Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiatal anyukák, milyen a...

Fiatal anyukák, milyen a viszonyotok a védőnőtökkel?

Figyelt kérdés
23éves vagyok, van egy 4hónapos kislányom, kb 3hónapja költöztünk ide, ahol élünk, az előző védőnőnk fényévekre van a mostanitól, nagyon kedves és mindenben segitett mind a terhesség alatt, mind pedig mikor megszületett a picink, amig ott éltünk. Az itteni védőnővel se lenne semmi baj, de néha elég lekezelően beszél velem, talán mert fiatal vagyok és azt hiszi mindent a számba kell rágni, pedig eddig még semmi újat nem mondott nekem, mindig csak megerősitést kértem tőle, ha rákérdeztem valamire hogy úgy van-e, ahogy gondolom, vagy ahogy utánaolvastam és ő csak helyesel, szóval nem nagy segitség számomra. Semmi kifogást nem találhat abban, ahogy nevelem a babánkat, mert szerintem semmiben nem szenved hiányt, naponta mosok, vasalok rá, ellátom teljes mértékben.Mindemellett akármikor bejöhet hozzánk rend van és minden tiszta, nincs rendetlenség se, a háztartást sem hanyagolom. Érdekelne a ti véleményetek is, hozzátok hogyan viszonyul a védőnő?
2011. aug. 31. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nekem az a tapasztalatom, hogy bár a legtöbb védőnőt szakmailag jól képzik, de az is nagyon fontos, hogy emberileg hogy áll a kismamákhoz!

Nálunk az előző védőnő mindent elmondott amit kérdeztem tőle, de ugyanazokat, amiket én is elolvastam már 20szor, én viszont "tapasztalatot" vagy egy kis támogatást vártam. Kaptam helyette a száraz szakirodalmat, meg fanyar 10 perces beszélgetést.

A mostani védőnő is ilyesmi, de mosolyog, kedves, látszik rajta, hogy nem az a "mi van, vazze, mit akarsz, mondjad, azt menjé má....". -típusú.

Meg nem is tudom, jó hogy nálunk van védőnői hálózat, sok országban nincs is; de pl. a mellretevés, szopiztatás is olyan "elméleti" sík náluk. Legalábbis nekem nem mondták, hogy "anyuka, cici elő, na jól teszi rá babát?" Pedig vagy 1 hónapig szenvedtem vele, míg egyátalán szoptatásnak lehetett hívni a dolgot. Jeleztem pedig, és mégsem jött a segítség....:S

2011. aug. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
24 éves vagyok,fiam 1 éves. Nálunk ilyen jellegű problémák nincsenek h lenézne,viszont nagyon hanyag és már vagy fél éve felénk se nézett.A környéken itt mindenki panaszkodik rá.4 hónapos oltásos papírt is elfelejtette aláírtani velem.
2011. aug. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

22 voltam mikor szültem. Az itteni védőnő nagyon kedves mindenben segít, pedig számtalanszor fogadtam reggel 10kor köntösben és a házban is rendetlenség volt mert az éjszakai kelések eleinte megviseltek. Már 2és fél éves a lányom és azóta is nagyon jó a viszonyunk.

anyósom is védőnő, hát ő még semmi értelmes tanácsot nem adott nekem csak paráztatott az első terhességemnél is meg most a másodiknál is. Mindig velem példálózik a sógornőmnek, hogy ha majd nekik lesz gyerekük akkor ezt meg azt ne így csinálja mint én.

Jó vannak hibáim pl, kis trükkökkel etetem mert nem mindig akar eleget enni főleg ha nem itthon vagyunk, de más dolgokban a kortársait megelőzi bőven.

2011. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem a korodnak, hanem mint első gyerekes anyukának szól. Vannak ilyen védőnők, főleg az idősebbek, akik azt hiszik okosabban mindenkinél. Rá kell hagyni, meg ne tőle kérdezz, max. ha nagyon fontos.

Nekem szerencsém van ezen a téren. Én 28 vagyok 1 gyerekkel, a védőnőm pedig 27 0gyerekkel. Csak arra tud hagyatkozni, amit tanult, így sose akart még kioktatni.

2011. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az első védőnőnk épp nyugdíjba készült, amikor hozzá kerültem, így nem nagyon törte magát. Aki helyettese volt egy ideig, nagyon szerettem, aranyos volt, nemcsak szakmai tapasztalata volt, hanem saját is. Aztán jött egy lány, aki frissen kikerült az iskolapadból, nulla szakmai tapasztalattal, saját gyereke sincs még. Nagyon kedves, aranyos, tényleg igyekszik, de ha kérdezek tőle, akkor van, hogy a netről mondja a választ, amit én is meg tudok tenni. Most a másodikat várom, és így elég nehéz. Szoptatás kérdésben tényleg ritka, aki otthon van rendesen, így a közelemben lévő LLL szoptatási tanácsadóval barátkoztam össze, járok a baba-mama klubjába, és iszonyú sokat segít (3 gyereke van).
2011. aug. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Alinaaa ***** válasza:
100%

Nálunk, Szlovákiában ilyen nincs, de nem is nagyon irigyellek titeket. havonta egyszer mi megyünk a doktornénihez 1 éves korig, megméri, megvizsgálja, felel a kérdésekre.

2 gyerek mellet csak nyűg lenne, ha betoppanna valaki.

2011. aug. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk hála istennek nagyon rendes védőnőnk van.Én 27 vagyok ő meg 30 néhány éves.Nekem is egy kislányom van és neki is van egy fia.Szerencsére nagyon rugalmas mindenben,és bármikor hívhatom telefonon.
2011. aug. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 voltam amikor a lányomat szültem ma már Ő 18 éves!Szóval jól csináltam valamit:)A védőnő folyton kioktatott,mígnem megkértem egy szép tavaszi napon,hogy köszönjük a hozzánk való jóságát de kéretik ne jöjjön többet,majd ha kérdésem van akkor én keresem!
2011. aug. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát lehet annak is betudható, hogy első a baba, de picit zavar, hogy néha hülyének néz és ha aggódok valamin a babámért még flegmán is válaszol. Az a szerencsém, hogy az első hetekben még nem költöztünk ide rögtön szülés után és az előző védőnő segitett sok mindenben, pl az első fürdetésben, aztán nem büfizett a babám, de sokat bukott, akkor ő átvette és próbálta büfiztetni, segitett mikor az első hasfájás volt... Alig vártam, hogy jöjjön, olyan megnyugtató volt, hogy bármit kérdezhettem tőle.
2011. aug. 31. 21:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Nagyon messze költöztetek az előző védőnőtől? (Más városba?) Mert az jutott eszembe, h a mostaninak nyugodtan mondhatnád, h ne látogasson, mert nincs rá szükséged (lehet ilyet kérni!), és közben meg tartanád a kapcsolatot a régivel. Azt írtad kedves volt veletek. Ha csak telefonon is, de akkor biztosan szívesen segít, ha meg olyan problémád akad, akkor tudsz menni a gyerekorvoshoz.
2011. szept. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!