Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyire nem érdekli a szülőket...

Ennyire nem érdekli a szülőket a leendő gyermekük neve? Vagy csak az én környezetemben ilyenek a fiatal, gyermeket váró párok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy 20-as, 30-as éveiben járó embert ennyire ne érdekelje, hogy milyen nevet ad a leendő gyermekének, és hogy ezzel mennyire befolyásolja a gyerek életét. Az ismerettségi körömben sorra születnek a Mezei Virágok, az XY Alejandro-k, a Dáriuszok, és még sorolhatnám. Nem tudom felfogni, hogy ezek a szülők hová teszik a józan eszüket, amikor kiválasztják a gyermekük nevét, amit mellesleg egy életen át viselni fog. (Bár kétlem, hogy egy Mezei Virág élete végéig ezt a nevet fogja viselni.) Mielőtt valaki azt hinné, hogy az Alejandro-k, a Dáriuszok és társaik kisebbségi körökben születnek, az nagyot téved.

Emlékszem rá, én már 9-10 éves kislány koromban elkezdtem tervezgetni, hogy milyen nevet adok majd a leendő gyermekemnek, persze mindig úgy, hogy az aktuális "nagy szerelmem" vezetéknevéhez passzoljon. Tudom, hogy mely nevek voltak a kedvenceim (Janka, Róza, Adél, illetve Dávid, András, Ervin), és tisztában voltam a jelentésükkel is, pedig még szóba sem került a gyerek-téma. Most kérdezem, hogy egy Eperkének mit mondanak a szülei, hogy egy gyümölcsről nevezték el? Vagy egy Dzsesszikának, Dzsenifernek és társainak?



Ti mit gondoltok erről? Csak én reagálom túl a dolgot?


2011. aug. 27. 12:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
Nem mindenki adhat elavult neveket gyerekének,hisz ettől szép az egész... A Dáriusz mellesleg nekem is tetszik,és a Mezei Virág sem rossz. Szokatlan,külünleges de nem rossz.
2011. aug. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem ezek a gyerekek már úgy nőnek fel, hogy az a normális név, amit kaptak.

Egyébként nekem sem tetszenek, nagyon-nagyon nem!!

:)

2011. aug. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
hát teljesen egyetértek veled. Bár az én környezetemben (Miskolc) még csak a kisebbség köreiben divat ez az idiótizmus, de ezen már szinte meg se hökkenek. Az unokatesóm pl Adolfnak keresztelte a gyerekét, Dolfinak becézik. Nekem ez verte ki a biztosítékot, sztem mindenki Hitlerre asszociál róla.
2011. aug. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
43%
Még mindig jobb, mint a Hunor, Ugor meg Hugó és Móriczka, Orbán (nem a viktor). Szerintem teljesen elfogadottak és senki sem fogja bántani őket, ellenben régi magyar nevekkel amiket már említettem, a gyerekek az óvodában nagyon gonoszak.
2011. aug. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem szuverén joga minden szülőnek a névválasztás!Te is foglalkozz a saját vagy leendő gyereked nevével,és ne a másokéval ,nem is értem miért "reagálod túl" .Sok embert megbánthatsz akarva akaratlanul is.Az én fiaimnak sem szokványos a neve,és bármilyen hihetetlen,de nem ment el az eszem,csupán különbözőek vagyunk.És roppant büszke vagyok a nevükre(IS)!
2011. aug. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

Aki az általad említett nevekef adja nem érti hogy adhat valaki pl Péter Csilla Noémi Gergő stb nevet a gyerekének. Szívből kívánom ez legyen életed legnagyobb problémája hogy ki.milyen nevet mer adni a saját gyerekének.

Egy Milán és egy Lili anyukája

2011. aug. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Mikor egy anyukával arról beszéltem, hogy Eszterem van, elszörnyedt azon, hogy tönkrevágom ilyen paraszt névvel a gyerek életét. Neki egy Brendonja és egy Dzsesszikája volt.
2011. aug. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%

Kinek mi tetszik. Nyilván rengetegen vannak akik a Jankára vagy az Adélra néznek nagy szemekkel, hogy "nah, ez a szülő is csak kib*szni akart a gyerekével".

Pl nekem kifejezetten nem tetszenek, de attól még nem szólok meg senkit aki így nevezi el a gyerekét. Nincs beleírva a nagykönyvbe, hogy csak szépen hangzó magyar neveket lehet adni. Nem véletlenül vannak engedélyezve ezek a nevek. Mindenkinek joga van hozzá, hogy tetszés szerint válasszon és ne a másik ember véleményétől tegye függővé.

2011. aug. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Mezei Virág névvel én sem illetném a gyerkemet, de vannak még ennél sokkal rosszabbak is. Az Erdei Manó például rosszabb, és van ilyen is sajnos. De szerintem inkább az Eperke, Hóvirág, Szupermen és társai a gázosabb nevek. Egy pár év, és teljesen szokványosak lesznek ezek a nevek is. Akkor majd nem "sérti"annyira a füledet. Nekem sem tetszik, hogy egy magyar névhez társítanak magyarosított külföldi nevet, például Nagy Dzsesszika, vagy Lakatos Dzsenifer....eléggé furcsán hangzanak.

Nálam is igen fontos volt a névválasztás, gondosan választottam nevet kislányomnak. Két nevet is kapott, azért, mert az a név, ami nekem tetszik, kislányos név, és lehet felnőtt korában azt fogja mondani, hogy azzal a névvel nem tud érvényesülni. (Az egyik neve Fanni) Ezért kapott egy olyan nevet, amelyik jól áll egy kislánynak, viszont egy komoly nőt is takarhat.

Nekem nem tetszene, ha kiderülne, hogy egy buta szappanopera főhösnője adta az ihletet szüleimnek amikor nekem nevet választottak. Mert sajnos ezek a nevek onnan indultak ki.

Nagyon jól hangzanak azokban az országokban, azokkal a családnevekkel, de magyar családnevekkel szerintem elég durván hangzanak.

Minden szülőnek azonban joga van eldönteni, hogy mi lesz a gyereknek a neve. Persze ha rosszul választottak, biztosan fejükhöz lesz vágva párszor. De lehet, hogy éppen ez jön majd be a gyereknek.

2011. aug. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Tom Benko ***** válasza:
98%

A gyereknek az a név lesz normális, amit kap. Inkább lényeges, hogy nehogy a teljes névből valami mást is ki lehessen hallani, gondolj csak Végh Bélára (mert van ilyen!), Lápi Natáliára (ilyen is!!) és társaira.

Inkább túlreagálod.

2011. aug. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!