Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiatal Szülők! A mai árak...

Fiatal Szülők! A mai árak mellett havonta mennyit költötök a babátokra?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszait várom, akik külön házban élnek a nagyszülőktől, tehát önellátóak, esetleg lakáskölcsön, egyéb kiadások is vannak. Mikor vállaltátok a babát? Jó esetben, ha nincs semmi betegség, mennyiben van egy gyerek az 1. éveben havonta? Ha ruhákat családból kapok, vagy olcsón veszek, tejem van, stb.

Lehet, hogy furcsának tűnik a kérdésem, de fontos lenne, hogy többen válaszoljatok! Baba előtt állunk. A mindennapok problémái, hitelek, munka nagyon megkeseríti az életünket, és a Párom azért tart a babától, mert hogy nagyon sokban van havonta, és hogyan élnénk meg.... Párom 34, én 28 éves vagyok.

Nagyon várom a válaszokat!Köszi előre is!


2011. jún. 16. 21:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Én25 férjem 26. 4 éve külön élünk, más város, szóval nincs segitség.

Akkor sorolom:rezsi(minden csekkes dolog, beleértve a hitelt és internetet telefonszámlát,szóval mindent)150.000

kaja nekünk olyan 35-50 ezer de midnig friss van itthon, sok zöldség gyümölcs, és tudjuk, hogy ha elmegyünk manapság a piacra akkor nem usszuk meg 3 ezer alatt sajna:(

gyereknek pelus olyan 7-10 ezer ki milyet használ.

bébikaja ha üveges meg ami ilyen olyan bolti dolog kell neki olyan 10 szintén havonta.


Ez az alap.Erre jön a ruha a játék a cipő miegymás...ami szintén havi kiadás, na jó a cipő nem, de azért mindig van valami amire költeni kell.

2011. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

A Párom kollégái szerint havi 60.000 ft egy újszülött baba. Én ezt túlzásnak tartom. Ha tényleg szerzel olcsó ruhákat, játékokat kap a családból, vagy egyet- kettőt veszel is...

Kedves Előző! Akkor a minimum havi 20.000 ft? Arra csak jönnek még egyéb költségek...

Végül is a legfontosabb a pelenka. Az van sokba ha normálisat akarsz venni, nem?!

2011. jún. 16. 22:15
 3/21 anonim ***** válasza:

Az én Fiam 13 hónapos!!


Rengeteg játéka, és töménytelen mennyiségű ruhája van (mind márkás!!!!)

Pampers pelenkát használunk, a fürdetője, krém, sampon stb.. mind, DM-sajátmárkás babylove.

Havonta max, de tényleg a max így 30ezer ft!!!

Ez így volt amikor újszülött volt is.

A ruháit, a teszveszen szoktam venni. Mind gyönyörű újszerű dolgok!!

Ha tényleg újat elmenős cuccokat veszek, elmegyek a H&M-be!!

Játékokat is használtan veszem, és szép darabok!!

Karácsony, szülinap stb.. akkor veszek csak újat!!

Szóval, az a 60ezer ft szerintem rengeteg!!!

Csak jól kell gazdálkodni a pénzel!!

Persze + váratlan kadások mindig vannak, gyógyszer, ha beteg. Esetleg új babakocsi, vagy autósülés stb..


Persze amikor vártuk a babát, nem 30ezret költöttünk, az azért több.

De ha átlagban nézem, a mostani helyzet szerint, akkor is a max 30ezer!!Nem több!

2011. jún. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Bocsánat!!Előző vagyok!!

Ebbe a pénzbe, a kaja, nincsen benne!!

De az én fiam, már azt eszi amit mi, szóval nehéz lenne kiszámolni.

Első 6 hónapban, kajára nem is kellett költeni, mert szoptattam:)

2011. jún. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

havi 30 az ugy elmegy.reális.

de ne a pelenkával számolj mert ha majd már nem lesz pelenkás kb egy hónapig érezni fogod, hogy de jó több pénz maradt, de kb egy hónap és majd rájössz jön helyette más mert már nagy 1,5-2 éves és a pelenka ára elmegy fagyra,gofrira,buborékfujora...stb sorolhatnám:)

2011. jún. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Szia!A havi 60e f-ot én is sokallom.Meg az előttem válaszoló adatait is részben.Ha kapsz ruhákat,meg tudsz venni használtan az nem kerül sokba és nem kell havonta venni sztem.Én 3-4 havonta veszek kb.10 e ft értékben használt ruhákat.(elég sokat)Ha lesz tejed min.6 hónapig nem kerül semmibe az etetése,hacsak nem kezded előbb hozzátáplálni.A tápszeres lesz az már pénzbe kerül.Ezt nem tudom mennyi én szoptattam.Ha meg már elkezded hozzátáplálni azt csinálhatod magad is.Te főzől neki az meg nem kerül sokba.Az üveges kaja nem olcsó az tény.Mi akkor veszünk,ha olyat főzök amit a kisfiam nem eszik még,vagy utazunk vhova.Ez nekünk 1-2 e ft havonta.Játékokat szerintem felesleges havonta venni,meg azt is tudtok használtan.Szóval nem kerül egy vagyonba egy pici baba én úgy gondolom.Meg mindenki addig nyújtózkodik ameddig tud.Mi megtehetnénk hogy több és drágább holmikat vegyünk,de teljesen feleslegesnek érzem.Használtan is lehet szép és jó holmikat venni.Szóval ne izguljatok,szerintem megtudtok majd élni a pici baba mellett is,mint sok más ember.
2011. jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
bocsi az első válaszolóra gondoltam.utolsó voltam.
2011. jún. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én is 20-30.000,- közötti összeget mondanék, havi kiadásokra, ami a baba születése után kell, az 60.000,- nagyon sok, persze ha kell tápszer, az plusz kiadás, de lehet kijön ebből az összegből is, ha jól gazdálkodsz.


A legtöbbet a ruhán tudsz spórolni, mert én a lányomnak a legtöbb ruháit bababizományiban veszem, szinte újak, de azért kap új ruhákat is.

2011. jún. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Kapsz a gyerekre havonta 12 e ft családi pótlékot.Ahhoz hozzáteszel még mondjuk 10-et,és ebből megvan a rávaló.Nagyobb kiadás a ruháknál van esetleg,meg ha beteg.Azért egyáltalán nem vészes,ha van tejed,és használt cuccokban gondolkodsz.
2011. jún. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Én külföldön élek, a babám 3 hónapos, tápszeres ruhát és játékot használtan veszek, de én nagyon sokallom még azt a 30 ezer ft is.(100 font)

Szerintem az eleje nehéz, mikor meg kell venni a babaágyat, a babakocsit a legfontosabb dolgokat, de később már csak a pénztárcád szab határt.Ki mit engedhet meg magának.Mi sem vagyunk nagyon eleresztve, de a lányom mindent megkap így is.Én is sokat problémáztam a pénzen, de ha már ott a pici, minden megoldható ésszel.Csak a fontos dolgokat kell megvenni, és ha marad egy kis tartalék, akkor úgyis a babára fogod költeni.

2011. jún. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!