az evéssel is küzdünk újabban, szóval ő még éhes is a tetejében, de a doki minket is megnyugtatott, hogy bizony ez a fogzás tünete, és legyünk türelemmel, mert még akár hetek kérdése is lehet, hogy kibújjon. Szóval ahogy elmúlt a hasfájás, itt a fogzás, sosincs egy kis nyugalom :-)
2011. júl. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor jó, mert mindenhol ezt olvastam, hogy ilyen picin még nem azért sírnak, mert ölben akarnak lenni, met hisztisek, csak anyukám ezt mondja. Már azt hiszem én rontottam el a dolgokat. Már minden létező szert kipróbáltunk, sajnos semmi nem hat. De az lehet, hogy ilyen sokáig a foga kínozza? Vagy a hülye idő miatt? Mert azóta ilyen. Vagy egyszerre minden?
2011. júl. 25. 15:06
 5/6 A kérdező kommentje:
15.04. ugyanez a helyzet. Állandóan szopizni akar, de közben minden evés sírásba torkollik, utána meg össze-vissza bukik mindent, mert úgy teli eszi magát.
2011. júl. 25. 15:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 4,5 hós és mostanában elég nyűgös. Az ínyén látom a két kis pontot és állandóan rágna, mindent a szájába vesz. Szopizásnál azt vettem észre, hogy ha a jobb cicire teszem először, akkor szépen eszik, utána még kér a másikból. De ha a balra eszem először, akkor forog, tekereg, rángatja.

Egyébként általában ő is nagyon nyugodt baba, simán elvan egyedül is. Türelem, majd elmúlik ez az időszak is.

2011. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!